Ghost

Εβαλα ενα τραγουδι τυχαια που μου το εβγαλε στο YouTube πριν παω για υπνο, και ηταν το Watcher In The Sky.

Τι κομματαρα ειναι αυτη γαμω το θεο

Πω ρε, μολις ειδα οτι στο Kaisarion και στο Respite On The Spitalfields συμμετεχει και εχει γραψει ο Joakim Berg, ο λατρεμενος τραγουδιστης των Kent που ειχαν βγαλει μεταξυ δεκαδων αλλων γαματων τραγουδιων, αυτο στα 2000ς:

2 Likes

μου καρφωθηκε το κασεριον με τη μια!!!καλημερα κ καλες ακροασεις!!!

1 Like

Τελικά στην Ελλάδα μόνο εδώ στο rocking ακούνε Ghost :stuck_out_tongue:

2022-03-11 (7) 2022-03-11 (9) 2022-03-11 (6) 2022-03-11 2022-03-11 (2) 2022-03-11 (1) 2022-03-11 (3)

1 Like

Ούγκα μπούγκα…

Μετά φταίει ο επίτροπος και ο κάθε επίτροπος…

3 Likes

εμετός

3 Likes

Πάλι οι AORάδες πληρώνουμε την νύφη.

7 Likes

Παλι δισκαρα εβγαλαν τα παλικαρια… δηλαδη ο Tobias.

Μου λειπει μια απροσδοκητη κορυφη οπως το Miasma στον προηγουμενο δισκο, αλλα δε με ενοχλει παρα πολυ αυτο, μιας και το Impera ειναι απιστευτα συμπαγες, με ΟΛΑ τα τραγουδια να εχουν να δωσουν κατι. Ουτε καν ενα μετριο τραγουδι δεν βρηκα στην πρωτη ακροαση.

1 Like

Θα εχεις τις ευκαιριες σου στις επομενες :stuck_out_tongue:

10 Likes

Δυσκολο.

Ειναι απο τους καλυτερους songwriters εκει εξω πλεον ο Tobias.

Εχει βρει την μαγικη συνταγη ποιοτητας και εμπορικοτητας.

2 Likes

lisa-concentrate-gif

3 Likes

Νωρις δεν ειναι για αστυνομια γουστου? Μολις σημερα βγηκε ο δισκος. Αφηστε να χαρουμε εστω μια μερα, και μετα βαζετε τις στολες με τα μπλε μπας και συμμορφωθουμε (!)

5 Likes

Με 2 ακροάσεις λάτρεψα τα Spillways και Watcher In The Sky, φανταστικό το Darkness… και πολύ όμορφο το Respite…
Γενικά μου φάνηκε πολύ εύκολος δίσκος και με αυτό εννοώ ότι κυλάει όμορφα, δύσκολο όμως να πιάσει τα 2 προηγούμενα γιατί δεν έχει τόσο σπουδαίες κορυφές. Παρόλα αυτά βρήκα τι θα ακούω όλο το ΣΚ

3 Likes

Πλην Τομπίας, είναι και άλλοι 4-5 που συνθέτουν για την μπάντα. Κάτι σαν εξωτερικοί συνεργάτες, που αξίζουν μνείας και αναφοράς.

2 Likes

Είναι ο πρώτος δίσκος πάντως που είχε μεγάλη συνεισφορά στη σύνθεση από αρκετούς. Χωρίς αυτό να αφαιρεί κάτι από τον TF ο οποίος συνεχίζει να γράφει μεγάλα anthem rock τραγούδια.

4 Likes

Το άκουσα μερικές φορές το πρωί, πρώτη άποψη λοιπόν:

  • Το kaisarion κόβει κώλους
  • Spillways, watcher in the sky, darkness, respite μερικά ακόμα που ξεχωρισα
  • Τα twenties και little sunshine μου αρέσουν περισσότερο με τις ακροάσεις
  • Σύγκριση με τα παλιότερα τους είναι πολύ νωρίς για να γίνει (αν υποθέσουμε πως υπάρχει κάποιος λόγος), αλλά σίγουρα η πρώτη εντύπωση είναι πως είναι ένας δίσκος που συνεχίζει τα ψηλά ποιοτικά στάνταρ της μπάντας
2 Likes

Δεν νομίζω να ακούσω τίποτα άλλο για ολόκληρη την χρονιά ε.

Τεράστιο κόλλημα προς το παρόν όλο το άλμπουμ.

*Το Spillways θα με κάνει να ξεθάψω τα παλιά cd Bon Jovi

1 Like

Ελα, το ακουσα 2 φορες ακομα (δηλαδη 2 περισσοτερες απο σενα), ειναι και μικρο σχετικα.
Πλεον γουσταρω ολα τα τραγουδια ακομα περισσοτερο απο οτι πριν.

Βασικα το αγαπημενο μου στοιχειο του αλμπουμ ειναι οτι για μια ακομα φορα ο Tobias ξεφτιλιζει μεταλλαδες και τα κολληματα τους.

Μόλις κατέβασα, αρχίζει η δίκη

Ενσαρκωση του Law & Order σε ανθρωπο εισαι, πρωτα μπατσος και μετα δικαστης!

“I’m judge and I’m jury and I’m executioner too”

1 Like

Φαντάζομαι ότι θα περάσω καλά πάντως από αυτά που διαβάζω.