GOAT (SWE) | 17.10.15 | Gagarin205, Athens

Σύμφωνα με το Twitter του Gagarin

Γαμώ αλλά αργεί ρε πούστημ.

Καλή φάση, αλλά για να πω την αλήθεια θα γούσταρα περισσότερο να τους έβλεπα σε κανά Fuzztastic. Όχι ότι μας χαλάει και το Gagarin φυσικά

σε συναυλια εχω ακουσει οτι ειναι περιπου 354374537 φορες καλυτεροι απο το στουντιο. μακαρι να παιξουν και θεσ/νικη

Είναι σκέτο διονυσιακό όργιο λάηβ, δεν περιγράφεται η εμπειρία.
Το ποστάραν και οι ίδιοι στο facebook για το λάηβ στην Αθήνα, 22 ευρώ η προπώληση λέει.

http://www.viva.gr/tickets/music/gagarin205/goat/

Λίγο ακριβό το εισιτήριο; Θα το έψηνα πάντως πάρα πολύ.

Οι GOAT αύριο στο Gagarin 205!
21:00 Πόρτες
21:30 Kooba Tercu
22:30 Goat
Εισιτήρια θα είναι διαθέσιμα κ στο ταμείο του Gagarin από τις 20:00

απαρατήρητη περνάει η συναυλία της χρονιάς εδώ μέσα βλέπω :stuck_out_tongue:

Οι περισσότεροι την επόμενη δεν θα θυμούνται τίποτα, έτσι κι αλλιώς:!:

Τι ενοάς;

Βαριά… ατμόσφαιρα! :stuck_out_tongue:

Τι έγινε κανείς δεν πήγε;
Ακόμη ένα συναυλιακό απωθημένο εκπληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο.
Μια καταπληκτική εμφάνιση των Σουηδών που μας κάνει να θέλουμε να τους ξαναδούμε το συντομότερο δυνατόν.
Εξαιρετικοί μουσικοί και τρελές κοπελάρες.

Α-πί-στευ-το live!
Οι εκτελέσεις των κομματιών, τα τζαμαρίσματα, οι 2 κοπέλες, όλα άψογα. Δεν γινόταν να μην σε συνεπάρει και να μην χτυπηθείς-χορέψεις ή απλά να “χαθείς” σε στιγμές. Είχα μεγάλες προσδοκίες και τις ξεπέρασαν όλες! Μπράβο τους!
(Και πήχτρα το Gagarin, ε. Sold out!)
Μακάρι να τους δούμε ξανά σύντομα

quote τον εαυτό μου γιατί το είχα δει ο γέροντας :wink:

Σταματηστε! Ζηλευουμε!

Μεγάλη συναυλία, μυσταγωγία αληθινή. Ποιο hype; Όταν βλέπεις τις δίδυμες ιέρειες να βρίσκονται παντού πλέκοντας βήμα-βήμα τελετουργικές χορογραφίες και όποτε πλησιάζουν τα μικρόφωνα να υψώνονται φωνές στον (όποιον) θεό, την ενέργεια του χώρου να διαπερνά τους πάντες και τα πάντα μέσα στο Gagarin (το chain lightning είχε εύκολη δουλειά, καθώς δεν έπεφτε καρφίτσα) και τους πάντες (προς τα μπροστά έστω) να ξεφαντώνουν με την ψυχή τους, το μόνο που δεν σκέφτεσαι είναι “πφ, hype”.

Το setlist τόσο ήταν τέλειο όσο και δεν ήταν, υπήρχαν κάποιες ηχηρές ελλείψεις, αλλά αυτά που παίχτηκαν ξετυλίχθηκαν και επεκτάθηκαν υπέροχα, ειδικά στα 10-τόσα λεπτά που τζαμαρίστηκε το Run To Your Mama έγινε της τρελής. Και τo break στο Golden Dawn είναι ότι κοντινότερο έχω κάνει σε τσιφτετέλι. :stuck_out_tongue: Άξιες οι κατσίκες, εν κατακλείδι, να μας ξανάρθουν (χωρίς support).

Μετά από αυτή την συναυλία… το χάος:!: Έθεσαν πολύ ψηλά τον πήχη και όπως ήδη ειπώθηκε, ξεπέρασαν κάθε προσδοκία. Η ατμόσφαιρα ήταν όντως… “βαριά” αλλά με τέτοιες μουσικές μάλλον δεν χρειάζεσαι βοήθεια για να ταξιδέψεις σε άλλους γαλαξίες :D. Υποκλίνομαι ταπεινά στο μεγαλείο τους.

Χαίρομαι που περάσατε καλά!!
Την ψιλοσνόμπαρα τη συγκεκριμένη συναυλία και δεν πήγα ενώ το σκεφτόμουνα.

Είχα πάει και σε ένα σπιτικό γλέντι την Παρασκευή και 8 το πρωί έπαιξα μπουνιές με ένα γείτονα, οπότε σωματικά δεν ήμουνα στα καλύτερα μου, είχα και άλλοθι για αυθυποβολή.

Πάντως δεν υπάρχουν πολλές καλές συναυλίες τους επόμενους μήνες… Μου έκανε ολόκληρο ψηστήρι χθες μια φίλη για να με πείσει να πάμε DHG.