Frank Zappa i Rory Gallagher

Τον χαβαλε που τον ειδες ? Απλα δεν εχει ουσια, ποιος χεστηκε αμα εμενα μ’αρεσει ο gallagher η ο zappa. Αν γουσταρετε καποιον μουσικο ανοιξτε ενα θεμα γραφωντας μερικα πραγματα γι’αυτον, ποιυς δισκους προτεινετε κ.τ.λ ετσι ωστε οι υπολοιποι να μαθουν και κατι, ευκαιρια για ψαξιμο.Αυτος δεν ειναι και ο σκοπος ενος μουσικου φορουμ? Γνωμη μου.
Αντε επομενο δημοψηφισμα Beethoven VS Βαμβακαρης.

A bravo. Giati tin idia sxetikotita exei o Bethoven me ton Vamvakarh kai o Zappa me ton Galalgher. ](*,)

Μ’ αρεσει που πιασες την ουσια του ποστ =D>

ψηφιζω οτι ειναι το πιο ακυρο δημοψηφισμα!!!

ΠΕΤΡ-ΕΛΕΟΣ!

den exoun kamia sxesi metaksi tous alla 100% RORY

RORY…OEO…

Μιας και ειναι τοσο ακυρο…
Rory γιατι τον ειχε στις μπυρες 8) 8) 8)
Zappa γιατι ειχε μουστακλα και τεραστια μυτη :smiley: :smiley:

Να κανω και ενα ακομα ακυρο δημοψηφησμα?

Σιγα μη σας ρωτησω ρε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Rory Gallagher vs Rory Gilmour??? Ψηφιζω την Rory!!! Ειναι και μορφωμενη (University of Yeil οχι αστεια!!!)
και εχει ωραια μαμα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: και τρωει στου Luck!!!

Emena na deis =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Μαλλον Zappa αν και δεν ξερω γιατι

Λες ;
Μπα…
Ε δεν!
Κάντε ακόμα ποιο άκυρα poll. Πλάκα έχει.

oλα δεν τα εχω αλλα εχω παρα πολλα θες να γινουμε φιλοι? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ξεπερνωντας την ακυριλα του δημοψηφισματος, Φρανκ Ζαππα γιατι ειναι πραγματικα μουσικος και ιδιοφυια, ενω ο Γκαλαχερ ειναι απλως ενας πολυ καλος κοθαριστας. (Και κομματακι βαρετος για μενα.)

Ξεπερνωντας την ακυριλα του δημοψηφισματος
Rory Gallagher για πλάκα…

ΜΠΑΟΚ
ΚΑΙ ΖΑΠΠΑ
ΘΑ ΤΡΩΤΕ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ!

[quote=“led_zeppelin”]

ΜΠΑΟΚ
ΚΑΙ ΖΑΠΠΑ
ΘΑ ΤΡΩΤΕ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ![/quote]
RORY ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!!! 8O 8)

Ρε μάγκες ήμαρτον. Δεν γίνεται να συγκριθούν αυτοί οι δύο. Αν θέλετε να συγκρίνεται τον Γκάλαχερ με κάποιον κάντε το με τον Χέντριξ. Αυτό θα έστεκε. Αλλά με τον Ζάπα; Τι σχέση έχουν αυτοί οι δύο; Εντελώς διαφορετικοί μουσικοί. Απίστευτα άκυρο.

Καταρχην…ΑΚΥΡΟΟΟΟ+829769827498!Τεσπα επειδη ο πολυθεισμος ισχυει στη μουσικη,μεταξυ των 2 υπερτατων αλλα ανομοιων μεταξυ τους θεων θα πω Ζαππα γιατι πολυ απλα τον θεωρω την μεγαλυτερη μουσικη προσωπικοτητα ολου του προηγουμενου αιωνα,που το συνολο της προσφορας του μονο ισως με τον Μiles Davis μπορει να συγκριθει.Δυστυχως η πολυπλοκοτητα της μουσικης του και η χαοτικη δισκογραφια του ειναι καπως αποτρεπτικη απ το να τον γνωρισει καποιος σε βαθος,αλλα αξιζει τον κοπο.Στην Ελλαδα δεν συγκρινεται με τη δημοτικοτητα που εχει ο Gallagher φυσικα.[/list]

μου την δινει οταν ενας μουσικος εχει τοσο μεγαλη δισκογραφια. δηλαδη χιλιες φορες να αγορασω την δισκογραφια 10 συγκροτηματων παρα του zappa. ο τύπος έβγαζε στην κυριολεξια εναν δισκο το διμηνο σε όλη την καριερα του.

ΜΠΑΟΚ
ΚΑΙ ΖΑΠΠΑ
ΘΑ ΤΡΩΤΕ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ![/quote]
RORY ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!!! 8O 8)[/quote]

+1111111111111111!!! :lol: :lol:

Κινούνται σε διαφορετικό μοτίβο.
Δεν είμαι θαυμαστής όλης της δουλειάς του Frank Zappa αλλα καποιο μέρος της όπως το Guitar είναι πολύ καλά.
Για τον Rory τι να πει κανεις,φοβερός.