Οι GNR ολοι μαζι στο Rock n Roll Hall Of Fame!

Ως ανακρίβεια θέλει να το παρουσιάζει ο Slash…

Είπαμε, αυτή είναι η δική του πλευρά. Δεν σημαίνει ότι είναι και το δεδομένο ούτε ότι συνέβησαν τα πράγματα όπως ακριβώς τα λέει.

Επίσης δεν θυμάμαι ποτέ τον Slash να έχει δηλώσει ότι κράταγε ημερολόγιο… Μια ζωή ο Slash παινεύονταν για το πόσο “χάλια” ήταν όλη εκείνη την περίοδο…

Δεν γνωρίζω κανέναν μεθύστακα/ναρκομανή (στη περίπτωση του Slash και τα δύο) που να γυρίζει σπίτι και να γράφει στο ημερολόγιο τι έκανε σήμερα… Εκτός από τον Nikki Sixx…

Εδώ ο Slash είχε προσλάβει άνθρωπο να τον γυρνάει στο σπίτι όταν λιποθυμούσε, ημερολόγιο θα κράταγε? Μην τρελαθούμε τελείως τώρα…

οχι με την εννοια του αγαπητου μου ημερολογιου και
απο οτι εχω ακουσει ο axl ηταν ενας πολυ απομακρος τυπος που δεν επικοινωνουσε πολυ.τον steven τον διωξανε γιατι επερτνε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ναρκωτικων.οι guns δεν ειχαν προβλημα με τα ναρκωτικα,οσο αυτο δεν επηρεαζει το παιξιμο τους!οι μανατζερ ηταν μια αμυνα των μελων προς τον μανατζερ του axel
και συγνωμη ρε φιλε αν ο slash επαιζε καλυτερα πρωι ο duff μεσημερι και ο steven απογευμα τι θα γινοταν?
επισης οσο κοντα ηταν ο axl αλλο τοσο ηταν και ο slash!
λοιπον ας το ληξουμε εδω γιατι ο καθενας θα υποστηριζει την αποψη του,και δεν νομιζω να αλλαξει κανενος η σταση…
ενα ειναι το θεμα oi πρωτοι guns ηταν θρυλικοι και οσο καλοι και να ειναι οι τωρινοι δεν τους φτανουν…

Γιατί να τους φτάσουν; Οι εποχές έχουν αλλάξει, δε νομίζω να περιμένει κανείς ένα Appetite for Destruction το 2012. Μια χαρά μουσική μπορούν και γράφουν, προσωπικά μου αρκεί - σε συγκρίσεις δε μπαίνω καν, άλλη μπάντα τότε, άλλη τώρα.

γιατι να μην τους φτασουν?εκτος αν αυτοι οι μουσικοι που παιζουν γουσταρουν να ειναι κατω απο τους παλιους!

Θεωρώ ότι κανένα “τωρινό” συγκρότημα δε μπορεί να φτάσει την αίγλη των παλαιότερων, κυρίως λόγω του ότι οι εποχές έχουν αλλάξει. + ότι δε μ’ αρέσει να κάνω τέτοιες συγκρίσεις. Δε νομίζω ότι παίζουν στους GnR μόνο και μόνο για να καταφέρουν να φτάσουν τα παλιά μέλη. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Με ποιά έννοια κρατούσε ημερολόγιο ο Slash? Έγραφε σε tape recorder τις σκέψεις του?

Ο Axl δεν επικοινωνούσε με τα media και αυτό πληρώνει ακόμη και σήμερα. Με τους υπόλοιπους Guns μια χαρά επικοινωνούσε…

Εγώ μίλησα για το ποιοί έδιωξαν τον Adler και γιατί ο Slash το παρουσίασε σαν έναν από τους λόγους που έφυγε…

Μίλησα για την εποχή που ΟΛΟΙ είχαν ΕΝΑ manager.

Σημασία έχει ότι ήξερε που έμπλεκε από την αρχή. Να το χτυπάει 6 χρόνια μετά σαν δικαιολογία είναι ΠΟΛΥ αστείο.

