GnR European Tour 2017

Για δείξε μας το Iron Maiden, το The Number Of The Beast ή το Somewhere In Time των Avenged των Sevenfold ρε μάγκα :slight_smile:. Υπάρχει; Ή αφού είναι headliners σε φεστιβάλ όλα καλά;

Ρε συ προσωπικά θεωρώ σαφώς ανώτερη τη δισκογραφία των Iron Maiden σε σχέση με τους A7X (συνολικά για τη δισκογραφία τους μιλάω).

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι Α7Χ δεν είναι μεγάλο συγκρότημα. Δηλαδή όταν μέχρι και ο αρχηγός των Maiden ο Steve Harris εκφράζεται με κολακευτικά λόγια για την συγκεκριμένη μπάντα είναι λίγο αστείο να βγαίνουμε εμείς και να τους βγάζουμε ότι είναι για τα μπάζα.

Δεν είναι αστείο κατά τη γνώμη μου ρε, για γούστα μιλάμε. Και ο Hetfield έχει αποθεώσει τους Ghost, συμφωνείς; Εγώ όχι. Καλοί είναι οι Ghost, αλλά μέχρι εκεί, εντάξει. Δεν είναι και “μεγάλη μπάντα”. Ε το ίδιο και οι A7X, εντάξει, καλοί είναι για να δένουν τα κορδόνια των Metallica και των Maiden, αλλά εδώ μιλάμε για μυθικές μπάντες, μην τρελλαθούμε. Ούτε είναι ίδια τα μεγέθη, ούτε και πρόκειται να γίνουν ποτέ. Ας περιμένουμε κάναν επόμενο να βγει.

[quote=“pantelis79, post:63, topic:59575, full:true”]Ας περιμένουμε κάναν επόμενο να βγει.
[/quote]

Τσάμπα θα περιμένεις αν όντως περιμένεις κάτι τέτοιο

2 Likes

Το έγραψα για να είμαι politically correct, σιγά μη ξαναβγούνε Metallica και Maiden :stuck_out_tongue:.

Σε “εμάς” στο Ανόβερο θα παίξει ο αγαπητός Phil Campbell με τους 3 γιους του - τους οποίους συμπτωματικά θα δω και στα Χανιά μια βδομάδα αργότερα. Οπότε καλή φάση.

Το αλλο support είναι οι Killing Joke, παλιά καραβάνα και υποτίθεται επιδραστικοί, αλλά εγώ δεν ξέρω τίποτα εκτός από το “The wait” χάρη στη διασκευή των Metallica :slight_smile:

Απίστευτο συναίσθημα να βλέπεις όλη την εφηβεία σου σε ένα live. Τρομερή ενέργεια όλη η μπάντα, ο Axl διανύει χρόνια νιότης. Πάνω από 2μιση ώρες η συναυλία. Άξιζε τα πάντα.
Και η Λισαβόνα πανέμορφη.

https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18814287_10213138086109534_4681152410849843602_n.jpg?oh=774c900cb6285edd6b7bde28bc6d440e&oe=59A34A57

6 Likes

Σουπερ ειναι η Λισαβωνα, εχω χασει αεροπλανο για παρτη της!

Λισαβόνα κομπλέ, αλήθεια, για να μη λέτε οτι παντού είμαι πνεύμα αντιλογίας !

1 Like

να σε δω τωρα ρε αλητη που στον καινουργιο δισκο του Alice Cooper εχει συμμετοχη ο Larry Mullen Των U2, τι θα πεις.

Το ξέρεις οτι έχω δισκογραφία U2 έ?! Επίσης ελπίζω να ναι καλύτερο απο W2MN. :stuck_out_tongue:

1 Like

Όλοι αυτό ελπίζουμε. Τελευταία χρονιά που έβγαλε ΔΙΣΚΑΡΑ ο Alice Cooper ήταν το 2001.

Μαδρίτη χθες. Εκπληκτική συναυλία. Άρχιςε μαλιςτα και 15 λεπτά νωρίτερα!!!

Το soundtrack της εφηβείας μας ήταν εκει και τα είχε όλα: το πάθος, τις χαρακτηριστικές κινήσεις, τα απίστευτα τραγούδια και όλα αυτά σε υπερχορταστικό σχεδόν τρίωρο πακέτο. Ένα μεγάλο Respect στους τρεις,

3 Likes

Καλημέρα σε όλους, θα είναι κανείς Ιταλία το Σάββατο? Αν ναι, έχετε βρει τρόπο για επιστροφή μετά τη συναυλία από Ίμολα προς Μπολόνια? Η έστω αν κάποιος έχει πάει στο μέρος και έχει κάποια πρόταση… Κλείσαμε βέβαια με car pooling, αλλά υπάρχει μια ανησυχία για το κατά πόσο είναι ασφαλές…
Edit: Άκυρο, οι Ιταλοί έβαλαν τρένα εκτάκτως και για την επιστροφή όλο το βράδυ! Όλα κομπλέ!

Καλησπέρα, καλησπέρα.
Θα είναι κανείς στη συναυλία στο Λονδίνο την Παρασκευή 16/6;
Έτσι μην μαζευτούμε για εκπροσώπηση…

Οσες φορες ακουσα στα video απο τις συναυλιες,εστω αυτα τα 2-3 κομματια που συμμετειχε ο adler,τα ντραμς ηταν ενα level πανω απο αυτου του μπαμια του frank ferrer.

Μπάμιας δε νομίζω. Απο τον πρεζάκια, καλύτερα δε. 15 λεπτα νωρίτερα, τι έγινε τ΄τωρα θα βγαίνει νωρίτερα ο μόρτης ? :stuck_out_tongue:

Ε αφου για τον Αντλερ ειναι γραμμενα τα κομματια αυτα. Απλως ο Αντλερ μεχρι 2-3 μπορει να παιξει :smile:.

1 Like

κοιτά, καλός είναι, απλά ο άλλος είναι πιο χύμα και κολλάει στα πρώτα. Ο Sorum που είναι καλός και ελεγχόμενος αν και ακραίος παρτάκιας (κυρίως μ’νακιας), πως και δεν χώθηκε αναρωτιέμαι…γιατι και λεφτά και μνια θα χεί η φάση.

Προφανώς το αφεντικό, που είναι ο Axl, έκρινε ότι δεν τον χρειάζεται.

1 Like