Gentlemans Pistols - Live In Greece (01,02/10/2010)

:D:dizzy::vibrate::bounce:
[SIZE=“4”]
Οι Gentlemans Pistols έρχονται για δύο συναυλίες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη !!![/SIZE]

[ul]
[li][01/10/2010] Gentlemans Pistols, Beast O’ View @ 8ball, Θεσσαλονίκη
[/li]
[li][02/10/2010] Lord13, Gentlemans Pistols, Routes @ An Club, Αθήνα
[/li]
[/ul]

Για το live της Αθήνας quote-άρω από το site του An Club :

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

LORD13 / GENTLEMAN?S PISTOLS / ROUTES

TIME: 21.00 - ENTRANCE: 16 EURO

Η donSait Promotions παρουσιάζει:
Το πιο ανερχώμενο Αγγλικό συγκρότημα,από το Leeds, των ημερών μας, από την Rise Above Records, θα ανέβει στην σκηνή του AN club (Σολωμού 13-15, Εξάρχεια).

Οι GENTLEMAN?S PISTOLS με τον hard ?n? heavy ήχο τους βγαλμένο από τα καλύτερα αποστάγματα των ?70?s και έναν ήδη δίσκο στο ενεργητικό τους (Widow Maker) έρχονται για να θύμισουν σε όλους μας πως είναι το αγνό και ξεσικωτικό R?n?R. Μόλις πρόσφατα στις τάξεις του συγκροτήματος εντάχθηκε και ο ?πολύς? Bill Steer (ex- CARCASS, FIREBIRD), με τον οποίο γράφουν και τον δεύτερο δίσκο τους. Οι λάτρεις του vintage ήχου θα βρουν τους νέους τους ήρωες.

Το συγκρότημα αποτελούν οι:
James Atkinson - Lead Vocals, Guitar.
Bill Steer - Lead Guitar.
Douglas McLaughlan - Bass Guitar, Vocals.
Stuart Dobbins - Drums.

Την βραδία αυτή οι δικοί μας LORD13 θα είναι και οι headliners παρουσιάζοντας μας και για πρώτη φορά τον πολυαναμενώμενο επερχώμενο δίσκο τους.

Το συγκρότημα που θα ανοίξει την βραδία θα είναι οι Χαλκιδαίοι ROUTES με τον μονολιθικό τους stoner metal ήχο. Επίσης θα μας παρούσιασουν τον νέο δεύτερο δισκο τους.

Πάντως, άσχετα αν είναι μια από τις πιο τίμιες ελληνικές μπάντες και παλιά καραβάνα, μου φαίνεται λίγο “κάπως” να είναι headliners οι Lord13 στο live της Αθήνας …
Δεν έχω καμία πρόθεση να τους μειώσω με το παραπάνω προσωπικό σχόλιο.
Αντίθετα, τους γουστάρω πολύ.
Απλά είναι λίγο ασυνήθιστο να συμβαίνει αυτό.

Βill Steer? Kαλά αυτός θα κατασκηνώσει εδώ το φθινόπωρο? Δε μας χάλασε!

Ωραία, πολύ νορμάλ τίκετ, στηρίζουμε.

:lol:

Το είπα εγώ να τσιμπήσουν και τους υπόλοιπους τρεις και να δούμε και Carcass μιας που θα είναι εδώ ο Steer με Firebird και Gentlemans Pistols αλλά δεν με ακούει κανείς…

Τσιμπήστε και αφισέτο με όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες :

Αυτός είναι καφές… εεεεε αύτες είναι τιμές ήθελα να πω! :stuck_out_tongue:

Θα πάει σήμερα κανένας Σαλόνικα;