Gazpacho - March of Ghosts (2012)

λίκαρε λέμεεεε

  1. Monument
  2. Hell Freezes Over I
  3. Hell Freezes Over II
  4. Black Lily
  5. Gold Star
  6. Hell Freezes Over III
  7. Mary Celeste
  8. What Did I Do?
  9. Golem
  10. The Dumb
  11. Hell Freezes Over IV

http://www.youtube.com/watch?v=iZPA-3v-Cj4&feature=g-user-u&context=G2c0df3aUCGXQYbcTJ33ayb8FSpEj_2BKd5oV5PptHwdLAqRT33b0

Επίσημο βιντεοκλίπ για το Black Lily.

ντεκαρντ,το ακουσες?πες εντυπωσεις αν ναι

Όμορφα :slight_smile: Ξέρουμε αν είναι στα επίπεδα του Tick Tock;

Μια φορά μόνο. Όλα βαίνουν καλώς :smiley:

edit: black lily, mary celeste και hell freezes over IV εντυπωσιάζουν πιο πολύ μέχρι στιγμής

edit2: μαλακίες λέω, όλα εντυπωσιάζουν μέχρι στιγμής

Ομορφα,θα το καψω απο βδομαδα.

Μιλάμε για αριστουργηματικό δίσκο…Είμαι μόλις στην 3η φορά που το ακούω και θέλω άλλες 70…στα καπάκια…εθιστικός απλά.

Ωραία :smiley: χαίρομαι με αυτά που ακούω. Σήμερα - αύριο θα τον ακούσω και εγώ.

Πρέπει να γίνει κάτι να έρθουν και από Ελλάδα…

Εγώ ακούγοντάς το για ένα σχετικά safe διάστημα, μπορώ να πω πως πρόκειται για ένα καλό άλμπουμ, ανώτερο του “Missa Atropos”, το οποίο όμως δεν προσεγγίζει σε καμια περίπτωση το “Tick Tock”.

Αν έρθουν για live πάντως να μην ξεχάσουμε να πάρουμε και μπάλα μαζί μας να εκμεταλλευτούμε τον κενό χώρο…

Αφού είμαστε άμπαλοι μουσικά ας αποδείξουμε τουλάχιστον στους Νορβηγούς ότι ξέρουμε ποδόσφαιρο :dance:

Λες είμαι υπερβολικά αισιόδοξη αν πιστεύω ότι μπορούν να μαζέψουν καμία 200αρια άτομα;

Κοίτα,οι Riverside πχ εδώ πάνω μάζεψαν 150 πάνω κάτω. Ε λογικά κι αυτούς κάπου εκεί τους κόβω…

οι Riverside μπροστά στους Gazpacho είναι τεράστιο μέγεθος εδώ…do the math…

Α, μη με πληγώνετε. Δε θέλω τέτοια :cry:
Εσύ φίλε συμφορουμίτη, εσύ που μπήκες τυχαία στο thread, βάλε να ακούσεις Gazpacho μπας και δούμε άσπρη μέρα.
Ένας ολόκληρος μουσικός κόσμος θα ανοίξει μπροστά σου :stereo:

Εγώ πάντως μαγεύτηκα απ’ τον δισκο. Μονο το What did i do? δεν μου εχει κανει κλικ προς το παρον.

Ας έρθουν πρώτα οι Marillion να πάμε γονατιστοί και μετά μιλάμε για γκαθπατσο.

ΟνΤοπικ: Θα το ακούσω σε λιγάκι.

Έλα χθες το άκουσα και οκ,έμεινα!!!

Απίστευτος δίσκος,α ρε Νορβηγίαααααα

αρχη πρωτης ακροασης ---------->:eek:

Το χρωστάω αυτό το post στον Deckard, αν και δεν έχω τίποτα πρωτότυπο να πω. Φανταστικό album, στο γνωστό μεθυστικό και ταυτόχρονα υπερακριβές και αυστηρό πρότυπο της μπάντας, που αποτελεί πλέον στοιχείο επιρροής. Η ροή του δίσκου είναι απίστευτη ξεκινώντας από το Monument που είναι εισαγωγή από τις λίγες. Δεν έχω αγαπημένο κομμάτι ακόμα και ακούω το album ενιαία. Για τη φωνή του Ohme τι να πει κανείς που να είναι αρκετό…

Γενικά νομίζω πως είναι σαφώς καλύτερο του Missa Atropos και μάλλον ελαφρώς πιο κάτω (αλλά στην ίδια κλάση) με το Tick Tock. Ζούμε μεγάλες στιγμές και φέτος.

Εκλεισα εισιτηρια,τους βλεπω 29 Μαρτιου.μχαχ.

Μαη ρισπεκτς στη μπάντα, ανακαλύφθηκαν πριν λίγο καιρό και έχω αρχίσει να κολλάω. Δύο κομμάτια έχω ακούσει από το δίσκο, αλλά και τα δύο μου είπαν πως πρέπει να τον κατεβάσω σύντομα.