Gary moore-athens 13 september

αμα δεν υπηρχε η εξεταστικη δεν θα το συζητουσα με τιποτα…απλα θεος…

Από τις πρόσφατες εμφανίσεις του στην Ευρώπη



GARY=ΘΕΟΣ!

Από το '87 περιμένω αυτή την στιγμή…

Kati tetoia goustaro stin mousiki. Tin anamoni tou opadou gia tetoies stigmes alla tin energi anamoni. Pali alli mia fora file mou bravo gia to site sou (sto eixa pei kai sto pm) kai opoios den to exei tsekarei na to kanei.

Ela re giganta Gary!!!

ξερεις αν θα ναι κι αυτος στην ελλαδα???:smiley: :smiley: :smiley: μιλαμε για τον κορυφαιο και ποιο υποτιμημενο ντραμερ που χω ακουσει…

Ο Brian Downey είναι όντως πολύ υποτιμημένος… τεράστιος ντράμμερ!

Τα τελευταία 2 χρόνια παίζει με τον Gary, άλλωστε είναι πολύ καλοί φίλοι. Μόνο για μερικές συναυλίες τον αντικατέστησε κάποιος άλλος, αλλά τώρα ξαναπαίζει στο σχήμα του Gary.

Όλοι ευχόμαστε και τον Σεπτέμβριο να είναι μαζί!

Σκέφτομαι τη στιγμή που ο Gary θα παρουσιάσει τον Downey στο Ελληνικό κοινό και ανατριχιάζω!
Μιλάμε για τον ντράμμερ των Lizzy, έτσι;;

Φίλε dazmaniak, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Για όσους δεν ξέρουν, το site www.moorepanos.com υπάρχει από το 2001 και είναι στα 2-3 κορυφαία Gary Moore sites παγκοσμίως και φυσικά αναγνωρισμένο από το official site του Gary Moore. Με πολύ μεράκι και ιδρώτα κάνω προσπάθειες εδώ και χρόνια για μια συναυλία του Gary στην Ελλάδα και μετά από πολλές επαφές με το site του Gary και εταιρείες συναυλιών στην Ελλάδα, ήρθε το χαρμόσυνο νέο!
Δικαίωση!

Όποιος θέλει μπορεί να γράψει στο forum του site στα Αγγλικά, το τσεκάρουν οι άνθρωποι του Gary, οπότε θα είναι ωραίο να δουν ότι το Ελληνικό κοινό τον περιμένει με ενθουσιασμό.

Παιδιά ρώτησα σε όλα τα σημεία προπώλησης σύμφωνα με το Δ.Τ, αλλά δεν έχουν ιδέα για την συναυλία. Δεν έχουν ενημέρωση από κανέναν. Τι γίνεται; Μήπως είναι νωρίς; Μήπως δεν ισχύει;:-k :-k

Μίλησα με OnStage και μου είπαν ότι από την άλλη εβδομάδα θα βγουν τα εισιτήρια.

Η συναυλία είναι γραμμένη στα tourdates του official site του Gary. Εκεί γράφουν μόνο ότι είναι επιβεβαιωμένο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν κοίταξα official, σε ευχαριστώ και WELCOME!!!

με ένα “L” αυτή την φορά :slight_smile:

Με τσεκάρεις βλέπω!:stuck_out_tongue:

Να γελάμε και λίγο…:smiley:

Όταν πρωτοείδα αυτό το thread σκέφτηκα:
"Φτου! Δεν θα είμαι Ελλάδα εκείνη την μέρα! Κρίμα που θα χάσω έπη σαν το Murder in the Skies και το Out in the Fields! :frowning:

Ύστερα όμως είδα αυτό το post και ησύχασα! :smiley:

Από Gary Moore ακούω μόνο 2 - 3 από τα hard rock albums του και τις απόπειρές του στα blues τις απογεύγω όσο περισσότερο γίνεται! :?

Οπότε, όλα μια χαρά, δεν θα χάσω τίποτα που θα με ενδιέφερε! :yahoo:

ενταξει γκαβλωμενος με Moore εισαι αλλα μην τρελενεσε κιολας!
σιγα το garry moore οκ ωραιος κιθαριστας αλλα θα πρεπει να ντρεπετε με αυτα τα χεβμεταλαδικα Blues που παιζει! δλδ με αυτον τον τροπο blues παιζουν κατι 15χρονα που ειναι γκαβλωμενα κ τα βαζουν τα τερμα να γουσταρουν! αμα ειχε ωριμασει εας μειωνε λιγο το Gain…
απισης μια που εισαι φαν του moore εχεις κ το Site θα πρεπε να εισαι ο πρωτος που θα εκραζε για την τιμη του εισητιριου! ειναι παρα παρα πολυ ακριβο! εισαι τους ευχαριστισες που μας γ… κανονικα!
γιατι σκεψου ποσα λεφτα χρειαζεται καπιος για να κατεβει απο θεσσαλονικη η μια αλλη πολη!

