Gary moore-athens 13 september

Πολιτισμένη και ήρεμη απάντηση…
Από την άλλη, όποιος δεν θέλει ή δεν του αρέσει ας μην έρθει. Εγώ πάντως, όπως και πολλοί άλλοι, θα είμαστε εκεί για αυτόν τον τεράστιο καλλιτέχνη.

Δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάνε ορισμένοι άνθρωποι!! Δεν πάνε καλύτερα να ακούσουν κανένα Γονίδη, αυτό το είδος ‘‘blues’’ θα τους εκφράζει, όπως δεν νομίζω σ’αυτήν την περίπτωση να έχουν πρόβλημα με τα χρήματα!!Την χολή τους αλλού. Και RESPECT σε ανθρώπους που έχουν κάνει σχολή στην παγκόσμια μουσική σκηνή!!!:respect:

Ψυχραιμία παιδιά…
Ο G. Moore είναι τεράστιος κιθαριστας, είτε μας αρέσει η μουσική που παίζει είτε όχι. Από εκεί και πέρα όποιος θέλει θα πάεο στη συναυλία, όποιος δεν θέλει κάθεται σπίτι του. Απλά τα πράγματα…

Εντάξει τώρα ηρέμησα!!:slight_smile:

ξερουμε ποτε βγαινουν τα εισιτηρια…?

Εννοείται ότι θα είμαι κει GARY MOORE είναι μόνο ένας…

Α ο φίλτατος Mule έχει δίκιο πέρσι στην Πάτυ ψόφησα στο κρύο ετοιμαστείτε ανάολογα παιδιά

Κανα νέο?

Τα μπιλιέτα πάντως δεν είχαν βγει μέχρι προχθές που ρώτησα. Κανά νέο?

Ο Gary θα μας έρθει και διαβάζω χαζομάρες για ειστιήρια κλπ.
Δηλαδή, εσείς που δεν μένετε Αθήνα, αν το εισιτήριο δεν είχε 45 και είχε π.χ. 30 ευρώ, έχει μεγάλη διαφορά? 15 ευρώ είναι ένα σινεμά, ένα σαντουιτς και ένας καφές. Η μιζέρια είναι πλέον απίστευτη.
Sorry, αλλά όταν ανακοινώνεται μία συναυλία 3 μήνες πριν και στην οποία θες πολύ να πας, τότε έχεις όλη την ευχέρεια να βρεις όχι μόνο 45, αλλά 145 ευρώ.
Still got the blues…
Επιπλέον, σε όποιον δεν αρέσει ο Gary, απλά όχι μόνο δεν πάει στη συναυλία αλλά δεν ασχολείται καν με το θέμα…
Την ιδιότητα του τροχονόμου την έχουν άλλοι και δεν έχουν σχέση με τη μουσική…περί ορέξεως…:!:

μεγαλε εσενα εαν σου τρεχουν απο την τσεπη μαγκια σου!
εμας ομως δεν μας τρεχουν!
επισης οι διοργανοτες κατι ατομα σαν κ σενα σκεφτονται κ κ χτυπανε τα τικετιρια σε οτι τιμη θελουν!
δεν ειναι μιζερια αλλα εαν δεν αντιδρασεις κ δεν διαμαρτυριθεις μια μερα θα μας βαζουν 100 ευρω tiketirio κ θα τους ευχαριστουμε κιολας! εσυ μπορει να εχεις τα λεφτακια σου κ να εισαι ενα συμβιμασμενος ανθρωπος με την δουλιτσα του ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ κ για αυτο θα αντιδραω σε οτι θεωρω ακριβο κ αδικο!

δεν μπορεις εσυ να μου πεις με τι να ασχολουμε! εχω αποψη κ την λεω κ στο συγκεκριμενο θεμα περι Blues αφησε με να ξερω κατι παραπανω απο σενα :wink:

Και από την τσέπη να μου τρέχουν, δεν τα βρήκα στο δρόμο…
Το “δουλίτσα” δεν μου ταιριάζει, όπως δεν μου ταιριάζει τίποτα υποκοριστικό…

Είσαι δηλαδή αυτόκλητα ο master των blues εσύ και κανείς δεν μιλάει για blues αν πρώτα δεν σε συμβουλευτεί…καλή φάση.

