G'n'R Reunion?

Αυτο το ποσο δν αντιστοιχει μονο στο Chinese Democracy αλλα σε τραγουδια 3 albums που εχουν ηχογραφηθει. :wink:

Aπο blabbermouth.net

Συνεντευξη του Slash:

Q: So where are you right now? How’s the tour going in general?

Slash: Dallas. The tour started on August 5, so we’ve been on the road a little over a month. This has been one of the best tours I’ve ever been invovled it. It’s cool because this band is really good friends with the ALICE IN CHAINS guys. We’re from similar backgrounds, a similar period. We’ve all been through a lot, and it’s all been really cool.

Q: You knew ALICE IN CHAINS back then?

Slash: That’s my favorite band out of those new bands in the early Nineties; I remember when they first came out. There was a handful of bands ? ALICE IN CHAINS, SOUNDGARDEN, FAITH NO MORE ? who all had really great records around that time. There was something happening, the beginning of a really cool scene that ended abrupty.

Q: So you were into that scene? A lot of people credit it with the scene that GUNS N’ ROSES was part of.

You know, people try to put labels on things, like, “Oh there was the Eighties, then the Nineties came, and then somewhere in the Nineties there was this whole sort of movement.” But that was all pretty influenced by GUNS N’ ROSES, but it’s just that we were playing stadiums and stuff. The only big difference with bands like NIRVANA and ALICE IN CHAINS at that point was that we were like this sort of huge, established, stadium, commercially viable band at that point. We were no longer the scrappy curbside band at that point. All these bands were pretty scrappy and sort of anti-industry, so yeah, there was a little bit of a weird vibe that was around at that point. But personally, between us and the individuals we all respected each other.

Q: What do you think of ALICE IN CHAINS’ current lineup, since they’ve replaced [the late frontman of the band] Layne Staley?

Slash: Well, you know, I saw ALICE back in the day with Layne and it was great, and Layne was awesome. The guy who is singing for ALICE now has tough shoes to fill, but he does an amazing job with it. But as far as ALICE as of late, they’re probably the best they’ve ever been. The music comes across a lot clearer than it used to, and they’ve got such a great catalog and all the songs are amazing. It’s great. It’s sort of like they never left, in a way.

Q: Why did you decide to do an ampitheater tour this time around instead of clubs and theaters, as you had been doing before?

Slash: I don’t know. I don’t think it was something the band discussed. They just threw us out there. That was basically it. We went out and did some touring before the album went out, and we did what we love doing, which is clubs and theaters, as soon as it was over. It seemed like we were gonna play to bigger crowds this time.

Q: Was there any adjustment period when the band graduated to bigger venues? Even though you’ve all been in huge bands.

Slash: You know, I don’t think so? . I think probably because of the simple fact that everybody in the band has played big places before, it’s not really that big a deal. It’s nice to be able to be accepted in a big place, and especially to be able to use that amount of space. But when we’re playing clubs and stuff it’s great. But you sort of feel the need to be able to move.

Q: At this point, do you view VELVET REVOLVER as a band proper, or is it still sort of a ?project,? as it seemed to be in the beginning?

Slash: It was never a project. The media always wanted to put a label on it, call it a supergroup project. Internally we were all just trying to fucking put something together that we thought was cool and find the right people to do it with. Eventually it became a band of five people. We’ve been striving to keep it together to write material, and to take it as seriously as anyone would take a new band.

Q: What do you do to keep getting along with the other guys from GUNS N’ ROSES? How do you keep from bringing up stuff from the past?

Slash: I think it’s been harder for other people to leave the past in the past. It’s a normal thing; it’s like moving out of a house. There’s certain stuff that goes with you, but you are consciously making a move and you move on. It shouldn’t be more complicated than that, but I think there’s a certain kind of? With GUNS N’ ROSES there’s a phenomenon about it where people are so obsessed with what happened with it that they’re having a hard time letting that go. And as prevalent as it is in the media and on the Internet and all that other kind of stuff, there hasn’t been any kind of discussion between the original members of getting that band back together.

Φαντάζεσαι τί θα γινόταν, αν έλεγε “…there actually has been discussion between the original members of getting that band back together”;
Την επόμενη μέρα όλοι θα περιμέναν να ανακοινωθεί το reunion! :wink:

Ο Slash δεν πρόκειται να πει τίποτα πιο κατατοπιστικό, αν προηγουμένως δεν είναι όλα έτοιμα! :wink:
Δεν το διακινδυνεύει να πει όλα όσα έχουν συζητήσει μεταξύ τους!

