Gazpacho - March of Ghosts (2012)

Μια φορα τον εχω ακουσει και ειναι πραγματικα πολυ ομορφος δισκος. Η αληθεια ειναι οτι με τραβηξε πιο γρηγορα απο οτι το Tick Tock, αλλα μαλλον θα ειναι ο ενθουσιασμος που με κανει να το λεω αυτο. Θα δειξει σε λιγο καιρο!

Το Golem με εντυπωσιασε περισσοτερο απο ολα μεχρι στιγμης.

Ντάξει, τα παμε αναλυτικά και στην κριτική, αλλά αν με το Missa Atropos βιάστηκαν να κυκλοφορήσουν κάτι μετά το τέλειο Tick, Tock, τότε με το March Of Ghosts βιάστηκαν αντίστοιχα να επιστρέψουν στις καταπληκτικές κυκλοφορίες τους. Άψογο και αυτό και τα κέλτικα, φολκ σημεία δένουν υπέροχα.

Τον ακούω σχεδόν καθημερινά το δίσκο. Μου αρέσει πολύ. Δεν το βάζω βέβαια πάνω από το Tick Tock, αλλά μετά το Missa Atropos που δεν με κέρδισε, βάζουν πάλι ψηλά τον πήχη. Τα Hell Freezes Over είναι όλα πολύ καλά. Και συμφωνώ ότι τα φολκ στοιχεία δένουν πολύ όμορφα με τα κομμάτια.

Σε μισώ :cry:

Δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά θέλω πολύ να το ακούσω, το προηγούμενο μου άρεσε.

ενα πολλ παρακαλω με τον αγαπημενο γκασπαζο δισκο να ψηφισω το night που δεν το αναφερει κανεις και ειναι το σημειο αναφορας τους.

το mary celeste είναι συνδεδεμένο και σε χτυπάει κατευθείαν στην καρδιά σου, όσο πιο ευγενικά μπορεί

Λιγα τα λογια πολλα τα συναισθηματα.
Μετα τις λακουβες,ηρθε η Αουτομπαν και
ο δισκος κυλαει ομορφοτατα.

Βασικά [SIZE=“4”]Black Lilly[/SIZE]. To μοναδικό κομμάτι που άγγιξε επίπεδα κλάματος Valerie’s Friend. Για τα υπόλοιπα τα είπατε.

Και το Mary Celeste που λέει και ο Deckard είναι κομματάρα. Επίσης μου αρέσει και το Gold Star

εμενα το αγαπημενο μου ως τωρα ειναι το golem.αλλα αυτα τα γαμημενα κελτικα μερη,ποσο επος?

Ρε Stef θεούλη ψήφισες όλα τα κομμάτια :lol:

:lol:

mary celeste,black lily και golem απο εμενα!

κι εγω ανετα τα ψηφιζα ολα αλλά εμεινα τελικα στα black lily, gold star, mary celeste

Black Lily,Mary Celeste και εγω…

το αλμπουμ ειναι κορυφή λεμε!!!

και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά…

double post και video clip για το What did I do?
http://www.youtube.com/watch?v=hwKm4rASyfk

υπεροχο:!::!::!:
οπως και καθε τι αλλο στο αλμπουμ.
καθε φορα που το ακουω αυτο το black lily μου ραγιζει την καρδια.
δεν υπαρχει περιπτωση να τους δουμε εδω ε?

Δυσκολάκι νομίζω, αν και κάποτε πρέπει γίνει.

Το κλιπ απλά απίστευτο. Η αισθητική είναι υψίστου επιπέδου. Μα τι μπαντάρα!!!

Το What did I do? μου θυμίζει μια μπαλάντα των Muse αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποια.

Πρώτον, JTN εύγε για τ’ άβαταρ.
Δεύτερον, ο δίσκος είναι τελειότητα, μην τα ξαναλέμε.
midnight g, στη συνέντευξη είπαν

[B]Έχουμε καμιά ελπίδα να σας δούμε στην Ελλάδα;[/B]
Δεν ξέρω. Θέλουμε πολύ να έρθουμε στην Ελλάδα, αλλά καθότι πρέπει να σιγουρευτούμε ότι δε θα χάσουμε λεφτά με το να έρθουμε εκεί, πρέπει να ξέρουμε ότι θα ερχόταν αρκετός κόσμος στη συναυλία. Έχουμε νέο manager που κλείνει τις συναυλίες μας, οπότε ποτέ δεν ξέρεις. Ίσως στην επόμενη περιοδεία!

ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή.