Ghost

Τελικά βγήκαν τα εισιτήρια και κοστίζουν 42 ευρώ (σε venue που χωράει μέχρι 8000 ανάλογα με τη διαρρύθμιση) ανεξαρτήτως θέσης (αρένα, μπακόνι, εξώστη, 2ο εξώστη) στο Βέλγιο δηλαδή σε “φτηνή” χώρα (σε σύγκριση με τιμές που ακούω εδώ για Αγγλία πχ).

Άρα αν έρθουν με το καλό Ελλάδα δε βλέπω κάτι λιγότερο απ’ αυτό. Το ερώτημα λοιπόν είναι αν τους αντέχει κάποιος διοργανωτής.

Γενικώς τα εισιτήρια έχουν ξεφύγει ρε, για τους γνωστούς λόγους (βασικά γιατί κανείς πλέον δεν αγοράζει μουσική και οι συναυλίες έχουν γίνει η κύρια πηγή εσόδων για τους μουσικούς).

4 Likes

42 παεί να πεί οτι παίζουν ακατέβατα για 20άρι. + καλά κάνουν, όσο περνάει η μπογιά να βγάλουν κάνα φράγκο.

Σχετικές είναι οι τιμές. Και οι Maiden στην Αγγλία είχαν 70 λίρες εισιτήριο. Ο Ozzy με τους Priest είναι στα 80. Στην Ελλάδα δεν πλήρωσε κάνεις τέτοια εισιτήρια για να τους δει.
Πιο ακριβά τα venue, πιο πολλά βγάζουν οι promoters, πιο πολλά και οι μπάντες.

2 Likes

Αμα με το καλό έρθουν θα είναι σε Academy και η τιμή θα ναι ενα 35αρι μέσα στο νερό. 32 τα πρωτα, 35 τα επομενα, 37 ταμείο. Κατι τετοιο. Τώρα αμα φτάσει μεχρι ακι 40 άγνωστο. Προσωπικά τα έδινα γιατί έχου εξελιχθει άπειρα live. Πολλά μέλη, σκηνικά και 2μιση ώρες show. Ας τους δούμε έστω και στα πλαίσια φεστιβαλ

3 Likes

:rofl:

owned απο @nnnkkk ε

1 Like

Ωραιο τουρ ειναι αυτο. Οι Ghost πλακα πλακα δυο κολλητες περιοδειες support σε Maiden και Metallica και ενδιαμεσα ανεβασαν επιπεδο τα headline show τους.

1 Like

Παίζει τον χειμώνα να κάνουν κανένα tour και να περάσουν από τα μέρη μας;

Ελάτε, πολλοί το σκεφτήκατε, θα το ξεστομίσω εγώ : η μεγαλύτερη μαλακία που δεν έρχονται οι Metallica Ελλάδα, είναι ότι δε θα δούμε Ghost.
(ντάξει, μπορεί και να περνάω την φάση μου)

2 Likes

Paizei na eisai kai o monos pou to skeftike eilikrina.

2 Likes

ΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΤΟΥΡ ΕΛΛΑΔΑ…

4 Likes

Ενώ αγαπώ και τις δύο μπάντες δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς ταιριάζουν…να μην πω για το κοινό τους…να έχει πάει ο άλλος να χορέψει με την δικιά του στο dance macabre και να του σκάσει καμία κεραμίδα Demons Gate…

και εδω μου βγηκε το εξης,ειναι να παω Στουτγκαρδη καποια στιγμη μεσα στο 2019…σκεφτομουν να παω την περιοδο που θα ειναι και οι Manowar…τωρα ομως το σκεφτομαι μηπως παω και πιο νωρις…θα δειξει…

Ήδη κοιτάω για εισιτήρια. Αυτό δεν χάνεται!

Ο Leif θα εχει επιστρεψει;

Νομίζω είχαν πει ότι το 19 θα είναι πίσω… φέρτε τους Ελλάδα ρεεεε

ΟΧΙ δεν πάω να δώ τους ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ πάνω απο το 2o γκρουπ μετά τους Sabbath.

Μπορεις παντα να δεις τους Candlemass και μετα να φυγεις. Να αρπαξουν και τα ζεστα κολαριστα λεφτακια σου οι Ghost και η εταιρια τους, αρα ο Lars εκ παραδρομης. Απο την αλλη, αν ζουσαμε στην ιδια πολη θα σου ελεγα να μοιραστουμε ενα εισιτηριο. Πας εσυ και βλεπεις τους πεθαμενους, και μετα βγαινεις και μου δινεις το εισιτηριο να δω την υπερμπανταρα.

του τσάκισες την ψυχολογία τώρα :confounded:

Ε καλά έχω δεί 5 φορές τους θεούς. Μπορώ να περιμένω την επόμενη.
Και 2 το τσιρκο μεντράνο. Ειλικρινά, με εψινε φίλος για Ρουμανία μεταλλικά κτλ και το γειώσα. Ούτε τους Μετς ούτε γκοστ θέλω να ξαναδώ. Νισάφι. Manowar, King Diamond και τπτ άλλο απο τα παλιά ΝΑΙ !