God Is An Astronaut - [5/2/2011]@Θεσσαλονίκη, [6/2/2011]@Αθήνα

Απο τους διαργονωτές έμαθα οτι θα κάνουνε συναυλια τον GOD IS AN ASTRONAUT
5 Φλεβάρη Θεσ/νικη Eightball Club
6 Φλεβάρη Αθήνα Kyttaro Live

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για δαύτους, χωρίς να έχω ασχοληθεί. Δεν ψήθηκα την προηγούμενη φορά. Με λογικό εισιτήριο ίσως ήρθε η ώρα…

Και αυτήν την περίοδο κάνουν τουρ στην ευρώπη με σαπόρτ Caspian. Fingers crossed…

Καλά άμα έρθουν μαζί με caspian είμαι μέσα με τα 1000.

Όσοι τους είδαν ξέρουν.

τι να ακουσουμε?

Κύτταρο λέει… :x

Μήπως έχετε ακούσει για τιμή εισητηρίου?

Για ενημερώστε ρε μάγκες

alterground ?

Τι πρόβλημα έχει το Κύτταρο?

Αν κρίνω από όνομα δεν πρέπει να είναι μεγάλο:p

Το πρόβλημά μου είναι οτι επειδή είναι μικρό,θα γίνει κακός χαμός σαν το Αν…
Και επειδή gagarin δεν είχα πάει,θέλω να τους ευχαριστηθώ πιο ανθρώπινα…

Έχείς άδικο αλλά μάλλον δεν έχεις πάει στο συγκεκριμένο venue…
Το Κύτταρο είναι απο τους πιο αξιοπρεπέστατους χώρους στην Αθήνα για rock/metal gigs και το πιο μεγάλο μετά το Fuzz και το Gagarin με χωρητικότητα αν δεν κάνω λάθος 900 ατόμων

Με 750 άτομα χωρητικότητα δεν το λες και μεγάλο…
Και βασικά το οτι αυτά τα 3 είναι οι καλύτεροι/μεγαλύτεροι χώροι που έχουμε για συναυλίες λέει πολλά… :stuck_out_tongue:

edit…αυτό για τη χωρητικότητα το λέει στο site τους… http://www.kyttarolive.gr/
Άσχετα που όντως μπορεί να έχουν βάλει και 900 άτομα… :lol: :lol:

Δεδομένου ότι τα λαιβ δεν μαζευουν οπως παλιά πλεον και λίγα είναι αυτα που μαζευουνε μεγάλα νούμερα επισκεπτών αλλά και λόγω της μεγάλης οικονομικης κρίσης δεν νομίζω ότι χρειάζονται και μεγαλύτεροι χώροι στην Ελλάδα μας !
Ηδη στην αθήνα η κατάσταση με τα λαιβ ειναι σε πολυ οριακή κατασταση και τα περισσοτερα λαιβ μπαινουνε μέσα η βγαινουνε οριακα !

Για το οικονομικό συμφωνώ οτι λόγω της κρίσης είναι ένα θέμα…
Αλλά,αν οι διοργανωτές βάλουν εισιτήρια 10-15-20 ευρω,τότε θα μαζέψουν και περισσότερο κόσμο…επειδή όμως δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πόσα ζήτανε τα συγκροτήματα και πόσο στοιχίζει η διοργάνωση μιας συναυλίας…δεν το συνεχίζω το συγκεκριμένο γιατί μπορεί να λέω και μακακίες… :stuck_out_tongue:

Για μεγαλύτερους χώρους ίσως να έχεις δίκιο…Πόσες φορές έχουμε πάει σε συναυλίες που μπορείς να παίξεις μπάλα μέσα…

Εμένα η βασική μου ένσταση είναι στο…ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ χώρους…
Δε γίνεται επειδή έχουμε το Αν,το Τέξας (ή οπως το λένε αυτή την εβδομάδα),το Fuzz,το Κύτταρο και το Gagarin που δεν έχουν την κατάλληλη ασφάλεια,που δεν έχουν εξαερισμό,που αν δεν είσαι μπροστά δε βλέπεις τίποτα,που 8 στις 10 συναυλίες έχουν μέτριο ήχο, να μη λέμε τα στραβά τους και να λέμε κι ευχαριστώ…

η σφεντονα δεν μασ κανει ?

Δεν έχω άποψη για την Σφεντόνα γιατι δεν έχω πάει.
Για τον φίλο μου τον νον σερβιαμ όμως θα πώ ότι συμφωνώ σε πολλά μαζί σου και ότι οι διοργανωτές θα έπρεπε να ρίξουνε τις τιμές,επείδη όμως δεν ξέρουμε πόσα παίρνουνε οι μπάντες και πόσα άλλα έξοδα έχει μια διοργάνωση που εμείς καν τα έχουμε στο νου μας θα πρεπει να επιλέγουμε οσες θεωρούμε fare και όσες αντέχει η τσέπη μας στην τελική.
Για τους GIAA πάντως νομίζω ότι ο χώρος είναι οκ αν αναλογιστείς ότι στο Αν ηταν τινγκα! και στο Gagarin Που είχανε ερθει την τελευταία φορά ήταν παραπάνω απο άνετα εκει μέσα. :blink:

Άσχετο ρε παναγιώτη μήπως ξέρεις τελικά πόσο θα πάει το εισητήριο???

Δεν έχω ιδέα ! :frowning: αλλά αν είναι της Alterground το live και αν κρίνω απο τις προηγούμενες φορές που τους είχε φέρει…το 30άρι δεν το γλυτώνουμε !!!

μπα δεν νομιζω πανω απο 25 να ειναι