Ghost

Εμένα πάντως η απόπειρά του να συνδυάσει musical νοοτροπία, reggaeton και μια ξεδιάντροπη αγάπη για αυτό εδώ:

(Κομπέιν τι λέει; όλα καλά;)

μου φάνηκε άκρως ενδιαφέρουσα, και η αλήθεια είναι πως μες την ροή του δίσκου δένει καλύτερα.

Σε γενικές γραμμές όμως, συμφωνώ με @Outshined, προσωπικά είναι ο πρώτος δίσκος τους που δεν με κέρδισε στο σύνολό του. Θα επανέλθω λίγο πιο αναλυτικά τις επόμενες ημέρες, χωρίς να έχω κάτι ουσιαστικό να προσθέσω στην κριτική μας.

5 Likes

Σαν το καινούργιο Vikings: Valhalla ένα πράμα.

1 Like

Θα το πληρώσεις αυτό με εξευτελισμούς στην Τιτανομαχία

Δε νομίζω.

Καλά μωρέ μλκ, για Ghost θα τσαμπουκαλευτούμε στο γήπεδο; Ούτε στον κόπο δεν μπαίνω, βρες καλύτερο λόγο :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Έτσι έλεγες και την προηγούμενη φορά και φύγατε με την ουρά στα σκέλια. :kissing:

1 Like

:green_heart:

18 Likes

άντε συντονιστείτε έχει λάιβ.

με την κάμερα του κινητού μου το γυρνάνε;

3 Likes

Α έλα ρε, είναι ωραίες αυτές οι λήψεις οι ερασιτεχνικές, το έιχαν κάνει και οι Muse μια φορά. Υπήρχε και παλιά μια εφαρμογή το Periscope, που χρησιμοποιούταν αποκλειστικά γι’αυτό το σκοπό, έμπαιναν οι χρήστες και έκαναν live feed απ’τις συναυλίες. Το αγόρασε το Twitter μετά και πέθανε όμως

Όσο περισσότερο το βλέπω πάντως μοιάζει σαν να βλέπεις 80s συναυλία ε, σα να βγήκε από VHS

2 Likes

Βρήκες άτομο να τα πεις :stuck_out_tongue:

2 Likes

ΑΑΑΑΑΑ παίζουν το νέο album!!! Λέω κι εγώ ρε μλκ, δε μου έλεγε κάτι το πρώτο τραγούδι, πολύ καλό ήταν

2 Likes

Δώσε προσοχή σε αυτό που παίζει τώρα.

Α μωρή μπανταρα, συγκίνηση εισαι παλι

Bon Jovi - Runaway???

1 Like

Μόνο 4 κομμάτια παίξαν, τα δύο καινόυρια. Ήρεμη κριτική για αυτά που δεν είχα ακούσει:

Kaisarion: Πιο heavy Blink-182, μεγάλο κόψιμο στη μέση η γέφυρα και επιστροφή, πάντα αγαπάμε αυτά τα pop-punk palm muted riff από πίσω, μεγάλο ΝΑΙ, μεγάλο τραγούδι, στο τέλος που κολλάει τη φάτσα στην κάμερα είναι σαν τον Corey :stuck_out_tongue:
Spillways: Πιανάκι κόπια 1000% Bon Jovi, και η φωνή του μοιάζει σα να έχει αλλάξει λίγο. Πολύ 80s κομμάτι, είναι μάλλον grower στο στυλ Dance Macabre για μένα

edit: Ποιο riff είναι αυτό στην αρχή του Kaisarion ρε παιδιά, έχω σκαλώσει, σίγουρα το έχω ξανακούσει κάπου

3 Likes

Ποσο ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ το πρωτο τραγουδι στο live. Kaisarion φανταζομαι ειναι ο τιτλου του ε?

Καλα η παραγωγη στην εικονα και στο βιντεο ειναι προφανως επιτηδες ετσι. Δεν ειμαι τρελος φαν της ιδεας γενικα, αλλα στο συγκεκριμενο λαηβακι ταιριαζει παρα πολυ, ειναι λες και βλεπεις footage απο τα 90ς, οπως δηλαδη και το τραγουδι καργα.

Εντωμεταξυ το Twenties που εχει φαει κραξιμο χωρις καποιον σοβαρο λογο, το ακουω ολη την ωρα.

Ενταξει εγω θα ελεγα 90ς (βασικα το ειπα πιο πανω ηδη) αλλα ναι καπου εκει τελος παντων.

Ποσο υπερεπος το Little Sunshine με τα γυναικεια φωνητικα?!

Λογικα καλυτερη εικονα θα ειχε αν το γυριζαν με την καμερα του κινητου σου εκτος αν εχεις ακομα κανα Ερικσον 470 ή κανα Νοκια 3210, που με βαση τα μουσικα σου γουστα δεν το αποκλειω κιολας :stuck_out_tongue:

Τρελο δικιο, περιμενα να ακουσω She’s a little runaway, αλλα προφανως το τραγουδι εξελισσεται πολυ διαφορετικα μετα. Βγαζει ΤΡΕΛΗ 80ιλα, του πολυ καλου ειδους.

3 Likes

wtf

Έδιτ: τσιρίζω, είναι όντως :’)

4 Likes

χχαχα εκλαψα με το edit (και ναι το εγραψε τελεια ο nnnnkkkkk)

Μπαινω για να σπαμαρω…
Η τριαδα Enema of the state - take off your pants and jackets - blink 182 ηταν για πολλα ωωωω!

1 Like

Έτσι είναι τα περισσότερα των Ghost. Την 1η φορά λες τι χαζοχαρούμενη μαλακία άκουσα και μετά από τρεις μέρες το έχεις ακούσει 666 φορές και το παίζεις μέσα στο μυαλό σου όλη μέρα

2 Likes

Δεν ξερω αν ειναι heavy Blink-182 ή μιξη BOC/Rush/Bon Jovi/ABBA/τα-παντα-ολα-σεβεντιλα-εητιλα με συγχρονη ματια αλλα το Kaisarion ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ.

Βγηκε και επισημα ο δισκος, εμπρος καλα μου headphones

3 Likes