Gn'R vs VR

Admin: Τα παρακάτω μηνύματα αποσπάστηκαν από το θέμα “eisitiria gia sunaulia Black Sabbath - sxolia” που βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα, πολύ απλά για να μη χαλάσει η ροή της συζήτησης.

ο κολλημενος ποιος ειναι??? 8O

ποιοι σπερνουν και ποιοι θεριζουν καλε???το αντιγραφο των guns???ελα χαλαρωσε λιγο…και κανενα συγκροτημα δεν μας κανει χαρη να παιζει για κοινο που θα παει και θα το χρυσοπληρωσει…εκτος και αν εσυ θα πας εκει και θα τους φιλησεις και τα ποδια… :lol: :lol: ουυυυυυυυυυυυ Σακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :lol:

Fantazome ton Zakk tha ton enimerosoun prin na vgei stin skini ti tha pathei an pei tipota. Oti leei mlkies, tis leei prepei na paradexto. Parakolouthousa to Oozed, Boozed and Broken Boned, kai prin na arxisoun na paizoun to Berserkers arxise kati paparies enantion twn Irakinwn kai gia to 9/11 pou emina me to stoma anoixto.

Και όχι μόνο αυτό!
Άμα αρχίσει να ανοίγει μπύρες στο κεφάλι του και να τιις πετάει στο κοινό, πολύ φοβάμαι ότι θα τις τρώει πίσω στη μάπα…
Πάντως συμφωνώ 100% με το ρητό: “limp bizkit sucks dick” ή αλλιώς “limp dick”

ο κολλημενος ποιος ειναι??? 8O

ποιοι σπερνουν και ποιοι θεριζουν καλε???το αντιγραφο των guns???ελα χαλαρωσε λιγο…και κανενα συγκροτημα δεν μας κανει χαρη να παιζει για κοινο που θα παει και θα το χρυσοπληρωσει…εκτος και αν εσυ θα πας εκει και θα τους φιλησεις και τα ποδια… :lol: :lol: ουυυυυυυυυυυυ Σακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :lol:[/quote]

malon esi eisai kollimenos kai esy steineii k*** se autous pou akous,
an eixes akousei vr den tha eleges tpt peri antigrafhs alla tosa xereis tosa les

Όντως πολύ άκυρο Γιάννα… Καμμία σχέση…

εσυ fido-dido αγορι μου ,αρπαξε καμια sprite να ερθεις στα ισια σου και ελα να μου ξαναμιλησεις…λοιπον και επειδη εχω ακουσει velvet και τους θεωρω απιστευτη αντιγραφη καλο θα ηταν να ακουσετε εσεις καλυτερα…ετσι και αλλιως το νεο group εχει σχεδον ολα τα μελη των guns οποτε και καποιος ο οποιος δεν εχει καμια σχεση με το επαγγελμα θα μπορουσε να το παρει λογικα.τα τραγουδια ‘‘slither’’ και "loving the alien’’ ειναι καθαρη αντιγραφη του ηχου των guns…ειδικα στο τελευταιο υπαρχει ενα solaki το οποιο και η ασχετιλα η ιδια να εισαι καταλαβαινεις οτι αυτοι οι τυποι σχετιζονται με τους guns…ελα μωρε μονο η φωνη του axl αλλαζει…
παντως οσα και να λετε δεν ειναι ο δισκος της χρονιας…chinese democracy rules ρεεεε!!καλυτερα να περιμενω κατι αλλα 15 χρονια παρα να ακουω ενα cd γεματο με ηχους απο το use your illusion!
ααα και που σαι fido dido σε ψαχνω!!

Ε sorry αλλά δε μπορώ να κρατηθώ. Όχι και οι VR να μοιάζουν με Guns, λίγο έλεος…
Το ότι δεν άρεσε σε πολλούς από τους οπαδούς των Gn’R οφείλεται στο ότι έχουν υιοθετήσει ένα φρέσκο στυλ παιξίματος και δεν αναμασάνε τις -ούτως ή άλλως πετυχημένες- συνταγές των Guns. Άσε που ένα στα πέντε άτομα δε μπορεί να κάνει τη διαφορά… γιατί στην προκειμένη μόνο ο Slash θα μπορούσε να φέρει προς Guns (drummer και μπασίστας δε μπορούν να επηρεάσουν τόσο ένα συγκρότημα ώστε να λέμε ότι φέρνει προς κάποιο άλλο).

Θεωρώ άκρως άστοχη την παρατήρηση.

Kourou τα τραγουδια που ανεφερα τα εχεις ακουσει?

:roll: Αμέ.