Και πέρα από αυτό, έχω δηλώσεις του Slash που δεν αρνείται ένα πιθανό reunion για περιορισμένα shows, αρκεί να τηρηθούν κάποιες προϋποθέσεις! :yes:
Οπότε το να λέει ότι δεν έχει γίνει καμιά συζήτηση, τους έχοντες γνώση δεν τους πείθει… 8)

Επειδή το reunion των G nR ακούγεται χρόνια έχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι άλλος ένας αστικός θρύλος που ακολουθεί τις μεγάλες μπάντες…Όσο για το Chinese Democracy εκτός απο την πιο πολυέξοδη παραγωγή όταν και αν ποτέ κυκλοφορήσει παίζει να είναι και ο δίσκος με τις μεγαλύτερες πωλήσεις με τέτοιο επιμύθιο γύρω του Τhat’s marketing!!8) …Οτι και να λέει ο Slash εμένα reunions για συναυλίες ούτε με πείθουν,ούτε διημιουργικά μου φαίνονται,ούτε καλή χημεία έχουν
Στο κάτω -κάτω για μενα μια χαρά τα καταφερνουν οι GnR (με την παρούσα σύνθεση) με ή χωρις Slash…

Αν μιλας για τα live στην Ελλαδα σε διαβεβαιω οτι ο Adler απο τις 4 συναυλίες που εδωσε εδω δεν πηρε σε καμμια σκληρο ναρκωτικο.

μαλακό?

To reunion των GN’ R το συζητάνε (και επιθυμούν) οι ανά τον κόσμο οπαδοί τους εδώ και πολλά χρόνια!
Οι (όποιες) φήμες ξεκινούσαν από αυτούς και όχι από κάποιο μέλος (πρώην ή νυν) της μπάντας!

Φέτος ήταν η πρώτη φορά που έγινε (μέσω Steven Adler) περισσότερο γνωστό ότι κάποια από τα μέλη επιθυμούν το ίδιο! :yes:

Συμφωνούμε, εννοείται, ότι κάθε μεγάλη μπάντα την ακολουθεί και ένας θρύλος και μια επιθυμία - πίεση για reunion!
Εξάλλου, πολλά reunions έγιναν τα τελευταία 10 χρόνια που δεν τολμούσαμε να διανοηθούμε παλιότερα, οπότε ποτέ δεν ξέρεις…

Δεν ξέρω αν θα είναι αυτός με τις μεγαλύτερες πωλήσεις ever, αλλά σίγουρα θα σπάσει πολλά κοντέρ!!!

Χμ… εγώ το είπα αυτό… :roll:
…ο Slash το αντίθετο λέει…
Ότι και καλά δεν έχουν συζητήσει ΠΟΤΕ για reunion κ.τ.λ. #-o

Πάρα πολύ καλοί είναι οι new GN’ R και συμπαθητικοί οι VR, αλλά το αυθεντικό δεν το φτάνουν με τίποτα! [-X
Αν γίνει reunion θα γίνει επειδή θα γουστάρουν και οι ίδιο!
Λεφτά έχουν πολλά, δεν θα το έκαναν αν δεν το νιώθανε!
Και στην τελική, τη ζημιά που θα πάθουμε όταν δούμε αυτό…

…δεν μπορεί να την προξενήσει κανένας άλλος!

Καταρχάς, δεν έχω κανένα πρόβλημα αν παίρνει ή δεν παίρνει…
Το αντίθετο μάλιστα!
Δεν το έγραψα για κακό, αλλά για να απαντήσω στον Cozy που αναρωτιόταν αν ο Steven είναι σε θέση να βγάλει εις πέρας ένα tour! :wink:
Για αυτό και είπα ότι τον είδα πολύ ικανό και ξεκούραστο!
Ακόμα και αν παίρνει κόκα για αυτό το σκοπό!
Δεν είπα ότι παίρνει 100%, αλλά ότι ακόμα και αν το κάνει, από τη στιγμή που πετυχαίνει το σκοπό του, εμένα μου αρκεί…
Μπορεί να μην το έγραψα τόσο καλά… :?