Επίσης ΟΧΙ. Λυπάμαι που στο λέω αλλά ο Slash ήταν υπερβολικά βυθισμένος στα ναρκωτικά και τα ποτά για να ασχοληθεί με τα προβλήματα των άλλων…

Και κάτι τελευταίο…

Δεν τους ενδιαφέρει να φτάσουν το παλιό συγκρότημα…

Ίσως αυτό να τους κάνει και καλύτερους για κάποιους. Το αν θα κυκλοφορήσουν ποτέ τόσο ιστορικά τραγούδια όπως αυτά του παλιού συγκροτήματος, θεωρώ ότι είναι κομματάκι δύσκολο.

Εκείνα τα τραγούδια γράφτηκαν από φτωχαδάκια που πάλευαν για να επιβιώσουν στη ζούγκλα του Hollywood…

Σήμερα κανείς τους δεν έχει ανάγκη, όπως και τα πρώην μέλη…

Α γεια σου, αυτό λέω κι εγω. Βέβαια το Chinese έχει κομμάτια που μια χαρά μπορούν να σταθούν δίπλα στα παλιά…

Δεν θα πω την άποψη μου για το Chinese, λίγη σημασία έχει εδώ μέσα. Δεν θα πείσω και κανέναν εξ’άλλου να του αρέσει αν μου αρέσει κ μενα…

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι τα media έχουν περάσει την άποψη στον κόσμο ότι ο Slash είναι το καλό παιδί και ο Axl ο μαλάκας που διέλυσε τους Guns.

Και με ενοχλεί γιατί λόγω του ότι τους γνώρισα όλους και πολύ κόσμο από το περιβάλλον και των δύο (Axl, Slash) ξέρω αρκετά περισσότερα πράγματα απ’αυτά που μας σερβίρουν τα media.

Ένα από τα πιο χτυπητά παραδείγματα που έχω να αναφέρω για τον χαρακτήρα του Slash ήταν επί εποχής Snakepit 2.

Ενώ την μια μέρα μιλούσε με τα μέλη των τότε Snakepit και σχεδιάζαν τα επόμενα βήματα τους, ξαφνικά μαθαίνουν από τα media ότι δημιουργούνται οι Velvet Revolver και ότι ο Slash διέλυσε τους Snakepit. Τόσο μετρούσε τους bandmates του. Αυτό μου το είπε μέλος των Snakepit που αργότερα ο Slash κάλεσε στην πρώτη εμφάνιση των Velvet Revolver στο Hollywood. Μπορεί να τον γ@μησε, αλλά τον γ@μησε με το γάντι…

Μετά τους Velvet ήρθε η solo επιτυχία με τον πρώτο δίσκο και το κλάσιμο στους Velvet… Ο Duff σήμερα δεν ξέρει τι θα γίνει με τους Velvet… Γιατί άραγε…?

Αν πατώσει ο 2ος δίσκος, στο οποίο τραγουδάει μόνο ο Myles Kennedy, να δείς για πότε θα ψάχνουν τραγουδιστή οι VR…

το να γραφεις καπου τις εμπειριες σου η καποιες αξιομνημονευτες ιστοριες η εμπειριες δεν ειναι κακο.
ομως ρε φιλε μην λεμε βλακιες οι snakepit δεν ηταν κατι σταθερο ηταν ενα απλο προτζεκτ εγω ετσι το ειδα τωρα και γω περιμενω να δω για τους vr! αλλα να ξερεις πολλοι εχουν παρατησει συγκροτηματα για σολο καριερα.οσο για την αναφορα στα φτωχαδακια πιστευω οτι ξερεις οτι τα περισσοτερα βγηκαν απο καποια περιστατικα τοτε!
ΟΠΩΣ : το Mr brownstone ως μια ωση στην ηρωινη και δεν γραφηκε μονο απο slash
το my michelle για την τοτε κοπελα του axl
δηλαδη δεν ηταν τυχαια τραγουδια και πιστευω αυτο εκανε Ε-Π-Ι-Κ-Ο το appetite

