Giant Squid-Ichthyologist

Οου!Δισκαρος αυτο!Εδω και μια βδομαδα δεν θελει να βγει απο το Player!Εχει καποια ασματα μεσα,πολυ κολλητικα.

To ξαναέβαλα σήμερα μετά από αρκετό καιρό. Τι δισκάρα είναι αυτή…Για μένα είναι το προγκ όπως θα έπρεπε να είναι. Λιτό, χωρίς πολλές φιοριτούρες, κονσεπτικό, βαθύ, απαιτητικό από τον εαυτό του χωρίς να ζορίζεται.

Εντάξει τα φωνητικά μπορεί να παραπέμπουν σε σύστεμ, αλλά θεωρώ ότι δεν ήταν κάτι προγραμματισμένο. Ούτως ή άλλως κολλάνε πολύ με τη μουσική. Και η χροιά είναι πολύ ζεστή.

Ο δίσκος έχει μόνο τραγουδάρες. Και ήρθε μετά το - κατά γενική ομολογία - τρομερό Metridium Fields. Σίγουρα έχουμε να περιμένουμε πράγματα και στο μέλλον από το γιγάντιο καλαμάρι.

Να ευχαριστήσω και γω όσους μέσου του φόρουμ πρότειναν τον δίσκο. Βέβαια και μόνο του το artwork σε ψήνει. Όπως είπε και ο redrum: το progressive όπως πρέπει (αν και τα πρέπει στην μουσική είναι περιοριστικά) να παίζεται.

Ωραίο δισκάκι!!! Εγώ ανακάλυψα την αξία του 31 Δεκεμβρίου :smiley: Μαζί με τους Crippled Black Phoenix από τις μπάντες που θα έχουν ξεχωριστή θέση για μένα τη χρονιά που πέρασε. Θα ψάξω να δω τι λέει και το προηγούμενο. Θα είμαι πολύ προβλέψιμη για το ποιο κομμάτι μου αρέσει τρελά από αυτό το δίσκο

sevengill