Πάντως, για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, σαφώς ήσουν πολύ περισσότερο μαζί του, από ότι εγώ, αλλά ήσουν 24 ώρες το 24ωρο, μέρα νύχτα, σε κάθε στιγμή, για να είσαι τόσο σίγουρος; :-k
Ενημερωτικά ρωτάω!
Αν πάντως όντως δεν έκανε και ήταν σε τέτοια κατάσταση, είναι μεγάλη μαγκιά του!!!

Χαχα!
Ειρωνικά το ρωτάς εσύ, αλλά επειδή συμφωνούμε σε πολλά άλλα, το αφήνω…
Θα μπορούσα να σου πω μια ωραία ιστορία περί “μαλακού”, εμού και του Steven, αλλά δεν το κάνω γιατι θα ακουστεί απίστευτα ποζεράδικη… 8)

Σαν να μαστε βλαμένοι, κάθε φορά που ανακοινώνουν οτιδήποτε τρέχουμε οσάν το Βέγγο. “Πανικός, ένας ξάδερφος του Slash εσπασε το νυχάκι του αριστερού του ποδιού!” Έχω αρχίσει να αμφιβάλω για το IQ μου. Κάνω σαν μωρό παιδί. Φέτος που ανακοινώσαν τη δηθεν ημερομηνία για το Chinese ειδοποίησα στη δουλειά ότι θα αργήσω και πήγα και κάθησα έξω από το δισκάδικο. Κι όταν ζητησα το άλμπουμ μόνο που δε μου γελάσανε στα μούτρα. Νομίζω πως και reunion να γίνει, και το άλμπουμ να βγει και συμμετοχή του Jimi Hendrix να 'χει μέσα (που λέει ο λόγος), θα έχουν ξενερώσει όλοι και θα πατώσει.

αυτο βεβαια εχει τεραστια βαση. αν ομως π.χ. συμβει αυτο:

θα ειναι δισκος που θα μεινει στην ιστορια για περισσοτερους από τους ηδη υπαρχοντες λογους. προσωπικα δε περιμενω τιποτα, αλλα δεν αποκλειω και τιποτα. αυτο που θα γουσταρα ειναι να το βγαλει με αλλο τιτλο και εντελως αλλα κομματια.

μη ξεχναμε οτι μπορει ευκολα να γινει αντιληπτος ενας παραλληλισμος… Chinese Demo-cracy…

για να δουμε. εγω εχω βαλει ενα ατυπο στοιχημα με τον Maiden οτι κατα δεκεμβρη κοντα θα εχουμε κατι ουσιωδες. το σκοινι πλεον τραβηξε πολυ και κοντευει να σπαει…

:frowning: Koita Angmar, den pistevw na ginei kati tetoio mias kai oi Slash, Duff kai Matt efygan gia alla me tous VELVET REVOLVER. o Axl mallon tha prospathei na kanei diafhmhsh tous NGnR(new GnR). Kai Auta ta leei enas thaumasths tous.

And don’t you cry tonight Axl

Pantws an enwthei to palio klassiko sxima twn Guns N’ Roses pisteuw pws tha vgaloume gousta!!!
Twra an einai sxima mono me Axel den me empneei idiaitera na sas pw tin alitheia…

Slash Rocks…!!!

Greeklish don’t!!

Axl and Baz are Back In The Saddle, το 1 απο τα 3 τραγουδια που ηχογραφησε o Baz μαζι με τον AXL.

Το τραγούδι Back In The Saddle που ηχογράφησαν ο Axl με τον Sebastian Bach για τον επερχόμενο δίσκο του Bach, Angel Down (κυκλοφορεί 20 Νοεμβρίου), παίχτηκε σε αρκετούς ραδιοφωνικούς σταθμούς στην Αμερική.

Ο Axl στα καλύτερα του σε μια πιο metal διασκευή του κλασσικού τραγουδιού των Aerosmith…

Πηγη: gunsnroses.gr

Μπορειτε να το βρειτε εδω : http://www.newgnr.com/newgnr.html

[SIZE=“1”]Εντελώς off-topic, αλλά δεν πειράζει! [/SIZE]

Όταν η τύπισσα, η dj, λέει “there it is baby, there it is…” και αμέσως μετά ακούγονται τα πρώτα ουρλιαχτά του Axl, είναι τουλάχιστον ανατριχιαστικό! :o

H συγκεκριμένη εκτέλεση είναι πολύ πιο heavy από το αυθεντικό των Aerosmith και, για τα δικά μου γούστα, απίστευτα καλύτερη! :metal:
Εκτελεστικά είναι άψογη, γεγονός αυτονόητο με τέτοιους παικταράδες που συνοδεύουν τον Sebastian!

