GAMMA RAY - DVD: The Awesome Foursome

Κυκλοφορησαν το τριπλο DVD ‘‘Hell Yeah-The Awesome Foursome’’

Απλα δειτε τι περιεχει το καθενα και τρελαθειτε !!!
Εχω φυγει για το δισκαδικο ΤΩΡΑ !!!
(Edit: Το αγορασα ηδη!!!)

Disc I [Live in Montreal 2006]

  1. Welcome
  2. Gardens Of The Sinner
  3. New World Order
  4. Man On A Mission
  5. Fight
  6. Blood Religion
  7. Heavy Metal Universe
  8. Dream Healer
  9. Heart Of The Unicorn
  10. Fairytale [acoustic version]
  11. The Silence
  12. Beyond The Black Hole
  13. Valley Of The Kings
  14. Somewhere Out In Space
  15. Land Of The Free
  16. Rebellion In Dreamland
  17. I Want Out [Helloween cover]
  18. Send Me A Sign

Disc II

  1. History
  2. Road Movie USA 2006
  3. Unplugged in Japan
  4. Heavy Metal Universe [video]
  5. Space Eater [video]
  6. One With The World [video]
  7. Rebellion In Dreamland [video]
  8. Gamma Ray [Birth Control cover][video]
  9. Eagle [video]
  10. Send Me A Sign [video]
  11. One With The World [Live at Wacken 2003]
  12. Last Before The Storm [Live at Wacken 2003]
  13. Rebellion In Dreamland [Live at Wacken 2006]
  14. Heavy Metal Universe [Live at Wacken 2006]
  15. Somewhere Out In Space [Live at Wacken 2006]

Disc III [Bonus]

  1. Road Movie Hellish Rock Spain
  2. Into The Storm [Live at Barcelona 2008]
  3. Empress [Live At Barcelona 2008]
  4. From The Ashes [Live At Barcelona 2008]
  5. Real World [Live At Barcelona 2008]

:band:

Αυριο μεθαυριο το τσιμπαω κι εγω,πολυ πραμα!Αλλα επρεπε να αφησουν τον παλιο τιτλο γαμοτο:p

7 δηλαδη τα βιντεο? Παιζει πολυ πραμα…
Για δωσε ενα ρηβιου ρε συ Αλεξ. :stuck_out_tongue:

ο αποπανω λεει για το σκελετονς?

???

Επειδη ειπες για παλιο τιτλο, σδοινγκ. Τιποτα. Αστο. :stuck_out_tongue:

Στην αρχη το χαν ονομασει “?Hell Yeah!!! The Awesome Foursome (And The Finnish Keyboarder Who Didn?t Want To Wear His Donald Duck Costume)”(:lol:)

Ειναι Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ.

Στο πρωτο dvd ειναι ολη η συναυλια στο Montreal και αν παρατηρησεις το setlist μιλαμε για το απολυτο Best Of, αφου περιεχει τα καλυτερα τραγουδια απο ολη τη δισκογραφια τους. Συνηθως εγω, οπως ολοι αλλωστε εχουμε μερικα παραπονα απο τα setlist αγαπημενων συγκροτηματων, εδω θα εκανα μονο μια αλλαγη (Ηeaven or Hell στη θεση του Dream Healer, λεπτομερειες). Αντε να βρισκοταν μεσα και το Ride The Sky, αλλα καλυτερα ετσι γιατι αλλιως θα γκρεμιζοταν το σπιτι. :smiley:

Στο δευτερο dvd, μονο και μονο που εχει το Last Before The Storm στο Wacken το 2003, αξιζει.
Αυτο ειναι το video που εχω δει μακραν τις περισσοτερες φορες στο youtube. Αν σε ρωτησει καποιος τι ειναι power metal οφειλεις να του δειξεις αυτο το video. Επισης και τα υπολοιπα απο το Wacken σπερνουν. Ακομη εχει νομιζω ολα τα video-clip που εχουν γυρισει.

Στο τριτο dvd, εχει τα καλυτερα κομματια του τελευταιου τους δισκου στο live της Βαρκελωνης.

Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι πως εχουν κανει τοσο σωστη επιλογη τραγουδιων και στα τρια dvd !!!

Μονο με 25Ε εχει κανεις ολοκληρη τη δισκογραφια τους σε αριστης ποιοτητας ηχο και εικονα.

Ετσι λεγεται και τωρα !
Απλως για συντομια εγραψα τον βασικο τιτλο.

Οκ εγω σε ενα review ειχα καταλαβει απο τα παραπονα που καναν στα comments οτι το κοψαν λογω εμπορικοτητας και τετοια.Αλλα ετσι τα σπαει ο τιτλος:lol:

Βασικα ναι η setlist ειδικα αμα σκεφτεις οτι καποια κομματια που λειπουν τα χαν βαλει στο προηγουμενο DVD ειναι πολυ καλη.Μεχρι κι απο το Majestic εχουν τα 2 καλυτερα(κατα τη γνωμη μου)…

Αξίζει τα λευτά του. Αν και πολλά dvd δεν μας ήρθαν τελευταία;

Πω τι σετλιστ ειν αυτο :!:

Φαίνεται τρομερό! Αλλά ρε γαμώτο δεν είμαι φαν των dvd, δηλαδή πότε θα το δεις ΟΛΟ αυτό το πράμα??? Και πες άντε έκατσες και το είδες σε κομμάτια…πότε θα το ξαναδείς???

Εντάξει δεν διαφωνώ μαζί σου, αλλά γουστάρω Σ\Κ να ξαπλώνω, με μπύρες ή καφέ και να απολαμβάνω τα dvd.
Το πήρα και καραγούσταρα, μόνο εγώ λείπω από κει μέσα.

Πολύ σπουδαία κυκλοφορία! Άργησε ιδιαίτερα, αλλά τουλάχιστον άξιζε τον κόπο… Ελπίζω να μπορέσουμε να τους δούμε μια τελευταία φορά live μόνους τους… Μιλάμε ο Kai είναι ίσως η σπουδαιότερη φυσιογνωμία του power metal…

Το ‘‘ισως’’ ειναι περιττη λεξη στην προταση σου. :slight_smile:

Μακαρι γιατι περυσι με τους αλλους τους ανυπαρκτους (ναι, για τους τωρινους helloween λεω) δεν ειχαν πληρες σετλιστ.
Αρα ή να τους δουμε μονους τους με το σετλιστ που εχουν και στο dvd ή σε κανενα ‘‘German Power Attack Tour’’ μαζι με Running Wild και Stormwarrior να μας βγαλουν με τα φορεια απο μεσα. :smiley:
Ε ρε τι φανταζομαι βραδιατικα…:lol:

και μετά ο λευκός καβαλάρης με το μαύρο άλογο πέθαναν…σορρυ για το σπαμ…
εννοείτε πως θα πάω να το αγοράσω, και μακάρι να τους δούμε…
+1 για Helloween.

Διαφωνώ για Helloween, σίγουρα έχουν ξεφύγει από αυτό που λέμε Euro-power, αλλά εγώ γουστάρω ακόμη.8)

Αυτά που λες εσύ τρελέ φυσικέ για Ray’s και Running Wild ενδιαφέροντα μου ακούγονται!:roll::smiley:

το αγορασα και εγω χτες,ΥΠΕΡπληρες θα ελεγα…χωρις ακομα να το εχω βαλει να το δω!!

και πολλοι αλλοι:D

Καταφθανει και το DVD αυριο,μεθαυριο οποτε το Σαββατο πιτσα μπυρα παρεα και τετοιες ομορφιες:D

Ειχα δει σχεδον ολο το Dvd-set αλλα οχι μαζεμενο. Δεν ειχα δει το 3ο Dvd, τα ειδα ολα μαζεμενα Κυριακη την συναυλια στο πρωτο Dvd και Δευτερα τα υπολοιπα 2 και τι να πω? Πολυ καλυτερο να το βλεπεις ολο μαζι, παιρνεις γερη δοση Gamma Ray πωρωσης… Υπερπληρες, φανταστικο, εχει τα παντα. Κορυφη το Roadmovie απο Αμερικη…