Ορισμένες παρατηρήσεις για το forum

Μιας και κάναμε μια νέα αρχή με το καινούριο forum καλό θα ήταν να αποφεύγουμε όσο το δυνατόν γίνεται τα greeklish και να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες. Είναι θέμα που αφορά καθαρά την καλαισθησία του forum (και γενικά του site). Δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο. Ούτως ή άλλως διαβάζονται ευκολότερα και πιο ευχάριστα τα μηνύματα έτσι.

Επίσης καλό θα ήταν όταν δημιουργούμε νέα μηνύματα στον τίτλο να μη γράφουμε με κεφαλαία ή greeklish. Χτυπάει λίγο άσχημα.

Αυτά προς το πάρον. Απλώς για να μπορούμε να “συννενοούμαστε” και να επικοινωνούμε πιο ευχάριστα.

Τότε θα κάνω τον κόπο να edit-άρω τα posts μου…
Μόνο που όταν κάνω Reply, στο Topic Review, όπου ελληνικά μου βγάζει αλαμπουρδέζικα…
Φταίει κάτι στις ρυθμίσεις του pc μου, ή στις ρυθμίσεις μου στο profile;

Από το profile σου δοκίμασε να επιλέξεις γλώσσα: Greek

Μόλις είδα (καθυστερημένα) τη σημείωση για τα greeklish και τα κεφαλαία γράμματα. Έχω γεμίσει το Forum με Posts γεμάτα με κεφαλαία.Ζητώ συγγνώμη και θα επανορθώσω.

Α, δεν έχει…
Στο Purgatory, τώρα :evil:

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρκεί από εδώ και πέρα να συνεχίσουμε χωρίς greeklish και κεφαλαία 8)

Είχε πλάκα πάντως, όταν καθόμουν και τα άλλαζα όλα… Περνούσε κάπως η ώρα μου :stuck_out_tongue:

Opppsss… den to xa dei ayto. E, afou yprxei koinh symfwnia panw s ayto, θα γραφω με ελληνικούς χαρακτήρες απο δω κι έπειτα. Ωραίο είναι, αν και πιο αργός τρόπος, λόγω τόνων (εννούνται οι τόνοι :wink: ).

Η φρίκη είναι πως στο νετ καφ-ρ-έ που γράφω στην Αθήνα οι τόνοι δε δουλεύουν, χαχαχ…! 8)

Sorry guys, λοιπόν από εδώ και πέρα ελληνικούς χαρακτήρες.

De xriazonte tonoi gia na sou gamiso ti mana Unholy!
Pistevo na to katalaveneis ayto!

oxi

De pirazei vlaka, to katalavenei i mana sou!
XAXAXAAAAAAXAXAAX!!!

oute

Em!
Me tetoia trypa pou exei!

den einai ayto! einai to oti den exeis mplzolh :*

mplzolh?
XAXAXAAAAA!
RE ZITA APO TI MANA SOU TO POUSTO MOU GIATI LERITHIKE KAI THELEI GLIPSIMO
APO LOUSTRAKI!

xm

XAXA!
Grafo me patho gi’auto.
Pantos an thes na ksereis to T
Einai karfomeno sto kolarai tin manoulas sou!

kolarai opws leme lorelei