Galliard

Ώρα για λίγη αυτοπροβολή :smiley: .
Οι Galliard είναι το συγκρότημα στο οποίο ο φίλος και συντάκτης Δημήτρης Μπάρμπας τραγουδάει, ενώ εγώ παίζω drums.
Τέσσερα κομμάτια σε μορφή demo μπορείτε να ακούσετε εδώ:
http://myspace.com/thegalliard ,
ενώ κριτική του demo μπορείτε να διαβάσετε εδώ: http://www.rocking.gr/review1169.php
Σύμφωνα με το Λουκιανό λοιπόν παίζουμε: “folk rock με σαφείς επιρροές από Blind Guardian, Blackmore’s Night, την ιρλανδέζικη παράδοση, αλλά κατά τη γνώμη μου και τον Phil Collins”
Η γνώμη σας μας ενδιαφέρει οπότε γράψτε… 8)

Το έχω πει πολλάκις. Ο Δημήτρης έχει καταπληκτική φωνή…

Επιεικως απαραδεκτοι, σορρυ.

Eγώ είχα την τιμή να τα ακούσω ολόκληρα!Κωστή στο έχω ξαναπεί,είστε πολύ καλοί!!=D>
:rockon:

Ρε πάνε χάσου εσύ :lightsabre:

Ε, μη βριζεις φιλος.

Πρέπει να αλλάξουν drummer επειγόντως… [-X

Eπαθα πλακα!Και τερηδονα ταυτοχρονα!Ευγε παιδες!To ονομα το πηρατε απ τους περιπλανωμενους Γολιαρδους του Μεσαιωνα υποθετω?:-k
Απο τραγουδια ξεχωρισα Velvet rings και Everlasting Feast!
Ωραιες φωνες βασικα και εξυπνες ενορχηστρωσεις και φυσικα θεικα τυμπανα!:stuck_out_tongue:
Μπραβο και παλι.:smiley:
(Ωστε ετσι εξηγειται το κολλημα με την Ιρλανδια brotha Cozy…:wink: :smiley: )

Το “Velvet Rings” έχει πολύ ωραίο riff-άκι! 8)

:ban:

Χεχε, thanks ρε! Όταν τα ακούς από φοβερούς μουσικούς είναι ακόμα καλύτερα.
Εντάξει τα drums είναι κάπως “υποτονικά” λόγω ύφους. Κανονικά παίζω blastbeats :lol:
Μόνο σε εμένα αρέσει τόσο το “under one sky” :stuck_out_tongue: ;
Σωστός και με το όνομα :wink:
(ναι κάπως έτσι ξεκίνησε…:smiley: )

Θα το κάνουμε heavy metal έκδοση μόνο για πάρτη σου 8) :stuck_out_tongue:

Το everlastin feast μου άρεσε… Τα άλλα καλούτσικα αλλά τίποτα το ιδιαίτερο… Βασικά είναι πολύ χαλαρό σαν άκουσμα… Ωραίοι οι τραγουδιστές!
Cozy, δε νομίζω να έχεις γράψει κανένα από τα τραγούδια!?!?

Έτσι! :metal: :metal:

[SIZE=“1”]…και εμένα μου αρέσει το “Under One Sky”, αλλά δεν το λέω για να μην το πάρεις πάνω σου… :stuck_out_tongue: :lol: [/SIZE]

Αχαχαχαχαχα! Ρε άκου τι ερώτηση έκανε σε drummer! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) :roll: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ατάκα!!! έγραψες!!!:lol: :lol:

ε που να ξέρω… μπορεί να είναι ο έλληνας Portnoy!!! Ή να έχει και καλά εξάρσεις έμπνευσης όπως ο Nico που έχει γράψει νομίζω ένα τραγούδι!!!:lol: :lol3:

Πάντως η ερώτηση πήγαινε στο ότι έχω καταλάβει ότι έχει άλλα ακούσματα από το ύφος του συγκροτήματος!!! Cozy πρέπει να αποχωρήσεις ως άλλος Thomen και να φτιάξεις τη δικιά σου μπάντα!:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Πιστευω οτι αν βαλουμε λιγα δικασιδια μια σοπρανο τον καφρο της παρεας και τιγκα βιολια και ορχηστρα απο πισω θα εχουμε κατι πολυυυυυυυυυυυ καλοοοοοοοοοοοοοοο:lol: :lol: :lol: :lol:

Μωρε λες?

O cozy κανονικά παίζει σε cover-band των mayhem. Στους galliard μπήκε κατά λάθος…

εμένα οι galliard δεν μαρέσουν. Εκτός απ’τον τραγουδιάρη/ομορφόπαιδο/αεκάρα…

Τα δικά μου τραγούδια είναι για τη σόλο καριέρα μου. :lol: