Full shows στο Youtube

Black Midi, New Road :slight_smile:

1 Like

Εκπληκτικό λάηβ, δε με ενοχλεί ούτε ο Σπύρος που δεν ξέρει να μιλάει

Is your muffin buttered?

1 Like

Και από ΚΕΧΡ, φρέσκο φρέσκο:

3 Likes

Θα ορκιζόμουν ότι κάποιος (@eviL?) είχε ποστάρει το πρώτο σετ τους, η αναζήτηση δε βγάζει τίποτα.

Σε κάθε περίπτωση, εδώ το σωστό το καλοκαιρινό το σίκουελ.

Έδιτ: δύσκολο πράγμα το ψάξιμο στα φόρα, με υπομονή κι επιμονή βρέθηκε το ποστ με το πρωτότυπο :tada: :tada:

1 Like

Η Pista ειναι ξεκαθαρο χιτ ελληνικου καλοκαιριου !

1 Like

:wave: :wave:
:point_right: :ok_hand:

6 Likes

Ουαου.Φοβερο.Διαβασα στα σχολια οτι το παιξαν live streaming κατα την διαρκεια της καραντινας.

Θα θελα να το δω live σε κανα αμφιθεατρο πχ ή σε καταλληλα διαμορφωμενο χωρο.

1 Like

Like a dream.

2 Likes

Λίγη προετοιμασία δεν βλάπτει.

4 Likes
1 Like

Γαματοι όπως και στην Αθήνα το 19

2 Likes

Τι μπαντάρα που είστε.

5 Likes

Μέχρι το παραπάνω βίντεο, δεν είχα εικόνα από την σκηνική παρουσία τους. Ανέβηκαν και άλλο στα μάτια μου και ελπίζω σε ανάλογα σκηνικά στο Roadburn σε μια από τις πιο μικρές σκηνές.

Ο ήχος τους στην σκηνή ακούγεται πιο «σκληρός» ή είναι ιδέα μου;

Πάντως σε ένα άτυπο ντιμπέιτ η πλάστιγγα (έστω και ελάχιστα) γέρνει προς το No Sense No Feeling. Με λίγα λόγια το ακούω πιο συχνά.

Από την άλλη Trauma Bonds όμως!

3 Likes

Ήταν που ήταν αδιανόητο κομμάτι, βλέπω και το πάθος όλων (stage dive οι φωτογράφοι :smiling_face_with_tear: ξργω) στη σκηνή τρελαίνομαι.

Κοίτα, όπως έχεις καταλάβει και από τις περσινές μου λίστες, το “Blending” το θεωρώ τεράστιο και αγαπημένο δίσκο, οπότε σε ακούω αλλά διαφωνώ :stuck_out_tongue:

Κατά τα άλλα, όταν κάνεις μπάσιμο με συγκλονιστικό “0151” τα λόγια είναι περιττά.

Νομίζω πως δεν απέχει (με εξαίρεση την παραγωγή) από τα στούντιο άλμπουμ, αφού και εκεί η γαιδουροφωνάρα ( που διατηρεί και τη σύνδεση με το υπόβαθρό τους - “if it weren’t for hardcore we’d be focked”) δίνει τσίτες, αλλά όντως τόση ενέργεια.

Μακάρι να γίνουν όσο μεγάλοι τους αξίζει.

θα αφήσουμε τα κόκκαλά μας εκεί, ελπίζω.

2 Likes

Εποχές Justice και Black Album τότε που ο Jason είχε ξανά μακρύ μαλλί.

Μου αρέσει πάρα πολύ η Chophouse Band. Μπορεί και το καλύτερο ακουστικό σχήμα που έχω ακούσει.

Περίπου, αλλά ναι, ουφ, να ναι καλά ο αλγόριθμος.

Πω-πω, το ΄χα δει αυτό τότε που κυκλοφόρησε το “Ossification of coral”. Δεν ξέρεις από που να προφυλαχθείς βλέποντάς το, τα ρούχα (; ) τους, η μουσική (;;; ) τους, η performance, τα πάντα βαράνε κόκκινο.

1 Like

Εγώ είχα δει τις φωτογραφίες που έπαιζαν (και είχα καβατζώσει και για την ανασκόπηση τότε), αλλά φουλ σετ όχι ρε γμτ. Όλα τέλεια είναι.

Πάρε και αυτό, γιατί πρέπει: