Fuzztastic Planet Festival 2014, 2-3 Aυγούστου, Κοκκινόγια Δράμας

Αθηνα - Θεσσαλονικη 515 χλμ

Θεσσαλονικη - Δραμα 170 χλμ

απο οτι τα ειχα σημειωμενα θελει 250 ευρω συνολο με διοδια και βενζινες

Λογικο ακουγεται. Αθηνα-Θεσσαλονικη ειναι περιπου 200 ευρω με ενα μεσαιο αυτοκινητο.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ 48Ε.
ΣΥΝ ΤΑ 2.20Ε ΓΙΑ ΔΡΑΜΑ,ΕΦΤΑΣΕΣ 50ΑΡΙΚΟ
Κ ΒΕΝΖΙΝΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200Ε.
ΟΠΟΤΕ ΣΤΗΝ [U]ΚΑΛΥΤΕΡΗ [/U]ΕΙΣΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250Ε,

Εγώ πάντως εννοούσα ότι Αθήνα-Θεσσαλονίκη με επιστροφή είναι 200 ευρώ, συμπεριλαμβανομένων των διοδίων.

παιδια να εχετε στο νου σας οτι αμα μπειτε 5 ατομα σε ενα αμαξι συν τα πραγματα θα ζορισεται περισσοτερο το αμαξι οποτε θα καψει και περισσοτερο!

Κλειστε τα φθηνα της γνωστης ιρλανδεζικης αεροπορικης για Σαλονικη :stuck_out_tongue: και μετα κανα 25 πηγαινε ελα στη Δραμα με το κτελ (αν ειστε φοιτητες καπου τοσο θα ειναι). Λιγοτερα θα σας βγει.

σωστος!

και εχει λεωοφοριο απο Αεροδρομιο κατευθιαν στα Κτελ με 0,90 λεπτα

και για τα Κτελ Δραμας
http://www.ktelmacedonia.gr/gr/routes/list/tid=7

Απλά μετά θα πρέπει να πάρετε και άλλο κτελ για προσοτσάνη-καλλιθέα, να κατεβείτε κοκκινόγεια και μετά έχει λίγο ποδαρόδρομο γιατί η λίμνη είναι λίγο έξω από το χωριό :stuck_out_tongue: Πάντως για 5 άτομα με αμάξι αν σας έρθει 45-50 ευρώ το άτομο (που λογικά κάπου τόσο θα σας έρθει) νομίζω είναι μια χαρά. Κάπου τόσο θα σας έρθεί σύνολο και με αεροπλάνο (αν βρείτε φτηνό) - κτελ. Βασικά, 8 ευρώ είναι μόνο το εισιτήριο του μετρό για να πας αεροδρόμιο (αν πληρώσεις :Ρ )

υπερευχαριστω για τις πληροφοριες και την κινητοποιηση μιας και εχετε αφιερωσει 2 σελιδες για τη μαπα μου :lol: εν τελει ισως απομακρυνεται το αμαξι και παιζει να κινηθουμε αλητικα, με αεροπλανα, τρενα - κτελ κλπ οποτε θα τσεκαρω και τις πληροφοριες που δωσατε σχετικα με αυτα τα μεσα. (ιρλανδεζικη εταιρεια?)

ryan air…ιρλανδεζικη δεν ειναι;

Ποιός μας δυσφημίζει εμάς τις Αθηναϊκές κοκέτες;
Γεια είπα να ποστάρω γιατί έχω εξεταστική.

Η αλήθεια ειναι οτι σκέφτομαι να πεταχτώ και εγω μεχρι την δράμα καλα φαση φαίνεται…

Για ΟΣΕ δεν ψηνεστε;;; Το απευθειας ειδα οτι ειναι 37.2?(με επιστροφη) για οσους ειναι κατω των 26/φοιτητες. Για Αθηνα-Δραμα μιλαω.

Mια μικρή αλλαγή στο line-up.

Band replacement incoming:
We regret to announce that PSYCHEDELIC TRIPS TO DEATH has been recently disbanded. Some sad news indeed. However, our good friends Alien Mustangs will be performing in their place.
Alien Mustangs is a psychedelic garage group from Thessaloniki, Greece. They released two EPs via Hands in Sand music collective, they latest of which can be downloaded for free here: http://alienmustangs.bandcamp.com/album/river
Their live shows is something that should be experienced.

Γαμηστερό το trailer του φεστιβάλ!

Για όσους θα πάνε και θα μείνουν στο camping, επειδή η περιοχή είναι ορεινή και η λίμνη είναι δίπλα. Το βράδυ η θερμοκρασία πέφτει πολύ και η υγρασία τρυπάει κόκαλα!

τι υψομετρο?

καλά δεν είναι και το Kilimanjaro αλλά είναι πάνω σε βουνό !

Οι ώρες εμφάνισης των συγκροτημάτων

Από το φβ του φεστιβάλ τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Δράμας από και προς τη λίμνη

Σχετικά με τα δρομολόγια ΚΤΕΛ:
Όσοι δεν έχουν μέσο μεταφοράς για το χώρο του φεστιβάλ, μπορούν να εξυπηρετηθούν από τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ Δράμας. Τα δρομολόγια είναι τα παρακάτω:
Σάββατο: 10:00 - 12:05 - 16:30
Κυριακή: 12:05 - 16:30
(από ΚΤΕΛ Δράμας)
Δευτέρα: 13:15 - 15:45
(από Λίμνη Κοκκινογείων)
Επειδή η κανονική στάση του δρομολογίου είναι η πλατεία Κοκκινογείων, να ενημερώνετε τον οδηγό ότι πηγαίνετε στο φεστιβάλ, για να σας μεταφέρει στη λίμνη, που έχει απόσταση 2 χιλιόμετρα από το χωριό. Για την επιστροφή της Δευτέρας, 2 δρομολόγια θα έχουν αφετηρία τη λίμνη, 13:15 και 15:45.
Η τιμή του εισιτηρίου είναι 2,10?.