Αυτό που ενδιαφέρει τους πάντες όμως είναι οι φωνές… :wink:

Ο χρόνος γυρίζει 15 χρόνια πίσω, το ημερολόγιο δείχνει 1992 και ο Axl με τον Βaz προσφέρουν στους οπαδούς τους μια εντυπωσιακή ερμηνεία, έτσι για να γουστάρουν! 8)

Ενάλλασσονται στα φωνητικά, τραγουδάνε με πάθος, ουρλιάζουν ενίοτε και ειδικά στο σημείο που ο Axl λέει “I’m riding, I’m loading up my pistol” και ο Baz απαντάει “I’m riding, I really got a fistful”, οι fans τους θα πάνε κάπως έτσι: :bounce: :vibrate:

Και φυσικά, ο συγκεκριμένος στίχος “I’m loading up my pistol” είναι γεμάτος νόημα… 8)

Αν αυτό το κομμάτι σπέρνει (που είναι διασκευή σε απλό rock κομμάτι), δεν μπορώ να φανταστώ τί θα κάνουν τα άλλα από το “Angel Down”…


Τα διάφορα ξένα fora που ασχολούνται με τους GN’ R έχουν ξεσκιστεί σε αναλύσεις και σχόλια όλη την νύχτα που μας πέρασε! :lol:
Ένα από τα πιο πετυχημένα είναι ενός τύπου που την λέει σε κάποιον που αναφέρει τους Velvet Revolver.
Αντιγράφω τον διάλογο:

-VR are better than this.
-fuck VR, what do they have to do with the topic?
-rock comparisons
-well if you insist… Love is a Bitchslap (κομμάτι που θα είναι στο album) is better than anything on liberTURD.

Aχαχαχαχαχα! LiberTURD! :lol:

Χθες το βράδυ (30 Οκτωβρίου), ο Slash ήταν καλεσμένος στην εκπομπή του David Letterman και, μεταξύ άλλων, μίλησε και για τον Axl! :-k

Μια πολύ σημαντική φράση του ήταν: “I would like to clear the air between us. Ι admit that the bad blood that exists was partly my own vault, caused in part by mine bitterness over the breakup of the original Guns N’ Roses!”

Όταν ο παρουσιαστής ρώτησε αν οι πληγές αυτές μπορούν να επουλωθούν ο καπελοφόρος κιθαρίστας απάντησε: “It’s all in the future! I leave the door open to a reconciliation!” 8)

http://uk.youtube.com/watch?v=XSjQL3_OO3U

Δεν είναι και κανένα φοβερό νέο, αλλά όταν επί 10 χρόνια ο Slash έθαβε τον Axl (δικαίως ή αδίκως!) και σήμερα, για πρώτη φορά τόσο “φανερά”, επιδιώκει να ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα, προσωπικά την θεωρώ σημαντική κίνηση… :-k

Για αυτό και είπα να το ποστάρω μήπως χαρεί και κανένας άλλος! :drunk:

Εγω χαρηκα, οπως παντα οταν βλεπω τον ερωτα Slash.:oops:
Χα, αν δεν περιμενα να δω τον Slash στην εκπομπη του Letterman(τον οποιο παω τρελα:p )…Γενικα μιλησε με αρκετα χαρουμενο υφος για το θεμα…Απο δηλωσεις ομως αλλο τιποτα, για να δουμε και εργα…:-s :slight_smile:

μαλλον του τελειωnoyn τα λεφτα του σλας…καλο για εμας αυτο βεβαια…αντε ρεεεεε καντε κατι δεν θα αντεξω αλλο libertad…

Οταν θα παιχτει το εργο ομως θα μεινουμε με τα μυαλα στο χερι…8)

η κρίσιμη ερώτηση σε ένα ενδεχόμενο reunion των GNR είναι :
Steven Adler ή Matt Sorum.
προσωπικά προτιμώ Matt.

κι εγω. για να δουμε