Frank Turner

ντακς ζηλευω γαματα τωρα:?
κι εγω γουσταρω καργα τερνερ ειχα ακουσει μονο το poetry μεχρι περισυ,φετος ακουσα και τα υπολοιπα κι εχω κολλησει.Δεν εχω ακουσει ακομα και το καινουριο βεβαια, το οποιο ειμαι σιγουρος θ απαυτωνει μανουλες:p
μακαρι να ρχοταν ελλαδα :confused: αν και αυτο το παρτυ που περιγραφεις astaldo και να ρχοταν δε θα ταν ετσι…anyways ας ερθει και κωλοχαιρομαι μονος μ

[SPOILER]του πες τουλαχιστον να ρθει ελλαδα? XD[/SPOILER]

Yeah whatever else maybe may my friends remember me

Μόνο εγώ πιστεύω ότι μοιάζει με συμφορουμίτη???

Eννοείται ότι του είπα να έρθει (αν και το κόβω να πηγαίνει ψιλοάπατο εδώ πέρα) αλλά είπε ότι είναι θέμα management το να παίξει κάπου. Πάντως θα ήθελε να παίξει εδώ πέρα.

O τύπος πάντως είναι συνέχεια σε τουρ. Φέτος χαρακτηριστικά είπε ότι παίζει “in every fucking festival known to man” και σε λίγες μέρες θα βγάλει νέες ημερομηνίες για περιοδεία προς οκτώβρη μεριά!!!

A επίσης ξέχασα να σας πω ότι ήδη έχει αρχίσει να δουλεύει το 5ο άλμπουμ του!!! :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Τον είδα και εγώ στο Rock im Park πριν λίγες μέρες.Δεν έπαιξε πολύ βέβαια ,40-45 λεπτά αλλά ήταν συγκλονιστικός.Πολύ καλή επιλογή κομματιών(εντάξει έλειψε το Long Live the Queen),σωστές κουβέντες ,δεμένη μπάντα,απλά τίμιος και με μεγάλη αγάπη για τη μουσική.

Λοιπόν μόλις μου εστειλε mail και ένα από αυτά που έγραφε ήταν:

“I’ve been working on some shows in Greece actually, so hopefully I’ll see you there sooner rather than later.”

:yahoo::yahoo::yahoo:

8O8O
τελεια τελεια:D

ακουσα και το τελευταιο του btw,παρα πολυ καλο,οσο τ ακους κολλας…
ακομα και το ακαπελα κομματι εχει το λογο του εκει
πολυ ωραια τραγουδια κλασικα turner, το τελευταιο ειδικα με την εκκλησιαστικη χωρωδια να λεει [B]?There is no god, no heaven and no hell, there is no god, so ring that victory bell?[/B] :lol:
αγαπημενα κομματια [B] i still believe,wessex boy, i am disappeared[/B]

if i ever stray το καλύτερο του δίσκου με I am dissapeared, glory hallelujah και κλασσική αξία το i still believe! Ασταλδο είσαι τυχερό αγόρι από χειμώνα περιμένω να τον ξαναδώ, άντε να ανακοινώσει το τουρ!

Τι έγινε Astaldo , σου ήρθε κάνα καινούριο mail από Αγγλία μεριά;Μεγάλες φωτιές μας άναψες.

εγώ έκλεισα να τον δω λονδίνο στο τουρ του τον νοέμβρη :smiley:

Μπαααα ηρεμία :frowning:

Συνέντευξη στο Punknews.org

Frank Turner vs Social Distortion

http://www.socialdistortion.com/news/

enjoy :wink:

Δε μπορεί να είναι τόσο γαμάτος!!!

on other news σήμερα βγήκαν νέες ημερομηνίες για ευρώπη αλλά δυστυχώς τπτ στα μέρη μας!

Νέο βιντεάκι!

Wessex boy

bump

Σε λίγες μέρες έχω κανονίσει συνέντευξη! Μιας και είμαστε 5-6 οι fans εδώ μέσα, θέλετε να τον ρωτήσω τπτ ιδιαίτερο;;

ζηλεύω, λινκ όταν με το καλό γίνει το όλο σκηνικό.

κάποιες ερωτήσεις που θα ήθελα να ακούσω (έκτος απο πότε θα έρθει από τα μέρη μας φυσικά) είναι:

το γιατί θα σταματήσει να παίζει το ballad of me and my friends. Στο wembley είπε ότι μάλλον είναι η τελευταία φορά που το παίζει και αναρωτιέμαι αν είναι επειδή αντίθετα με τους στίχους none of this is going anywhere… ότι this is going somewhere και πλέον δεν τον εκφράζει το τραγούδι.

και επίσης με δεδομένο ότι έπαιξε με τον billy brag με ποιον άλλον μουσικό θα ήθελε να βρεθεί στην ίδια σκηνή?

ποιες τωρινές μπάντες ακούει ?

Και αν σκοπευει να συνεργαστει ξανα με τον Chuck ragan σε ευρωπαικο αυτη τη φορα revival tour

Τώρα τελευταία έιναι πολύ στη μόδα τα reunion post punk-hardcore groups(βλέπε At the Drive in, Refused κλπ.).Μήπως τυχόν σκοπεύει να ξαναφτιάξει την παλία του μπάντα;

Οι ερωτήσεις μπήκαν στην λίστα :slight_smile:

Vag η απάντηση είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι όχι (σκέψου ότι το έχει ακόμα και στα FAQ του site του) αλλά θα τον ρωτήσω!