Giant Squid-Ichthyologist

Δώστε βάση. Οι ενδείξεις δείχνουν ότι ξεπερνάει το Metrydium Fields.

Ο δίσκος διαφαίνεται συγκλονιστικός. Εδώ θα μιλάμε γι’ αυτόν καθώς θα μεγαλώνει μέσα μας.

Υ.Γ. Για κάποιο λόγο μου ήρθε η όρεξη να φάω μπακαλιάρο σκορδαλιά

ΑΗΑΗΑΗΑΗ ρισπεκτ στο υ.γ.

ψήνω να το αγοράσω.

Κι εγώ. Η συσκευασία που έχουν στο myspace λέει πολύ, αλλά δεν ξέρω αν έχει booklet με στίχους ή όχι και με ξενερώσει.

Gemisto kalamari proteino…:stuck_out_tongue:

Νωρίς ακόμα για το αν είναι καλύτερο από το ντεμπούτο, αλλά όπως φαίνεται γαμεί εξίσου.

ΡΕ σεις το Metridium Fields τα σπαει :!:

και το ιπι ακουστε ε.

το ιχθιολογιστ φερει θετικα δειγματα, ο καιρος θα δειξει αν κοντραρει το metridium fields.

Bασικα,επειδη με εψησε τρελα ο τιτλος και το σκηνικο,δεν εχω ξανακουσει,αλλα για ποστ μεταλια τους κοβω,ετσι δεν ειναι??μπορει κανεις να μου πει στο περιπου τι παιζουν,ωστε να δω αν θα το τιμησω??(διοτι ψαχνω αυτο το καιρο κανα καλο Post μεταλο-ροκοσχημα που να μην εχω ξανακουσει…)

Εγω παντως που πρωτοακουσα το Metridium Fields σημερα 3-4 φορες,γουσταρα πολυ.
Ακου το κι εσυ!

Oi SOAD telika einai megalo band, o Tom Waits einai megalos kallitexnis, oi Black Sabbath megali band , oi Rachel’s megali band…Snap out of it buttmunch!!! Get a hold of yourself!!!

και ο myles kennedy μεγαλη φωναρα!!! :stuck_out_tongue:

Mesa sto myalo mou eisai re aliti 50-langis :stuck_out_tongue:

Τελικά τα αλα-SOAD φωνητικά μπορούν να υπάρξουν και σε μπάντα με μουσική ακόμα καλύτερη από αυτήν των SOAD :stuck_out_tongue:

Τις Τom Waits επιρροές τις πέτυχαν καλύτερα βέβαια οι CBP!

Το Dead Man’s Slough με τα βιολιά και τα γυναικεία φωνητικά φέρνει πολύ στο μυαλό Diablo Swing Orchestra και γουστάρουμε.

Και για να καταλήξουμε: Throwing a donner party at sea λεμεεε. Ισοπεδώνει.

Αβανγκαρντίλες και αγαπάμε άπειρα. Να σημειωθεί ότι ο πρώτος που μίλησε ποτέ για Giant Squid στο φόρουμ είναι ο angmar

Poly nostimo ksekinima gia ti xronia kai nomizo pame kala…8)

Το Dead Man Slough είναι από άλλο πλανήτη… Έχω πάθει ταράκουλο…

Τι δισκάρα, θεοί!..

τρελο δισκιοοοοοοοο τουτο…!!!

μουσικάρα, ΝΕ.

Γαμαει στεγνα ε!σημερα εφτασε στα χερια μου το Metridium Fields και μαλλον συντομα θα τσιμπησω και το Ichthyologist

Το ακουω σχεδον καθε μερα το αλμπουμ.
Πρεπει να βρω λεφτα να το τσιμπησω κιολας πριν τελειωσει.
Εχει πεσει δουλεια στην συνθεση των τραγουδιων.Μπολικη.

Απιθανο!!!