Οι Guns N’ Roses υπήρξαν πέντε μπατίρηδες αλήτες που έμεναν στο ίδιο διαμέρισμα γιατί δεν είχαν μία και έγραψαν το Appetite υπό πολύ συγκεκριμένες συνθήκες. Οι συνθήκες αυτές δεν πρόκειται να υπάρξουν ΠΟΤΕ πάλι για αυτούς. Το να αναγνωρίζει κάποιος το Appetite ως την υπέρτατη δισκάρα που είναι στην πραγματικότητα, είναι κάτι που ανήκει στη σφαίρα της πραγματικότητας. Το να έχει κάποιος απαιτήσεις για νέο Appetite ή να βγει και πάλι το feeling εκείνης της περιόδου ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας.

Ωραία, πείτε ότι κάνουν reunion και βγαίνουν περιοδεία και παίζουν το Appetite. Θα είναι τίποτα παραπάνω από ξεπουλημένοι κακομαθημένοι rock stars που ενώ δε μιλούσαν μεταξύ τους για δεκαετίες θα βρεθούν πάνω στην ίδια σκηνή να παριστάνουν ότι γουστάρουν που παίζουν; Όχι, δε θα είναι. Προτιμώ τα πράγματα όπως είναι τώρα. Όποιος δεν είχε την ευκαιρία να τους δει τότε, έχασε, τι να κάνουμε, η ζωή δεν είναι πάντα “δίκαιη”. Πρέπει να μάθουμε να ξεπερνάμε κάποια πράγματα βρε παιδιά :D. Αφήστε που ο Alder μετά το εγκεφαλικό δε νομίζω να μπορεί να σταυρώσει χτύπημα, τον είχα δει λίγο μετά που το έπαθε να δίνει μια συνέντευξη και ήταν σαν κάτι ανήμπορους παππούδες :lol:. Ο Axlάρας μια χαρά το έχει πάει το πράγμα, δε δίνει λαβές γενικώς και δεν τρώγεται με τα ρούχα του.

Παρεπιπτόντως, οι δύο δίσκοι των Snakepit είναι ΚΑΙ ΓΑΜΩ, ειδικά ο δεύτερος. Καλύτεροι από Velvet Revolver κι ας αγαπώ Weiland.

Και γαμώ τις σαπουνόπερες αυτό το thread.

κανεις λαθος δεν ηταν ετσι οπως το παρουασιαζεις.ολοι ειχαν σπιτια και ολοι βγαζαν καποια λιγα λευτα ωστε να περασουν το θεμα ειναι οτι τοτε δεν το καναν για χρημα…

Όταν ξεκίνησαν οι Guns ο μόνος του οποίου η οικογένεια είχε “κάποια” λεφτά ήταν ο Slash.

Όλοι οι άλλοι ήταν μπατιράκια και έμεναν όλοι μαζί σε ένα σπίτι… Το ονόμαζαν Hell House. Έκλεβαν λεφτά από τις γκόμενες που πηδούσαν για να την βγάλουν και να αγοράζουν τα ναρκωτικά τους.

Το Νightrain γράφτηκε για ένα από τα πιο φτηνά κρασιά που υπήρχαν και έπιναν οι Guns γιατί δεν είχαν λεφτά για κάτι πιο ακριβό.

Μην γράφουμε ότι θέλουμε. Δεν έγραφαν μουσική για την ψυχή της μάνας τους. Έγραφαν γιατί γούσταραν κ για να γίνουν γνωστοί κ να βγάλουν λεφτά και γκόμενες.

