Funeral For A Friend

'Ενα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι οι Ουαλοί Funeral For A Friend που κάνουν μεγάλη επίτυχια στην Βρεταννία και στην Ευρώπη γενικότερα.Εδώ στην Ελλάδα τους γνωρίζετε?Τους λατρευετε?Τους μισείτε ή σας αφήνουν αδιάφορους?Βγάλτε τα εσώψυχά σας εδώ

φιλε μου το casually… και το hours τα γουσταρω πολυ,το τελευταιο οχι τοσο…:slight_smile:

Εμενα μ’αρεσουν αρκετα και το παρακατω δισκακι ειναι το αγαπημενο μου απο αυτους(επισης η δεσποινιδα στο εξωφυλλο ειναι μουρλια).

Yeah! Καποιος με παρομοια ακουσματα με μενα 8) :stuck_out_tongue:

Λοιπον οι ΦΦΑΦ ειναι απο τις ελπιδες μου για το μελλον της μοντερνροκποππανκ οπως θες πεσ’το σκηνης.

Το Hours ειναι καταπληκτικο αλμπουμ με κομματαρες κοψοφλεβικες (History) αλλα και με πιο βαρια και ωραια οπως το Streetcar :smiley:

Tη Δευτερα βγηκε το νεο αλμπουμ, δεν τοχω ακουσει ακομα, αλλα εντος της μερα θα πω την αποψη μου

μαζι με story of the year τα καλυτερα groupakia του ειδους πιστευω…τωρα για το τι ειδος ειναι…το ντεμπουτο τουσ το ειχαν χαρακτηρισει screamo παντως…

εβγαλαν καινουριο???:!:

Δισκαρος το Black Swan θα τους δω λαιβ σε 2 βδομαδες :stuck_out_tongue:

edit: ναι, τη δευτερα

αντε τυχερε…κα το page avenue δεν πηγαινε πισω…ωραια θα το τσεκαρω το funeral…

ΚΟΥΦΑΛΑ ΣΕ ΜΙΣΩ:p

λεπόν μόλις γύρισα από συναυλία τους…εξαιρετικοί, καθόλου ψωνισμένοι…παιχνίδια με το κοινό, αστειάκια με οπαδούς και με την αδερφή ενός:p και γενικότερα εξαιρετική φάση… μουσικά ήταν σε πολύ καλά επίπεδα αν και σε ορισμένα σημεία δεν τους βοήθησε ο ήχος. Ο νέος κιθαρίστας έχει δέσει με την μπάντα. μόνη απογοήτευση που δεν παίξαν ένα απο τα αγαπημένα μου κομμάτια το rookie of the year…αλλά παίξαν juneau k history που ήταν όλα τα $$$ live

Βγάλαν και νέο αλμπούμ…το άκουσε κανείς:-s κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το προηγούμενο με πολλές καλές στιγμες και αν και δεν είναι σαν τα παλία δείχνει ότι το έχουν ακομα…:slight_smile:

Φοβερό το ep.

Κατα τα άλλα και το προηγούμενο (Tales Don’t Tell Themselves) ήταν αρκετά καλό album παρά την αλλαγή σε πιο πιασάρικο ήχο. Ειδικά το walk away είναι φανταστικό κομμάτι. Δείτε το βιντεο, είναι πολύ ωραίο.

Το καινούριο το άκουσα μια φορά μόνο οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

The Art of American Football… τιποτε αλλο.

http://uk.youtube.com/watch?v=5ViETv70vf4