εσυ ξεχυλιζεις μιζερια , αν δεν σου αρεσει ο μουρ μην ασχολεισαι κ μη νευριαζεις εμας που μας αρεσει κ αν δεν εχεις λεφτα τραβα να δουλεψεις

Φίλε μου,άσε μας στην αρρώστια μας και αν δεν σου αρέσει απλά μην έρχεσαι.
Μη μας χαλάς το όνειρό μας.

Ο Gary θα πρέπει να ντρέπεται;;;

Να 'σαι καλά μου με έκανες να γελάσω!!! Αυτά που έχει κάνει ο Gary στην 40χρονη καριέρα του, οι υπόλοιποι δεν τα έχουν πλησιάσει καν.

Εννοείται ότι δεν παίζει blues όπως σου αρέσουν εσένα, αλλά ευτυχώς για μένα, γιατί τα βαριέμαι απίστευτα!

Στα live τα χώνει πολύ άσχημα, παίζει ένα άγριο rock-blues γεμάτο ενέργεια και πάθος!

Αν εσύ προτιμάς αυτούς που κάθονται στην καρέκλα και παίζουν αυστηρά 5 νότες, είναι δικαίωμα σου!
Εμένα δε μ’ αρέσει.

Όσο για το εισιτήριο, άντε να ήταν 40, όχι λιγότερο. Και στο Λονδίνο που τον είδα σε μικρό χώρο 45 ευρώ ήταν.

Εγώ ευχαρίστησα την OnStage γιατί πραγματοποίησε αυτό που περιμένω 21 χρόνια! Απλά πράγματα.

μου αρεσει ο Moore σαν κιθαριστας αλλα οκ δεν ειναι κατι το wow!
εσενα μπορει να σε αρεσει κ να ειναι ο θεος σου οκ αλλα ας ειμαστε προσγειωμενοι!
ειναι σαν ερχομαι κ αν σου λεω οτι επειδη γουσταρω εγω τρελα Leslie West(με 45 euro) αμα ερθει ελλαδα για Live να αρχισω τα κατεβατα κ να λεω ειρθε ο ενας κ ο μοναδικος κιθαριστας κ yeah!

δλδ αυτο πρεπει να κανουμε ε?
να δουλευουμε ολοι μερα σαν τα σκυλια για να μπορουμε να δουμε ενα Live?
με τετοια ατομα σαν κ σενα λογικο θα ειναι μια μερα να φτασουν τα τικετιρια 100 euro(εσυ μαλλον θα γουσταρεις πιο πολυ τα live τοτε)

blues δεν λεγετε αυτο που παιζει
μαλον θα πρεπει να ακουσεις το τραγουδι που του αφιερωνει ο Buddy Guy “Please dont tell about the blues”
(slippin in Ο δισκος)

ξερεις τι μισθο παιρνουν στην Αγγλια?
για να πραγματοπιοησει το ονειρο σου θα πρεπε να εχει μια προσιτη τιμη ωστε να μπορεσει να τον δει περισσοτερος κοσμος!

ΟΚ, φίλε μου, σεβαστά όσα λες, ο καθένας λέει τη γνώμη του.

Ο Gary παίζει αυτό που του αρέσει και όποιος θέλει τον ακούει. Καλό είναι να μην βάζεις ταμπέλες.
Ο Gary έχει προσωπικό στυλ. Τώρα τί “μουσική” είναι δεν με νοιάζει. Εμένα με νοιάζει να τον ακούω.

Ίσως ήμουνα υπερβολικά ενθουσιασμένος με την είδηση, αλλά μόνο εγώ ξέρω τί μου έχει προσφέρει η μουσική του συγκεκριμμένου ανθρώπου και δεν καταλαβαίνω τί ζόρι τραβάς εσύ με τον δικό μου ενθουσιασμό.

Αφού όλα σου φταίνε με τη συγκεκριμμένη συναυλία, ασ’ το, μη μας το χαλάς.

Φιλικά.

Ωραια νεα…Θα πήγαινα με απιστευτη χαρα(αν και εγω προτειμω τα hard rock κομματια) αλλά ρε παιδιά τα 45 ευρώ με ξενιζουν απίστευτα!Δηλαδη εγω που θα ερχομουν απο Χανιά θέλω του κολου τα χρήματα…Τι στο καλό, αν είναι να μου κόψουν το ρεύμα για να δω ενα καλό Live τι να το κάνω…

θα παω μιας και ο γκαρυ με πορωνει πολυ !

  • 2112