Σήμερα δηλαδή γράφουν μόνο για τα λεφτά? Λεφτά που δεν έχουν ανάγκη? Ο κάθε αξιοπρεπής μουσικός γράφει μουσική γιατί το γουστάρει, εφόσον δεν υπάρχει η ανάγκη του χρήματος. Οι Guns σήμερα δεν έχουν ανάγκη από χρήματα. Δεν είναι μπατιράκια. Γράφουν γιατί γουστάρουν. Δεν γράφουν χιτάκια για να παιχτούν στο ραδιόφωνο…

Δεν κάτσαμε γύρω από μια φωτιά για να σας πω παραμύθια. Θα σε παρακαλούσα να προσέχεις πως μιλάς. Βλακείες μπορεί να είναι για σένα που θέλεις να βλέπεις τον Slash σαν το υπέρτατο είδωλο. Για κάποιους που έζησαν και έμαθαν 5 πράγματα παραπάνω άσε να είναι η αλήθεια και επέτρεψε μας να την ξεστομίζουμε…

Δεν μιλάω για κάτι που άκουσα από τον μπατζανάκη του 3ου ξαδερφου, του τεχνικού ενός φίλου που κάνει παρέα με την γυναίκα της καθαρίστριας του σπιτιού κάποιου μέλους των Snakepit.

Είναι πράγματα που μου τα είπε μέλος των Snakepit… και μέλος που βρήκε άνετα δουλειά μετά από τους Snakepit και δίπλα σε καταξιωμένους καλλιτέχνες, δεν είχε δηλαδή παράπονο ότι έμεινε στον δρόμο. Το πρόβλημα ήταν για τους υπόλοιπους που όντως έμειναν στον δρόμο.

Και οι Velvet Revolver όταν ξεκίνησαν ονομάζονταν The Project για όσους δεν θυμούνται…

Μπορεί για σένα οι Snakepit να μην ήταν κάτι το σταθερό αλλά για τους ανθρώπους που έπαιζαν τότε στο συγκρότημα ήταν. Και το χειρότερο ήταν ότι ο Slash το έκανε να φαίνεται έτσι. Αυτός έκανε σχέδια μαζί τους. Όχι εγώ και συ… Όταν την μια μέρα κάνεις πλάνα για δίσκους και περιοδείες (όπως αυτές που ήδη είχαν κάνει σε Αμερική και Ευρώπη) και την άλλη τους διαλύεις “γιατί δεν ήταν συνεπείς στο συγκρότημα”, ενώ εσύ έχεις μπεί στο νοσοκομείο για “πνευμονία”, do the maths.

Και για να σε βοηθήσω με τα μαθηματικά. πάρε και μια πληροφορία που δεν γνωρίζεις. Ο Slash που σταμάτησε εδώ και πολλά υποτίθεται χρόνια (σύμφωνα πάντα με τον ίδιο) να κάνει ναρκωτικά, την δεκαετία του 2000 και αφού γεννήθηκε ο δεύτερος γιός του (2003), η καρδιά του σταμάτησε για δεύτερη φορά από ναρκωτικά και τον επανέφεραν με ένεση αδρεναλίνης. Αυτό μου το είπε ο Izzy το 2006. Αν θέλεις να βγάλεις και τον Izzy μαλάκα και την ιστορία ψέμα είναι άλλο καπέλο…

Είναι άλλο να παρατάς ένα συγκρότημα για solo καριέρα και το συγκρότημα να συνεχίζει χωρίς εσένα και άλλο να παρατάς ένα συγκρότημα του οποίου το όνομα είναι Slash’s Snakepit (το δικό σου δηλαδή) και οι μουσικοί του θα βρεθούν άνεργοι και χωρίς μέλλον γιατί τους θεωρείς ασυνεπείς ενώ εσύ είσαι ο συνεπέστατος που απλά έτυχε να κάνεις λίγα ναρκωτικά παραπάνω και μπήκες νοσοκομείο… Δεν παράτησε απλά το συγκρότημα, τους ξεφτύλισε κιόλας λέγοντας πως δεν είναι αφοσιωμένοι στο συγκρότημα (δηλαδή σ’αυτόν) και συνέχισε να το κάνει και στο βιβλίο του με τους χειρότερους χαρακτηρισμούς. Θεωρείς ότι θα ήταν εύκολο μετά απ’αυτό να βρείς δουλειά?

