Αναβάθμιση στο forum μας

Μιας και η συζήτηση για το νέο μας forum έχει διασπαστεί σε διάφορα άλλα posts, από εδώ θα ενημερώνουμε για τις όποιες προσθήκες ή αλλαγές κάνουμε σε αυτό.

Σήμερα προστέθηκαν τα spoiler tags (για περισσότερα δείτε στην κατηγορία “Κινηματογράφος & Τηλεόραση”) και η δυνατότητα επιλογής ελληνικών ως γλώσσα του forum (αυτό γίνεται είτε από τις επιλογές του προφίλ σας, είτε πηγαίνοντας κάτω-κάτω σε οποιαδήποτε σελίδα του forum). Να σημειώσω ότι τα ελληνικά έχουν μερικές παραλείψεις και λαθάκια που πρέπει να διορθωθούν, αλλά όποιος θέλει μπορεί να τα επιλέξει κανονικά.

εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η καινούργια μορφή!!
μπράβο, μπράβο!
=D>

Μία ψιλοβελτίωση ακόμα που μπορεί να γίνει είναι π.χ. το Rocking.gr Forums > Site > Νέα & Ανακοινώσεις > Αναβάθμιση στο forum μας να βρίσκεται και στο τέλος της σελίδας κι όχι μόνο πάνω.

Το ξερω οτι ειμαι γκρινιαρης, αλλα τα καινουρια emoticons δεν ειναι λιγο γκεη? :-s

:-s :-s :-s :-s :-s :-s <----Μονο αυτο μ’αρεσει, μη μου το βγαλετε. :frowning:

Σιγά ρε βαρβάτε τύπε :lol:

Με 'γεια το νέο σήμα του Rocking!!!

Μου αρέσει αρκετά και είναι μοντέρνο και κόκκινο!!!
=D> =D> =D> =D>

ΥΓ. κάτω κάτω στις σελίδες με τα ποστ, υπάρχει κάποιο απευθείας link για την κεντρική σελίδα του φόρουμ?

Pataei pantws pleon syxna kati kollimata tou typou “The page cannot be displayed”.:blow:

:yesmaster:

Μπορείτε να προτείνετε μερικούς “τίτλους” (οι χαρακτηρισμοί που μπαίνουν κάτω από τα username, πχ τα πρώην “Rockaholic” κλπ) για να βοηθήσετε; :slight_smile:

Μetal Master ή Rocking Master ή Rocking Legend για πάνω από 1000.

γαματο!!

γάματο ή γαμάτο?:stuck_out_tongue:

Αν και το “rockaholic” πιστεύω ότι πρέπει να παραμείνει, έχω κάποιες προτάσεις!
[SIZE=“1”](κλεμμένα όλα είναι… :lol3: )[/SIZE]

Για αρχάριους:

  1. It’s a Long Way to the Top (If You Wanna Rock ‘n’ Roll)
  2. Let’s Get Rocked
  3. Hungry For Rock
  4. I Wanna Rock
  5. Are U Ready 2 Rock?

Για seniors:

  1. Easy Rocker
  2. Keep on Rockin’
  3. In Rock I Trust
  4. Solid Ball of Rock
  5. Rock Me to Hell

Για “λιωμένους”: :lol:

  1. Monster of Rock
  2. Dr. Rock
  3. Rock Addicted
  4. Can’t Stop Rockin’
  5. Rochaholic

και αυτός με τα περισσότερα ποστ να έχει τίτλο : " Μεταλοπατέρας" :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Μιας και ήταν μεγαλούτσικη η τελευταία αναβάθμιση, ας συνεχίσουμε εδώ με μερικές από τις προσθήκες/τροποποιήσεις.

Όπως θα παρατηρήσατε, η μεγαλύτερη αλλαγή υπήρχε στις σελίδες των profiles των users, οι οποίες φέρνουν πλέον προς social networking καταστάσεις :stuck_out_tongue: Εκμεταλλευόμενοι λοιπόν τις νέες δυνατότητες που υπάρχουν, για παράδειγμα από τα “Visitor Messages”, μπορούμε να εξαλείψουμε τα “χρόνια πολλά” threads ή τις πιο one-to-one συζητήσεις και επομένως να ‘καθαρίσει’ ελαφρώς το off topic.

Επιπλέον, πέραν του avatar, κάθε χρήστης μπορεί πλέον να ανεβάσει και μία profile picture, η οποία εμφανίζεται στο profile του και μπορεί να είναι διαφορετική από το avatar. Καθώς βέβαια το site παραμένει ‘μινιμαλιστικό’ σε διαστάσεις, και οι διαστάσεις αυτής της εικόνας πρέπει να είναι ανάλογες (120x140 pixels max, 15kb max).

Για προτάσεις/απορίες σχετικά με το forum ή με κάποια λειτουργία του, απευθυνθείτε στο αντίστοιχο thread: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=96

Στο tab “About Me” στα profiles μπορείτε πλέον να προσθέσετε και λίστα με τα αγαπημένα σας συγκροτήματα/καλλιτέχνες.