Funeral Doom

Εδω ειμαστε. Ψηφιστε με το χερι στη καρδια, μονο σκεφτειτε το πρωτα, επειδη οι αναφερθεισες μπαντες κονταροχτυπιουνται σε θεματα ποιοτητας.

Προσωπικα επελεξα Unholy, αν και προσκυνω Esoteric και Funeral. Ιδιως τους δευτερους.

Thergothon είναι οι μόνοι που’χω ακούσει, ενώ τους Skepticism δεν άντεχα να τους δω λάιβ μες την άγρια νύχτα στο φετινό Brutal Assault.

Πωωω τι λες τωρα!! Δεν ξερεις τι εχασες. Οχι τιποτ’ αλλο, αλλα σπανια κανουν live. :?

Δοκιμασε το τελευταιο τους, ειχα παθει μεγαλη πλακα. Ειδικα το πρωτο κομματι, για πολλα repeat…

πω, με αναγκαζεις να το ποσταρω κι εδω =/

και στηριζουμε βεβαιως Esoteric και Thergothon.

Ειμαι γτπ, εντελως. Κοιτα να δεις ποιους ξεχασα. Και το συγκεκριμενο το λατρευω.

Δοκιμασε και Unholy ρε. Συγκεκριμενα, τα The Second Ring Οf Power και Rapture. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην αρεσουν σε ανθρωπο που ακουει τετοια μουσικη.

A μπράβο, και τους Esoteric τους έχασα για τον ίδιο ακριβώς λόγο στο περσινό ΒΑ. :lol:

Καλά πάμε!

δεν την παλευω μια με τη σκηνη :stuck_out_tongue:

Παρομοιως με τον αποπανω.

Ποιο απ’ολα βαραει περισσοτερα δικασιδια ?? Ε αυτο. :p:p

Με σκοτωνεις!

Btw, παιζει και να ειναι το αγαπημενο μου doom παρακλαδι.

Εγώ αυτό με τα λιγότερα.

Μπορεί και να διάλεγα Unholy, αλλά όντως το είδος δεν τον μάχομαι.

Επισης φοβεροι και τρομεροι οι Γερμανοι Worship.

Όνομα και πραγμα ο τιτλος του δισκου. Κιε νταξ, με βλεπω να χαζοχαιρομαι μονοσμ δω μεσα, αλλα δε βαργιεσαι, τσαμπα ειναι.

Απο το poll η αδυναμία μου είναι οι Evoken…το Antithesis of light είναι χάσιμο.

Υπάρχουν και οι shape of despair με προτεινόμενο το angels of distress…

Στο poll θα έβαζα και τους diSEMBOWELMENT (Transcendence Into the Peripheral)

Ωραιος. Οι Shape of Despair εν τω μεταξυ δε μ αρεσαν καθολου στην αρχη, μου φαινοντουσαν… βαρετοι. Ηθελε αρκετες ακροασεις για να τους συνηθισω. Και θα συμφωνησω περι των προτεινομενων επιλογων ασφαλως. :thumbup:

Τι θα γινει με τους SoD επι την ευκαιρια, θα βγαλουν τιποτα καινουργιο; Τελευταια ηταν εκεινη η συλλογη θυμαμαι κι απο τοτε, σιγη και νεκρα.

μαιστα.

Αν ποτέ πάμε μαζί στο ΒΑ, μόλις μάθαμε ποιός θα ψάχνει μόνος του για ταξί στις 3 τα χαράματα…:stuck_out_tongue:

Ρε, δεν σε αδικω! Αλλα και παλι δε φοβαμαι. Αν με παρεις μαζι σου, μπορει εκεινες οι δυο Τσεχες που εχεις σε μια φωτογραφια να μας προσκαλεσουν στη σκηνη, ετσι να μη καθομαστε στο κρυο ρε αδερφε! Επειδη οπως λες και συ, ο ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ επιβιωνει παντου και παντα συναυλιακα!!

Εχουμε 17λεπτες συνθέσεις, ένα θέμα παντού, μια νότα το λεπτό και μαύρη μιζέρια και απελπισία.
Νομίζω είναι το τέλειο soundtrack να δέσεις τον εχθρό σου σε μια καρέκλα και να του βάλεις όλη την μέρα να ακούει τέτοια.

Αν είμαι εχθρός κάποιου, ευχαρίστως περνάω τέτοιο “βασανιστήριο” :stuck_out_tongue:

Προσωπικά προτιμώ περισσότερο το επόμενο τους album “Journey Through Lands Unknown” αν και δεν είμαι σίγουρος αν πια μπορεί να θεωρηθούν funeral doom… :-k

Εχω ασχοληθει ελαχιστα με το ειδος.
Μ’αρεσαν αρκετα οι Evoken παντως.

Ahab.