Πες τότε του moorepanos να σου κλείσει καμμιά συνέντευξη με τον Gary για να του κάνεις και κανά μαθηματάκι στο παίξιμο, στο ύφος ή τέλος πάντων όπου εσύ νομίζεις blues master.

δεν καταλαβες οτι μιλαω σε σχεση με σενα!
οτι εγω σε σχεση με σενα εχω περισσοτερες γνωσεις αρα το να μου λες οτι δεν μπορω να λεω την αποψη μου ειναι ακυρο!

αμα θες καταλαβε :wink:

Αυτό λέω…
Κι εσύ πού το ξέρεις ότι έχεις περισσότερες γνώσεις από εμένα? Δηλαδή, πώς το τεκμηριώνεις αυτό? :-k

Nαι,15 ευρουλακια διαφορουλα.Ειμαστε του υποκοριστικου εμεις.

για εμένα 15 ευρώ είναι σχεδόν το ταξίδι από Χανιά για αθήνα…Τι να κάνουμε για εμάς έχει διαφορά…

Γενικά, πιστεύω πώς αν θες πραγματικά κάτι, κάνεις τα πάντα για να το πετύχεις.

Ψυχραιμία παιδιά… Κανενός δεν του τρέχουν από τα πατζάκια τα ευρουδάκια…

Απλά η συναυλία έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό, προσπαθείστε να κάνετε κάποιο κουμάντο, δεν χάνεται ο G Moore. Βέβαια καταννοώ τα παιδιά από την επαρχία, τα έξοδα στην περίπτωση τους αυξάνονται με γεωμετρικό ρυθμό, αλλά με λίγη καλή προσπάθεια πολλά γίνονται.

Άψογος!!:wink:

Δεν ήθελα να παρέμβω, απλά κάποιες παρατηρήσεις:

  1. Downloading or cheap concerts? Choose…Και τα δυο? Sorry but NO. Έχουμε 2008. Wake up and smell the coffee που λένε και στο χωριο μου.

  2. Δεν θα μπορούσε να είναι κάτω από το range τον 40 euro. Ψάξτε σε άλλους καλλιτέχνες το ρητορικό ερώτημα (εξαιτίας του σχολιου 1 ρητορικό) αν θα πρέπει να είναι φτηνότεροι με το 1/100 προσφοράς στην μουσική από τον Gary.
    Επίσης έκανε μεγάλη επιτυχία οποτε…προσφορα + επιτυχία = σεβαστή τιμή εισιτηρίου. Ο Gary Moore είναι ένας guitar legend τι να κάνουμε…. Δούλεψε πολύ γι αυτόν τον χαρακτηρισμό αλλα και για τις αμοιβές του.

  3. Ο Gary Moore σαν κιθαρίστας είναι τόσο blues όσο είναι οι Motorhead rock n roll band. Ελπίζω να είναι ξεκάθαρο. Ghetto και κανόνες στα μουσικά είδη…δεν θα πάρω, ευχαριστώ.

  4. Αυτά που λείπουν από την Ελλάδα είναι σεβασμός στον πελάτη, οργάνωση , venues και αλλα πράγματα όπως για παράδειγμα η έλλειψη γνώσης των αριθμών ektos apo 0 και το 5. Βάζουν τιμές του style 30/35/40/45 etc.
    Τι συνέβη ας πούμε και πλήρωσα στην Γερμανία 40 € και 60 cents για να δω Journey? Ρωτάω…Μαλακες είναι? Στο σχόλιο 2 αναφέρω τον ορο range που σημαίνει μπορεί να είναι 38,80 or 41,20. Για Αμερική δεν μιλάω, γιατί βγαίνει γέλιο.

  5. Οποιος διαφωνεί μαζί μου, κακώς διαφωνεί γιατί τα ξέρω όλα και έχω πάντα δίκιο.:stuck_out_tongue:

  6. Διαβάστε ΚΑΛA το σχόλιο 5 πριν κάνετε quote.8)

Ouf, back to greekilish :stuck_out_tongue:

Έχω δει πάμπολες φορές συναυλίες στο εξωτερικό να έχουν πιο φτηνό εισητήριο από Ελλάδα…Επίσης έξω οι χώροι είναι καλύτεροι,ο ήχος είναι καλύτερος.Ακόμα άλλο να πληρώνει 50 ευρώ εισητήριο ο Έλληνας με τα 700 Ευρώ μισθό και άλλο ο Γερμανός και ο Ολλάνδος με τα 1200-1300…