Future Sound of London

Προ κατι μηνων ανακάλυψα την μπαντα και τωρα τελευταια αρχισα αν ακουω.Ενας συνδιασμος trip hop-ambient-electro-progressive(λιγο απολα), ταξιδιαρικοι, χαλαρωτικοι, αλλα και ταυτοχρονα σε προκαλουν να συγκεντρωθεις στο ακουσμα του εκαστοτε δισκου για να εκτιμήσεις πραγματικα την μουσικη τους.

Δισκογραφια απο wiki

* (1989) Global (as Humanoid)
* (1991) Accelerator
* (1992) Earthbeat
* (1993) Tales of Ephidrina (as Amorphous Androgynous)
* (1994) Lifeforms
* (1994) ISDN
* (1996) Dead Cities
* (2002) The Isness (as Amorphous Androgynous, except in the U.S.A.)
* (2003) Eurotechno (as Stakker)
* (2003) Sessions 84-88 (as Humanoid)
* (2005) Alice in Ultraland (as The Amorphous Androgynous)
* (2006) Teachings from the Electronic Brain
* (2007) From the Archives Vol. 1
* (2007) From the Archives Vol. 2
* (2007) From the Archives Vol. 3
* (2007) Zeebox 1984-1987 Vol. 1 (as Zeebox)
* (2007) Zeebox 1984-1987 Vol. 2 (as Zeebox)
* (2007) Hand-Made Devices (as Polemical)
* (2007) 4 Forests (as Part-Sub-Merged)
* (2007) The San Monta Tapes (as Heads Of Agreement)
* (2007) Environments
* (2007) Your Body Sub Atomic (as Humanoid)
* (2007) By Any Other Name (as FSOL, Mental Cube, Indo Tribe, Dope Module, Yage and Smart Systems)
* (2008) The Pulse EPs (as FSOL, Indo Tribe, Smart Systems, Yage and Mental Cube)
* (2008) From the Archives Vol. 4
* (2008) The Peppermint Tree and Seeds of Superconsciousness (as The Amorphous Androgynous)
* (2008) The Woodlands of Old (as Yage)
* (2008) From the Archives Vol. 5
* (2008) Environments II
* (2008) A Monstrous Psychedelic Bubble Exploding In Your Mind: Volume 1 (as The Amorphous Androgynous)

Dead Cities μεχρι στιγμης με εχει κερδισει

Ενδεικτικα καποια κομματια…
My Kingdom

First Death In The Family

Από τις μπάντες που ΧΡΟΝΙΑ τώρα λέω να τσεκάρω, αλλά όλο το αμελώ. Θα επανέλθω σύντομα. :slight_smile:

Μεγαλωσε ο Μακι, και εμαθε και ακουει future sound of london…:stuck_out_tongue:

Lifeforms και τα μυαλα στα καγκελα

Πότε τα γράψανε όλα αυτά τα albums… Από αυτά που έχω μπορέσει να ακούσω, αγαπημένα κομμάτια:
Papua New Guinea
My Kingdom (το οποίο είχε απίστευτο βίντεο κλιπ, αλλά το διέγραψε το γιουτιουμπ :()

Αν ξέρετε και ινφοζ για τη συναυλία στις 23/5 πείτε plz. Είδα πως θα γίνει στο softball stadium στο ελληνικό…

Ανιγράφω και μεταφέρω απο παλιότερο ποστ μου στο electro/ambient thread.

Συνεχίζουμε το ταξίδι στον χώρο και τον χρόνο με το συγκρότημα που ακούει στο όνομα The Future Sound Of London. Μπάντα που θεωρείται πολύ μεγάλη στον χώρο της, και την οποία δεν έχω ψάξει αρκετά ως τώρα, κάτι που φυσικά θα αλλάξει ύστερα απο την ακρόαση του κάτω άλμπουμ, το οποίο κυκλοφόρησε το 2006 και αποτελεί κάτι σαν συλλογή. Οι FSOL καθιερώθηκαν στα '90ς και η μουσική τους είναι ένας συνδυασμός electro και ambient, με ατμόσφαιρες και εναλλαγές διάθεσης που απλά μαγεύουν. Ή τουλάχιστον αυτό ένιωσα εγώ ακούγοντας τον συγκεκριμένο δίσκο.

… Δε τους έψαξα άλλο απο τότε. :stuck_out_tongue: Αλλά θα γίνει. Δισκάρα το πάνω πάντως.

[SIZE=“3”]cascade[/SIZE]

ολα τα λεφτα

35 λεπτο ep-single απιστευτης μελωδιας…

Dead Cities για μένα. Και φυσικά το project Amorphous Androgynous

http://www.last.fm/event/970808

Στις 23 Μαϊου θα παίξουν εδώ μαζί με πολλά ονόματα στο γήπεδο σοφτμπολ.


Now playing: Streetlight Manifesto - The Blonde Lead The Blind
via FoxyTunes

Αργκ, χειρότερη ημερομηνία δε θα μπορούσαν να έχουν βρει. :?

(μα γιατί την ίδια εποχή με Depeche, γιατί)

Ουουου… Μου τους κολλησε ο Μακι. Με οσα εχς ακουσει μεχρι στιγμης ειναι γαματοι και εχς να ροσθεσω στον χαρακτηρισμο του οτι επισης νιωθεις περιεργα και παραξενα συναισθηματικα οταν τους ακους…