G3:Satriani, Vai, Morse - European Tour 2012

Οι Joe Satriani, Steve Vai και Steve Morse (Deep Purple), θα ενώσουν τις δυνάμεις τους για μία νέα περιοδεία των G3 στην Ευρώπη.

Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί οι παρακάτω ημερομηνίες:

21/07 ? Offenbach, Germany

23/07 ? Munchen, Germany

24/07 ? Hamburg, Germany

01/08 ? Budapest, Hungary

05/08 ? Moscow, Russia

Στις περιοδείες των G3, που διοργανώνονται από τον Joe Satriani έχουν συμμετάσχει από το 1996 και μετά, οι κιθαρίστες: Steve Vai, Eric Johnson, Kenny Wayne Shepherd, Yngwie Malmsteen, John Petrucci, Robert Fripp, Paul Gilbert, Uli Jon Roth, Michael Schenker, Adrian Legg και πολλοί guests όπως: Tony MacAlpine, Johnny Hiland, Steve Lukather, Steve Morse, Keith More, Chris Duarte, Andy Timmons, Neal Schon, Gary Hoey, Brian May, Billy Gibbons, Johnny A, George Lynch, Patrick Rondat, Herman Li, Alejandro Silva και Eric Sardianas.

απο το rockoverdose.

μακαρι να περασουν και απο τα μερη μας αν και νομιζω πως πολυ δυσκολα…

Πωπω αυτα ειναι, το βλεπω να ερχονται κ απο δω πανω μερια ανετα κατα το νοεμβριο…τελεια…οποιος θελει μου λεει!

???..

UK μένει ο πούστης και μας τη λεει τώρα!!!

κατεβειτε ρε προς τα εδω!!!

μακαρι, αλλα χλωμό…

Mακάρι να τους φέρει κάποιος και εδώ! Πιό εύκολο το θεωρώ να έρθει G3 στην Ελλάδα καλοκαίρι σε ανοιχτό χώρο, παρά χειμώνα που δεν υπάρχουν και χώροι στο μέγεθος που παίζουν τέτοιες περιοδείες στην υπόλοιπη Eυρώπη.

Εγω φταιω ρε, που ειμαι καλος ανθρωπος και θελω να κανω διευκολυνσεις…
Καλα ρε ετσι ειστε?! Στην St. Andrew’s Square να μεινετε ρε! Μαζι με τους τυπους του occupy Edinburgh με τις σκηνες…!

Πςςςςςςςςς…αν ηθελα να δω μονο ΕΝΑΝ κιθαριστα απ’ οσους εχουν κατα καιρους πλαισιωσει τον Vai και τον Satriani αυτος ειναι ο Morse…μακαρι καποιο ΣΤΡΑΒΑΔΙ διοργανωτης να τους φερει 'δωθε…θα μιλαμε για τρομερη συναυλια ΑΝ φυσικα γινει ποτε.

ΥΓ ξερουμε την μπαντα που θα παιζει μαζι με τους μουσικους?

ξερω οτι στο μπασο θα ειναι ο Dave LaRue