George Gakis live Στη Θεσσαλονικη

http://www.georgegakis.gr/tourinfo.html

Δραττομαι της ευκαιριας να πω δυο λογια γι αυτο το παιδι.Την προηγουμενη βδομαδα ειχα παει εκδρομη στα Γιαννενα(φοβερη πολη,πανεμορφη),επισκεφτηκα το Cafe Καπλανειο(ιδιοκτησια του Γακη)οπου επιασα κουβεντα μαζι του.Εν συνεχεια ειχαμε μια παρα πολυ ενδιαφερουσα συζητηση περι μουσικης,συναυλιων και κοινων γνωστων στο Βολο(τριτη αγαπημενη του πολη οπως πολλες φορες εχει πει κι ο ιδιος),μας κερασε μπυρες και στο τελος μου εδωσε ενα διπλο dvd με την ιστορια του group του και την περυσινη συναυλια του για τα 15 χρονια του συγκροτηματος.Τον ευχαριστω βαθυτατα,θα τιμησω μια εκ των δυο συναυλιων του στη συμπρωτευουσα κι οφειλω να πω οτι ο Γακης εχει κανει πολλα και τολμηρα πραγματα για την πολη του και για την εν γενει πορεια της αγγλοφωνης ελληνικης rock σκηνης!!!

Φίλε ο Γάκης έχει ιστορία έχει κάνει σημαντικά πράγματα αλλά έχει παγιδευτεί με τις διασκευές!!!Πριν κάποια χρόνια έιχε βγάλει ένα άλμπουμ πάρα πολύ καλό αλλά δεν την συνέχισε την ιστορία με αποτέλεσμα το συγκεότημά του να γίνει συγκρότημα διασκευών άλλο αυτό αν το κάνει καλά.Γιώργαρε συνέχισε με τις συναυλίες κάνες μας να ξανά τρέχουμε στα Γιάννενα για live εφάμιλα των whitesnake,glenn hughes,winger κτλ. και το σημαντικότερο κάτσε και βγάλε ένα άλμπουμ αφού το έχεις να έλεγα ότι δεν το είχες πάει στο διάολο!

Συμφωνω απολυτα σε ολα οσα λες.Αυτο το '‘I Want you to want Me’'ειναι τρελλη κομματαρα παντως!!!Αδικει τον εαυτο του παιζοντας μονο διασκευες

Και πολύ Coverdale βρε παιδί μου…

Την ορχήστρα την έχει ακόμη μαζί του?

Σε καποια live την εχει την ορχηστρα.Απ’οτι μου ειπε ετοιμαζει πολλα πραγματα,αλλα αν δεν ανακοινωθουν δεν μπορω να μιλησω.Ναι ,ειναι ο David Coverdale των Βαλκανιων,δεν φανταζομαι να υπαρχει κι αλλος.Εμενα προσωπικα παντως,μου αρεσει πολυ.