Δεν ξέρω κάποιο άλλο μέλος των Snakepit που να πέθανε ή να έκανε overdose ΓΚΟΥΧΟΥΓΚΟΥΧΟΥ, συγγνώμη, έπαθε πνευμονία ήθελα να γράψω…

Η αλήθεια είναι ότι υπήρξα αρκετά τυχερός ώστε να γνωρίζω αρκετά πράγματα για να μου αλλάξεις την άποψη μέσω κάποιων δημοσιευμάτων ή ιστοριών που διάβασες στο ίντερνετ.

Την πλευρά του Slash την ξέρουμε, μας την έχει πεί άπειρες φορές σε συνεντεύξεις, την έγραψε και σε βιβλίο…

Εμένα αυτό που με ενοχλεί όπως ξαναείπα είναι ότι ο Τύπος που επηρεάζει τους fans έβγαλε στην όλη ιστορία μαλάκα τον Axl και είδωλο τον Slash. Δεν λέω ότι ο Axl ήταν άμοιρος ευθυνών, αλλά θα μπορούσαν όλοι να ήταν λίγο πιο αντικειμενικοί απέναντι του.

Αλλά επειδή ο Slash έδινε συνέχεια συνεντεύξεις σε όποιον του παρουσιαζόνταν μπροστά του, τους πήρε με το μέρος του. Μαγκιά του. Καλά έκανε… Η ιστορία όμως δεν αλλάζει επειδή την παρουσιάζεις όπως θέλεις εσύ. Μπορεί αρκετοί να σε πιστέψουν, αλλά αυτοί που ήταν εκεί ξέρουν καλύτερα…

Και για να τελειώνουμε με την ιστορία, ο Slash στο βιβλίο του δήλωσε ότι ήταν μεθυσμένος το βράδυ που πήγε στο σπίτι του Axl (δεν αρνήθηκε το γεγονός) και είπε όσα είπε “στον βοήθο του”. “Ο” βοήθος του ήταν η Beta την οποία ο Slash ήξερε καλά από τότε που ήταν στους Guns και ο Axl δεν δήλωσε ποτέ ότι μίλησε μαζί του… Επίσης το “μεθυσμένος” καλύπτει όλα όσα “μπορεί” ή “φέρεται” να είπε ο Slash για τους VR γιατί μην ξεχνάμε, υπάρχουν και κάμερες ασφαλείας που καταγράφουν ΚΑΙ ήχο εκτός από εικόνα και μπορεί κάποια στιγμή ο Axl να αποφασίσει να τον ξεφτυλίσει… Αν και όπως θα έχεις ήδη προσέξει τόσα χρόνια δεν ασχολήθηκε εκτός και όταν η κατάσταση ξέφευγε… Σε αντίθεση με τον Slash που σε όλες τις συνεντεύξεις μιλάει για τον Axl… “επειδή τον ρωτάνε οι κακοί δημοσιογράφοι”…

Καλά για τον Slash τα ξέρουμε. Πάντως δεν θα με χάλαγε μια performance στο RNRHOF έτσι για μια φορά…

πρωτα απο ολα συγνωμη αν ειπα κατι που σε προσβαλε,το hell house οντως υπηρξε ΑΛΛΑ πριν απο αυτο ολοι ειχαν σπιτια,το Hell house εγινε μετα την συμφωνια νομιζω με την geffen δεν θυμαμαι ακριβως.
την πληροφορια που αναφερεις την ξερω.η βιογραφια του slash βγηκε στις 29 και 30 οκτωβρη του 07 στο ΥΒ και στις ΗΠΑ αντιστοιχα.αναφερει λοιπον οτι δεν εχει παρει ναρκωτικα για περιπου 2 χρονια αρα παμε 05
το 2003 λοιπον με την γεννηση του γιου του επαψε να παιρνει ναρκωτικα και αν επαιρνε οχι σε τοσο μεγαλες ποσοτητες,επισης ο slash δεν εχει πει κακα λογια για τον axl ισα ισα αναφερει οτι αυτος μπορει να εχει οτι αποψη θελει για τον AXL αλλα κανενας αλλος που τον εχει ζησει δεν μπορει να εκφερει γνωμη.
τελος παντων θα μπορουσαμε να συζηταμε για πολλες μερες για αυτο το θεμα και να μην βρισκαμε ακρη η συνενοηση…οπως και να χει οτι αποψεις και να εχω ΠΑΝΤΑ θα θελω να δω το αρχικο line up σε live…δυστυχος και να συμφωνησουν δεν θα εχω την δυνατοτητα να παω λογω τοποθεσιας…και οι 2 ειναι αρκετα καλοι μουσικη και θα προσφερουν πολλα στον χωρο…

