Glam rock is back.or not?

για Motley Crue παω πασο…
Τους υπολοιπους τους απεχθανομαι!! :P[/quote]Kala, kala! Ma ta ksanales ayta se 3 xronakia! :stuck_out_tongue:

για Motley Crue παω πασο…
Τους υπολοιπους τους απεχθανομαι!! :P[/quote]Kala, kala! Ma ta ksanales ayta se 3 xronakia! :P[/quote]
Νταξει, ισως να εχεις και δικιο… 8)

για Motley Crue παω πασο…
Τους υπολοιπους τους απεχθανομαι!! :P[/quote]Kala, kala! Ma ta ksanales ayta se 3 xronakia! :P[/quote]
Νταξει, ισως να εχεις και δικιο… 8)[/quote]

εγω τους απεχθανομαι ολους χωρις εξαιρεσεις και σου εγγυουμαι οτι αν ερωτηθω θα πω το ιδιο και σε 13 χρονακια.

“απεχθάνομαι”
γιατί?σου έχουν κάνει τίποτα?είσαι σίγουρος ότι τους έχει ψάξει?

To Poser δεν ανθεί ξανά.Και μάλλον ούτε πρόκειται…Το μελωδικό Hard Rock Είναι που τελευταία ξανανέβηκε…

:slight_smile: +1[/quote]

+2 :P[/quote]
+3
αν και πιστευω οτι δε θα ηταν ασχημα να πεσουν λιγες ντοματες προς τιποτα καλτσον… :lol: :lol: :stuck_out_tongue:
(πλακιτσα ετσι?)[/quote]

Εντάξει ρε δε συγκρίνεται με τα Blues ή to progressive σε μουσική αξία αλλα εσείς που απαντήσατε αμέσως έτσι προτιμάει τους Linkin’ Park ,Evanessence και τους άλλους που το παίζουν Rock σκηνή.(ναι ξέρω Σάκη προτειμάς τα 70ς,Το ίδιο και εγώ αλλά τι να γίνει! :wink: ).Μια αναβίωση της hard Rock,αν και δεν είναι ιδανικό σεναριο,Θα μου άρεσε από το το τίποτα(προσωπικά άποψη βέβαια)…

Τι θέλει να πεί ο ποιητής; :roll:

To Poser έχει να κάνει και με την εμφάνιση και το στυλ και κάνεις δεν το κάνει πιά αυτο…Ούτε κάν οι παλιοί…Το Hard Rock δεν είναι απαραίτητα και poser ή Glam…Ο ήχος φαίναται να αρχίζει να αρέσει ξανά…Όχι τόσο το το Glam σαν όλο.

Για κοίτα προς Σουηδία και Νορβηγία… :wink:
Χαμός γίνεται! 8)

Το poser δεν εχει να κανει ουτε με τη μουσικη ουτε με την εμφανιση, ειναι ενας ορισμος που σημαινει οτι καποιος παιζει ενα ειδος μουσικης ή προβαλει ενα image επειδη πουλαει χωρις να του αρεσει. Δυστηχως καποιο γνωστο ελληνικο περιοδικο εχει κολησει αυτον τον ορο στο μελωδικο Hard Rock/Sleaze metal των 80’s με αποταλεσμα οι πιο πολλοι να το απεχθανοντε.

glam rock είναι ο τίτλος του topic,για αυτό το γνωστό είδος μιλάμε,μην κολλάτε σε λεπτομέρειες ω ρε :stuck_out_tongue:

αυτους που αναφερεις ναι.

Kai na fantastw otan lete glam rock dn ennoeite kalitexnes opws bowie,bolan & t rex,slade,sweet, garry glitter klp klp p ousiastika eferan to glam rock k poulagan trella otan i glam rock itan sta forte tis kapou sto 72 me 74…

Γιωργο εγω δεν θελω κανεναν! :stuck_out_tongue:
αναβίωση της hard Rock ναι καλη φαση αλλα πως? που?

καλά αυτό είναι μεγάλη σηζήτηση…Όπως έχει αναφερθεί κόσμος που ακούει υπάρχει αλλά μόνο reunions γίνονται…Πάλι καλά που έιναιμ και ένας hughes και βγάζει κάνα δίσκο της προκοπής…

για αυτο σε αγαπαω! :stuck_out_tongue:

παντως αντι αναβωσεις κ τετοια προτιμω REUNION!

HEAVEN AND HELL! :twisted:

καλά δεν μπορω να πω ότι δε τα γουστάρω τα reunions.το αντίθετο…Το κακό έιναι ότι σπανια πάράγουν νέο υλικο…Και όσο γινεται αυτό καλλάμε με τους Linkin Park ktl…

Καλά αν δεν έρθουν heaven and hell Ελλάδα οργανώνουμε ταξιδι εξω.Και ας χρεοκοπήσουμε! :stuck_out_tongue:

Mi vazoume vevaia sto idio tsouvali Bowie me ton karagkiozi Glitter oute T-Rex me Slade…Den ftaine meta osoi apexthanontai to glam-genika vevaia stin Ellada
yparxei mia apextheia gia otidipote fernei se glam eite prokeitai gia glam punk i sleaze glam i otidipote allo glam-iko :?

Opws kai na xei,aneksartitws tis poiotitas kathe enos apo autous tous kallitexnes,i simperifora tous tous exei entaksei stin glam rock skini…K oso gia autous p ta apexthanontai,mallon dn exoun epixeirisei na akousoune kapoia aksiologa mousika stigmiotipa apo autous kollwntas mono stin emfanisi tous…