Το “Slither” μπορεί να θεωρηθεί το μοναδικό κομμάτι που έχει solo (από τα συνηθισμένα solo, όχι 2-3 δευτερόλεπτα κιθάρας) και γι’ αυτό θυμίζει Guns;

Άσε που αν δεν κάνω λάθος (axlgreece διόρθωσε με) ένας από τους λόγους που διάλυσαν οι Guns ήταν ότι ο Slash ήθελε να ακολουθήσει άλλα μονοπάτια. Αν ήταν να συνεχίζει να παίζει Guns για ποιο λόγο να φύγει (ok ήταν κι άλλοι, αλλά λέμε);

Μήπως επειδή δε σου αρέσουν λες ότι είναι αντιγραφή των Gn’R;

ο slash απο μονος του χωρις να χρειαζεται να περιμενει τη βοηθεια του drummer η’ οποιοδηποτε αλλου μπορει να επηρεασει τον ηχο ενος συγκροτηματος…μολις πρωτοακουσα το cd τους θυμηθηκα αμεσως guns…το οτι εχουν κανει μια προσπαθεια -οχι και τοσο επιτυχημενη κατα τη γνωμη μου- να ξεφυγουν απο τον παλιο ηχο ενος συγκροτηματος που ηταν μελη τοσα χρονια δεν σημαινει οτι θα παψω να τους θεωρω αντιγραφη.και δεν ειναι οτι δεν μου αρεσουν…τους ακουω ευχαριστα αλλα μετα απο αυτο τπτ παραπανω!
εσυ Kourou δεν τους θεωρεις αντιγραφη αλλα original ισως γιατι βαρεθηκες να περιμενεις το chinese democracy? :roll:

Αντιγραφη ξεαντιγραφη…δεν με απασχολει αλλα εγω προσωπικα το βρηκα πολυ μετριο αλμπουμ χωρις να το εχω ακουσει πολλες φορες βεβαια…αλλα δεν μου προκαλεσε και το ενδιαφερον να το κανω. Απλα υπαρχουν πολυ καλυτερες κυκλοφοριες απο αυτο

εσυ Kourou δεν τους θεωρεις αντιγραφη αλλα original ισως γιατι βαρεθηκες να περιμενεις το chinese democracy?

Ξέρω τουλάχιστον ότι ΕΑΝ ποτέ κυκλοφορήσει, δε θα είναι σκέτη απογοήτευση σε αντίθεση με άλλους…

Η απογοητευση ειναι οτι δεν θα κυκλοφορησει…οχι για μενα ομως.
Οσο για τους Metallica μπορει ναφτασαν εκει που φτασαν αλλα καθε συγκριση με GnR ειναι τουλαχιστον ατοπη γιατι συγκρινονται διαφορετικα μεγεθη.

Και τώρα θα ορμίσουν όλοι οι “φίλοι” των Metallica χωρίς καν να έχω αναφερθεί σε αυτούς :lol: :lol:

Ειναι κολπο…

ε αφου αυτους φωτογραφιζεις τι περιμενεις?ετσι οπως οι οπαδοι των Metallica περιμεναν κατι καλο ουσιαστικα μετα το black καπως ετσι περιμενουν και οι οπαδοι των guns…και μη μου πεις πως οταν περιμενεις κατι τοοοοοσοοο καιρο δεν θελεις να ειναι και καλο…
δεν θελω να προαγω τη συζητηση σε μια διαμαχη μεταξυ οπαδων metallica και guns γιατι οπως ειπε και ο whitewolf ειναι εντελως ασυγκριτα μεγεθη…
απλα οταν περιμενεις κατι πολυ καιρο και βλεπεις πως παιζει να μη κυκλοφορησει και ποτε και ολο αυτο απλα να ειναι ενα κατασκευασμα δεν ξερω και εγω ποιων για να διατηρησει ενα ‘‘μυθο’’ ζωντανο,απολαμβανεις απομιμησεις και δουλειες καποιων που να σου θυμιζουν παλιες ενδοξες στιγμες που -δυστυχως- δεν θα ξαναερθουν!! :lol: :lol: :lol:

Ban στον kourou!!

Συγνώμη αλλα είναι το ίδιο να μιλάμε για μια μπάντα που ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ και για μια μπάντα που έχει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια σύνθεση? Άλλο Guns n’Roses,άλλο Metallica!! (πέρα από τη βασικότατη διαφορά στο είδος!)
Και κάτι άλλο, κι εγώ θέλω να πιστεύω ότι όλα τα τραγούδια των Megadeth είναι αντιγραφές των Metallica απλά για να μειώσω το Mustaine (επειδή μου τη δίνουν τα μούτρα του όχι τίποτα άλλο!) αλλά δεν είναι!! Όσο και να θέλω δεν είναι!! Κι όχι μόνο αυτό αλλά πολλά απ’όσα έχει γράψει είνια και κομματάρες και τα λατρεύω!
Τώρα χωρίς να θέλω να εκφέρω άποψη δυστυχώς έχεις την ατυχία να μιλάς με μπόλικους (και σε ποιότητα και σε ποσότητα) fans των Guns n’ Roses οι οποίοι θα είχαν εντοπίσει τις ομοιότητες στον ήχο. Άρα για να μην εντοπίζονται μάλλον δεν υπάρχουν…

η’ δεν υπαρχουν η’ δεν θελουν να το παραδεχτουν για αλλους λογους που ευκολα μπορει να καταλαβει καποιος…οπως και να εχει ομως το θεμα,εγω εντοπιζω ομοιοτητες και συζητηση να γινεται…πως να το κανουμε οι velvet ειναι ολοι οι GnR χωρις αυτον που ισως αξιζε και περισσοτερο!!

Σωστά και ο Izzy Stradlin που έγραφε τα περισσότερα κομμάτια εξαφανίστηκε χωρίς να πει κουβέντα.

Α ρε γλέντια.