Γρηγόρης δεσύπρης-free mp3 downloads

Το αποφάσισα…Ανεβάζω τα τραγούδια από τα CDs μου “Θα πάρω το τρένο” (στίχοι Σταμάτης Μεσημέρης) και “Απλά & Μπερδεμένα” (στίχοι Κώστας Κολοβός), άπαντα σε μουσικές δικές μου και ενορχηστρώσεις του Χριστόφορου Κροκίδη, στο Site μου: www.dessypris.com
Κι όταν λέω ανεβάζω, εννοώ…κατεβάστε Free MP3 Downloads όλα τα “δημοσιευμένα” μου.
Τσάμπα…Δωρεάν…Έξω απ τις εταιρείες και τους μαγαζάτορες…Χάρισμα!
Κι από δω και μπρος ότι βγάζω, δεν θα πηγαίνει μέσω εταιρείας…Τους βαρέθηκα και με βαρέθηκαν να φωνάζω για διανομή, προώθηση και τοποθέτηση στα “μαγαζιά”…
Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν πλούτησε στην Ελλάδα από δισκογραφία…Τουλάχιστον όχι στην Ροκ μουσική σκηνή…
Όποιος τ ακούσει (αν δεν τα έχει ήδη ακούσει), κι έχει κέφι, ας μοιραστεί την γεύση τους μαζί μου…
Χαίρετε!
Γρηγόρης Δεσύπρης.-

Έντιτ: Ώπα, κατάλαβα λάθος ;ρ

Τι δεν καταλαβαίνεις??
Μπαίνεις στο www.dessypris.com και κατεβάζεις 21 τραγούδια της δισκογραφίας μου δωρεάν!

Μπραβο ρε φιλε,καλα τα λες…αρκετα καλα τραγουδακιαε…βεβαια θα μπορουσες να ανεβασεις λιγο το ρυθμο αλλα οκ…καλη προσπαθεια…πρωτο σου cd ειναι αυτο?παιζεις και σε μαγαζακια εε?..sorry αλλα δεν εχω ξανακουσει ποτε τονομα σου…

Γεια σου φιλαρακο…Τα τραγουδάκια είναι από 2 CDs, είναι γραμμένα το ένα το 1998 (κι έχει εξαντληθεί) το άλλο το 2005 (και ψιλοπουλάει ακόμα-έχει φτάσει τις 4.000 περίπου αντίτυπα).
Στο στίχο έχει βοηθήσει ο Σταμάτης Μεσημέρης-ο ίδιος που έχει γράψει κάτι άλλα τραγουδάκια, που τα χει πει μεταξύ άλλων ο Παπακωνσταντίνου, όπως ας πούμε το “Δε πάει άλλο”, το “Ελλάς”, το “Δε σηκώνει” και καμμια 180αρια άλλα- κι ενορχηστρώσεις έχει κάνει ένας άγνωστος κιθαριστάκος, ο Χριστόφορος Κροκίδης…΄Ισως κανας φίλος σου να τον γνωρίζει…
Τώρα το ότι δεν με ξέρεις, δεν πειράζει…Δεν χάνεις και πολλά…Πάντως εδώ μέσα, στο www.rocking.gr, παίζει μια συνέντευξή μου εδώ και κανα χρόνο…
Αααα.Σε μαγαζάκια δεν παίζω δυστυχώς, αλλά αν γουστάρεις, έχω συναυλία, στη Κεντρική Πλατεία Νέας Σμύρνης, τώρα κοντά κι έρχονται μια στα Κύθηρα και μία στην Ύδρα στο άμμεσο μέλλον…Αν είναι ο δρόμος σου, πέρνα να τα πούμε…
(Εσύ έχεις κάτι να το δω κάπου, δικό σου?? Θα χαρώ πολύ)…
Φιλικά
Γρηγόρης Δεσύπρης.-

Αν και δεν είμαι και ο πλέον σχετικός με το ελληνόφωνο ροκ, θα τσεκάρω. Πάντως μπράβο για αυτήν την ενέργεια, χαίρομαι να βλέπω καλλιτέχνες να γρονθοκοπούν τις δισκογραφικές.:slight_smile:

Σ ευχαριστώ για την διάθεση να ρίξεις ένα άκουσμα…
Τώρα για το “γρονθοκόπημα”, σιγά μη τους κάνω τα μούτρα κρέας! Σάμπως παίρνουν χαμπάρι?
Απλά, θέλω να τα μοιραστώ με ανθρώπους που δεν τα βρίσκουν στο ραδιόφωνο…
Α! ρε και να χα πάρει μέρος στο…Fame Story 37 !!!

Συγχαρητήρια. Οι δίσκοι είναι διαμάντια στο είδος τους. Keep on…:slight_smile: :thumbup:

Να σαι καλά…Ότι άλλο κάνω, θα στο στείλω…
Φιλικά,
Γρηγόρης.-