  1. Woolrich Giacca Uomo Exposure to extreme temperatures. High heat and biting-cold can affect foam/rubber/synthetic components in the mattresses and box-springs, leading to failure and possibly voiding warranties.
    For 1.5 months, storing standard spring-type mattresses and their box-springs either standing up or flat won’t do anything to them, structurally, or otherwise. There’s not enough weight in them to really make a difference.
  2. Leaving the mattresses/box-springs uncovered or exposed to anything resembling dirt, dust, moisture, or anything else that will compromise them. Covering them so that they can breathe (you don’t want condensation forming on the inside of bags or a tarp) is good, and keeps dirt and dust off of them. Any dirt and grit that gets in them can wear materials, etc.
    1a. When storing lots of smaller mattresses on larger ones (if you need to lay them flat), make super-sure that the combined weight the smaller mattresses doesn’t compress the larger one in the center, causing it to hammock. You may need to lay Woolrich Boulder Donna mattresses at slight angles to each other so the edges are in contact with each Woolrich Boulder Donna other, versus the hammock-inducing setup explained above
  3. Having mattresses/box-springs leaning so their edges or corners are compressed. In short, whatever side they’re laying on, you want that side to be taking pressure equally.
    What is the best way to store a mattress for Woolrich Boulder Donna a few weeks

Do exercises to increase your confidence and russia-moncler.com self esteem
7 Tips To Successful Communication -
Waffle Leads to “A-Ha”, “Oh”, “Mmmm” Moments
Rock Star Performer
Focus on the person you are with and not the person who just walk by or caught your eye
Regardless of whether you are promoting or selling something or about to share an experience, please get the point quickly and go into more detail once the receiver is engaged. There is nothing worse than a whole story being told before the communicator has got to their point and you have drifted off so much that you the only way you can respond is with a “A-ha, oh, mmmm” because you have no clue what they said, due to having gone through that evening’s shopping list or visualizing how good a cold beer would be right now.
Ask friends for feedback / video yourself giving a presentation or speech
When you engage with someone, there is so much power in being present with them. Really look at them. It will make them feel like the only person in the room and that they are important. Rock Star Performers [??? Moncler ??? Moncler ??? ??? ??? ???](http://www.russia-moncler.com/10-men-moncler-down-vests) do this all the time.
Rock Star Performers with Moncler ??? extraordinary communication are hard to find. Those that have it can nail it every time. Bill Clinton, Ronald Reagan (in his prime) and Barak Obama are great examples of people who have mastered communication and how they deliver messages.
Everyone want Results, Goals and Outcomes Faster, Quicker, Easier? Yet, you wake up each day, doing the same old thing. Want that to Change? Welcome to Life Playground. Actually, they are more important today than ev .
Great communicators love meeting and being with people. Learn to overcome shyness.
One last point for today - Good communication is also about knowing when not to talk. We will go into more detail on that next time when look at Listening.
Learn to get your point across in 30 seconds
Make Someone Feel Like They Are Important
Extraordinary Communication
I have experienced this myself a number of times with people who have high levels of confidence in themselves. People are drawn to you almost trance like. That is amazing Rock Star Performer quality
The dress the way you want to be perceived
Studied and watch some of speeches of Clinton, Obama, people you admire and see if you can gain some insight that can improve how you engage people