Goat - Commune

για πάμε λίγο. το απόγευμα πρώτη ακρόαση

Ούτε ένα reply ρε μαλάκες; Δισκάρα είναι, αν και προτιμώ ελάχιστα περισσότερο το World Music.

Τους είδα πριν μερικούς μήνες και έπαθα πλάκα. Από τις κορυφαίες συναυλιακές εμπειρίες. Θα ακουστεί πάραυτα το καινούργιο!

Με μια πρώτη γεύση μου φάνηκε αρκετά καλό, περισσότερο ανατολή μου μυρίζει, με κιθάρες και τύμπανα να βουτούν τον εγκέφαλό μου σε διανοητική ψυχεδέλεια.

Ας κάνει κάποιος την καλή. Έχω πμ στέιλτε.

Το χω λιώσει όλη μέρα και βουντουχορεύω. Καλύτερο απ’ το ντεμπούτο δεν είναι αλλά καλά κρατεί. Απουσιάζουν τελείως τα πλήκτρα νομίζω και έχει δωθεί περισσότερη έμφαση στο εγχορδοκιθαριστικό ντραμς-ζουλού μέρος. Ξεχώρισα the light within, ομώνυμο, gathering of ancient tribes. Προτελευταίο κομμάτι τσάμικο σκέτο/

:lol: για αυτό τείνει να γίνει το αγαπημένο μου

Με μία ακρόαση δικαιώθηκαν όλες οι προσδοκίες. Οι συγκρίσεις με το World Music δεν είναι το ζητούμενο, αν και νομίζω ότι η μόνη τους διαφορά είναι η έκπληξη μου στην πρώτη ακρόαση. Δισκάρα μεγατόνων, δίσκος θρησκευτική εμπειρία.

Ευτυχία.

Σαν να βλέπω γουέστερν μονομαχία, στην μια πλευρά να είναι ο Ελληνάρας με το τσάμικο κι απέναντί του ο Ασιάτης με τα παραδοσιακά του. World Music συνέθεσαν πάλι.

Άντε και με το καλό η συνέντευξη :roll:

Αυτές ακριβώς ήταν οι σκέψεις μου. Δισκάρα, στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο. Μόνο η έκπληξη λείπει

Εμένα, προσωπικά, μου αρέσει πολύ περισσότερο ο καινούργιος τους δίσκος, αν και τον έχω ακούσει μία φορά ως τώρα, σε σύγκριση με τον προηγούμενο. Εδώ παίζουν heavy rock και όποιος γουστάρει το World Music, θα λατρέψει σίγουρα και αυτόν.

ρε σεις για στείλτε ενα πμ γιατι στα 2-3 site που μπαίνω το εχουν διαγράψει…(βασικά ολα τα εχουν διαγραψει! ανησυχώ!!)

edit ξηγήθηκε η σιλεντ…

Η αλήθεια είναι ότι λήκαρε ριντικιουλούσλυ έρλυ πάντως.

Σαγόνι και μυαλά στο πάτωμα.

Του ριξα ένα άκουσμα χτες, ωραίους δρόμους παίρνουν , ποντάρω πάνω τους για να βγάλω τον Αύγουστο. Ρε φέρτε Πετρολούκα Χαλκιά και Goat να γίνει χαμός !

Για Πετρολούκα δεν ξέρω, σχέση με Ελλάδα έχουν πάντως όπως αποκάλυψε ο ιθύνων νους της μπάντας στην συνέντευξη. Προσεχώς…

Ζάρκα που είναι η συνέντευξη οέο ?? :stuck_out_tongue:

Ωραία η κομμούνα των GOAT. Σε λάθος δεκαετία γεννηθήκαμε γμτ…

Δεν φταίει ο Ζάρκας που τιμάμε τις συμφωνίες μας κύριος…

Κάνετε συμφωνίες με σουηδούς νεοπαγανιστές ;;; Οη μαναμ :stuck_out_tongue:

Κάτι τέτοιο θα ήταν πταίσμα μπροστά στα υπόλοιπα που κάνει ο Ζάρκας για να βρίσκει μουσικές… :stuck_out_tongue:

Αν και κάτι ακαταλαβίστικα για Ελλάδα μου έλεγε όταν έκανε τη συνέντευξη…