Ghost

Halford said. "I was in the dressing room with Tobias [Forge] from GHOST, and we talked about collaborative opportunities too.

:slight_smile:

2 Likes

άραγε πως θα ήταν η μπάντα με κάποιον από αυτούς; ενδιαφέρον…

να π.χ. το χορευτικό του Ratts

3 Likes

Έφτιαξα για την κόρη φίλου (11χρ), λίστα για τραγούδια για το πάρτι γενεθλίων της, σε mp3. Ζήτησε Φουρέιρα, Κιάμο,Παπαρίζου κλπ. Στο φάκελο “ξένα διάφορα”, μεταξύ Σακίρα και Beyonce, πέταξα Square Hammer και Dance Macabre. Περιμένω εντυπώσεις :smiling_imp:

16 Likes

Τιμιος αλλα εγω θα ειχα χωσει κι αυτο:

5 Likes

Αυτό σε 2ο χρόνο, αν πιάσει το ύπουλο σχέδιο με Ghost

βάλε αυτό συνδυάζει και Britney και Metallica :stuck_out_tongue:

1 Like

Ήρθα για να δώσω τα σέβη μου για την απίθανη διασκευή στο Avalanche!

3 Likes

τι εχεις παθει αγορι μου τις τελευταιες μερες με τις διασκευες ;
Τι σου συμβαινει ;

1 Like

Δεν ξέρω πάντως το συγκεκριμένο είναι ανατριχίλα !

1 Like

Μόλις πήρα τον δίσκο μαλάκες μου και ξέρω τι θα παίζει σε εναν μήνα στο αμάξι όταν με το καλό γυρίσω

1 Like

Eγω τσιμπησα αυτο σμρα, πολυ δυνατο EP, παραγωγη Grohl και ωραιες εκτελεσεις στις διασκευές

3 Likes

and Forge will finally be able to realise his ambitions for the band’s live shows in December when Ghost play two 20,000-capacity gigs on the east and west coasts of the US. In the UK, the band were last seen headlining a sold-out 2,000 capacity Forum in London, but they dominate conversations of potential future headliners for this weekend’s Download, by far and away the UK’s largest metal festival.

1 Like

πρώτη μέρα headliners… όπως διάβασα και κάπου στο fb “σε 5 χρόνια δεν θα του θυμάται κανένας”

7 Likes

Και στις αλλες 2 μερες headliners θα ηταν (εξαιρωντας τους ηδη headliners εκεινων των ημερων προφανως)

3 Likes

αυτός που τους τσουβάλιασε με τους Enforcer λες; :stuck_out_tongue:

3 Likes

Το γεγονός πως τους συζητάνε για headliners στο επόμενο Download -που πλέον είναι το μοναδικό τεράστιο metal festival στο νησί αφού το Sonisphere μας άφησε χρόνους- είναι από μονο του τεράστιο γεγονός. Διάβασα 2 συνεντεύξεις του Tobias, μια στον Guardian και μια στο HMV που και στις 2 αναφέρει ότι επιταχύνουν τις μεγάλες παραγωγές και μεγαλώνουν το show τους με pyro κοκ οποτε νομίζω πως ΗΔΗ συγκαταλέγονται στα πολύ μεγάλα ονόματα.

θεωρώ πως σε μεγάλες πόλεις πλέον θα αφορούν αποκλειστικά αρενες.

Και κάτι ακόμη ενδεικτικό του “work ethic” του, προχθές ήταν στο Λονδίνο και υπέγραφε για 4 ώρες. Χθες είχε προγραμματισμένο ακουστικό show στο Βερολίνο (δωρεάν). Διάβασα πως η Air France έχασε τις αποσκευές και τα όργανα τους. Αντί να ακυρώσει το show, έκανε Q&A με τον κόσμο που ήταν εκεί και μετά signing session. Συγκρίνεις αυτό με άλλους μουσικούς που έχουμε δει και στα μέρη μας που έκαναν παζάρια αν θα παίξουν με τον κόσμο ήδη στο venue και καταλαβαίνεις γιατί οι μεν είναι πλέον big act και οι δε το παίζουν αδικημένοι από το σύστημα και τα media

6 Likes

είναι μικρός ο κόσμος τελικά :stuck_out_tongue:

σε 5 χρονια θα λένε ότι τους ήξεραν από το demo και τους είδαν live όταν ακόμα έπαιζαν support στους Candlemass :wink:

5 Likes

Ένα θα σου πω. Το ποστ περι γκοστ που έκανα χθες μου ήρθε αφού διάβασα τη στιχομυθία και με πόνεσε το μυαλό μου (είναι γνωστός μου εν τω μεταξύ ο σχολιαστής). Είμαστε σκληροί καριόληδες εμείς οι Αγρινιώτες …“αν δεν σε πιάνει από το λαιμό το τραγούδι” δεν το ακούμε.

4 Likes