Ψαχνω αρχειο funzines - video των acetic voice

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ,ΕΙΜΑΙ (ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΩ ΑΚΟΜΗ) O LEAD ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ MΙΑΣ ΠΑΛΙΑΣ THRASH METAL ΜΠΑΝΤΑΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ TO ΟΝΟΜΑ “ACETIC VOICE”.OTAN ΜΙΑ ΜΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ (ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΕΠΟΧΗ 1989-1993) ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΡΧΕΙΟ.ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΑΠΟΘΑΝΑΤΙΣΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ,ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ, ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ VIDEO ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ MAZI ME TOYΣ SACRED REIGH TOΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 1990 ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ COPY!!!) Η ΕΣΤΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ZINES-ΣΥΝΕΝΕΤΕΥΞΕΙΣ-ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Κ.Α.ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΤΩ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ ΑΡΧΕΙΟ EΛΛΗΝΙΚΩΝ GROUPS.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ chrisriggos@yahoo.gr

Δηλαδη αν θυμαμαι καλα εισαι ο Dai ???

Ξερω παντως ατομο που εχει-ειχε το Demo σας. Αν βρω κατι σε Fanzines εκεινης της εποχης θα σε mailαρω.

Nα σαι καλά φίλε μου,και ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου.Δεν είμαι ο DAI (ήταν μπασίστας και τώρα είναι δημοσιογράφος στην ετ3!!!) είμαι ο RIGGO (o lead κιθαρίστας στο demo “behind bars” και στην μετά εξέλιξη της μπάντας).Μην παρεξηγείσαι γιατί riggos είναι και το επίθετο μου!.Με τα άλλα μέλη της μπάντας επικοινωνώ,αλλά δυστυχώς δεν έχουν κρατήσει τίποτα,χώρια που ο ρυθμικός μας κιθαρίστας συγχωρέθηκε έτσι ξαφνικά από ανακοπή (δεν έπαιρνε τίποτα το παιδί) το 2000, και ίσως να ήταν και ο μόνος που είχε καλό αρχείο!!Πάντως εάν έχεις κάτι ή έχεις ακούσει,επικοινώνησε μαζί μου.Να σαι καλά…

Ειχα επαφη καποτε με τον Dai και τον Flip οσο ημουν θεσσαλονικη το απο μεσα 89 μεχρι και μεσα 90 . Επισης ηξερα και εναν κιθασριστα ακομα που ηταν Αθηναιος και επαιζε με τους Acetic Voice .
Tωρα για τα Fanzines που ειπα πρεπει να ριξω πολυ ψαξιμο για να τα βρω μολις τα βρω και αν τα βρω εχουν περασει και παρα πολλα χρονια , θα σκαναρω και θα στα στειλω με mail.

Nαι έχεις δίκιο,κάπως έτσι έχουν τα πράγματα,καπάκι αφότου αποχώρησε από τους acetic το παλικάρι που αναφέρεις (και η πλάκα είναι ότι δεν θυμάμαι το όνομα του ενώ ήταν καλή μορφή),τότε ενσωματώθηκα στην μπάντα εγώ.Ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ και σου είμαι υποχρεωμένος ανεξαρτήτως αποτελέσματος.Θα στο ανταποδώσω!!..

ddssds

wssdsd

sasasasasas

pssssss ωραιο ντεμο το behind bars, εχω την κασετουλα! καλη επιτυχια στην αναζητηση ευχομαι…