George Gakis

ο Έλλην David Coverdale ή Bon Jovi!

o μεγάλος αυτός performer!

φίλος με τους Kip Winger, David Coverdale, Glenn Hughes, Joe Lynn Turner κλπ κλπ (θελουμε μια μερα να τους γραψουμε ολους…)

ο πανταχού παρόν και τα πάντα σκοτών’(??):stuck_out_tongue:

Πέρα απ τον χαβαλέ πριν καμια 15αρια χρόνια ήταν ένας αξιοπρεπέστατος περφόρμερ,πλαισιωμένος από εξαιρετικούς μουσικούς και δίνοντας μερικά εξαιρετικά live θυμάμαι στο Cafe Americain πχ και όχι μόνο.Με το πέρασμα των χρόνων,μεταμορφώθηκε περισσότερο σε καρικατούρα,η φωνή έχει χαθεί σχεδόν ολοκληρωτικά,στα live ακολουθεί την τακτική “δικό σας!!!” σχεδόν σε κάθε ρεφραίν και ναι πλέον έχει κοννέδες και γνωριμίες με όλους αυτούς,αλλά so fucking what??Παρόλα αυτά,απ όσο μπορώ να ξέρω,διοργανώνει μπόλικα πράγματα στα Γιάννενα όπου μένει και στηρίζει το rock σε μια επαρχιακή πόλη,πράγμα αξιέπαινο.

Ως καλλιτέχνης έπεσε στο τέλμα των διασκευών. Πιστεύω πως αν τόσα χρόνια έβγαζε δίσκους θα ήταν αρκετά έως πολύ καλοί.

Όσο για το δικό σας εεεε παραπάει νομίζω! Οκ 1-2 φορές έχει και το χαβαλέ του αλλά οκ φτάνει!

Τώρα όσο αφορά το έργο του; Τι να πω; Πολλά μπράβο που ένα άτομο από την επαρχία έχει κάνει τόσα πολλά!

:lol::lol::lol::lol:

TI ΑΘΛΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΛΙΩΣΑ. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Επίσης να πούμε για τα κορίτσια που είναι Γιάννενα και ψήνονται για τον έλληνα αυθεντικό ρόκερ, ότι δεν χρειάζεται να κάνετε και πολλά. Απλά βρεθείτε στο οπτικό του πεδίο.

Αχ. :’)

Παιδια,ενταξει ο Mihalis Purple,εχει ‘‘ερωτα’’ με Γακη.Μου τα ειπε απο κοντα το καλοκαιρι.
Προσωπικα περμαω καλα οταν πηγαινω σε live του.Τον εχω γνωρισει στα Γιαννενα.
Πριν καιρο,ειχα ποσταρει το εξης για Γακη και το επαναφερω.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=14435&langid=2

καλα οταν μιλαμε για ερωτα μιλαμε για ΕΡΩΤΑ! οχι αστεια.

παντως μου εχει δημιουργηθει ψυχικο τραυμα με τον Γακη. οπου και να παω, σε οποιο live, τσουπ εμφανιζεται! τον εχω δει 7 φορες!! και καλα στα Γιαννενα να πω “οκ”. αλλα οταν πηγα στην Τσαγκαραδα στο Πηλιο να δω τον Uli Roth και μου εμφανιστηκε ως support, και επαιξε και 75 λεπτα, εκει χαζεψα!

το “δικο σας” και το “ειστε το καλυτερο κοινο”, “ειστε super” ειναι τα highlight των εμφανισεων του. ας μην ξεχασουμε το ντυσιμο!! :stuck_out_tongue:

και παω που λετε χθες στο Καπλανειο(το μαγαζι του) να δω τους Blues Wire, και στο τελος ανεβηκε ο Γακης στη σκηνη και ειπε 5-6 τραγουδια!!! σχιζοφρενεια!

Eπισης ατακα του ειναι και το ‘‘Ευχαριστουμε κυριες κ κυριοι!!’’.
Eνταξει ειναι λιγο μαιδανος ,αλλα προσωπικα να πω την αληθεια γουσταρω.

Λοιπον ας πω και γω σοβαρά: οκ, θυμάμαι μια φίλη μου βασικά που τον άκουγε (κυρίως επειδή της την έπεφτε από το ίντερνετ, για να επεκτείνω λίγο και την θέση του Deckard), οπότε είχα κάτσει να ακούσω δυο - τρία τραγούδια του. Η αλήθεια είναι οτι δεν αντεξα παραπάνω. Εντάξει, νομίζω οτι και το κιτς έχει και τα όρια του, αλλά αυτός εδώ χαλαρά έχει όλη την κακογουστιά των 80’ς επάνω του!

Aυτό! Που το ίδιο έγραψε πάνω-κάτω και ο Jiopas.

Κυκλοφορεί αρχές Φλεβάρη

ενταξει ειναι μεγαλη μορφη!Ειναι ρε παιδι μου ο ροκας που θα μεινει για παντα ροκας!

δε μπαιζει να εχει αλλαξει το μαλλι του ποτε!

[SPOILER]ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΟ Ο_Ο[/SPOILER]

και τωρα μπηκα να το ποσταρω!

καλα το εξωφυλλο ειναι super που θα ελεγε και ο Gakis! :stuck_out_tongue:

παντως πλακα-πλακα εχει τρελες συμμετοχες ο δισκος.

μ αρεσε που στο σαπορτ στους σιστερ επαιξε το happiest days of our lives+another brick in the wall 2

δε θυμαμαι αν ειχε και το another brick in the wall part1

συνηθως παιζει το παρτ 1 και 2 χωρις το happiest days.

εντιτ: εχεις κολλησει εε? :stuck_out_tongue:

το happiest days of or lives το επαιξε στανταρ.

ε κλαιν απλα ειπα να δω τι εχει κανει.

καλος ειναι.

η λατρεια μας σημερα μας τα πρηξε στο φατσαμπουκ οτι θα παιξει στο ραδιο αρβυλα.

τιμηστε τον .