Godsmack - The Oracle

το crying like a bitch είναι κομμάτι για να χώνεις πολλά μπουκέτα…:twisted:

αν και νομίζω ότι το έχουν ψιλοχέσει όλοι (βλέπε volbeat, megadeth κλπ…) με τα video από boxing/kick boxing

αυτό είναι το opener του δίσκου ε? ήθελα κάτι πιο δυνατό…anyway

το κλωτσομπουνίδι πάει σύννεφο πάντως…

λοιπόν,έχω ακούσει αρκετές φορές το δίσκο και μπορώ να πω πως στο μεγαλύτερο μέρος του απλά τα σπάει!τα saints and sinners,love-hate-sex-pain,what if,good day to die είναι η πώρωση η ίδια.ειδικά το δεύτερο είναι υπερκομματάρα λέμε!εντυπωσιακό το κλείσιμο του δίσκου με το oracle,πιθανόν το καλύτερο τραγούδι που έχουν γράψει οι godsmack.πάντως δε μπορώ να καταλάβω γιατί διάλεξαν για πρώτο single το cryin’ like a bitch.είναι από τις μέτριες στιγμές του δίσκου.
εγώ γενικά τον καταφχαριστήθηκα το δίσκο.δεν ξέρω,πείτε κι εσείς…

Κλασικός Godsmack δίσκος, ακούγεται ευχάριστα, χωρίς να προσφέρει κάτι καινούργιο.
Το ομώνυμο που κλείνει το δίσκο μου θύμισε Metallica.
Θα ξανακουστεί.

2 φορες που τον ακουσα σήμερα μου αρεσε ειναι ο κλασικος πορωτικος δισκος godsmack! τωρα δεν πρόσεχα τίτλους για να πω κατι παραπάνω απλα το τhe οracle(το track)
μαμαει…

για μένα ο καλύτερος δίσκος τους με το shadow of a soul να τα σπάει και τα good day to die,what if και love-hate-sex-pain να είναι top μπράβο για να δούμε τώρα και το asylum των disturbed τι θα μας δείξει…αν και πιστέυω ότι θα είναι αποκάλυψη

Good Day To Die :metal::metal::metal:

Σκέτη πόρωση ο δίσκος…headbanging και άγιος ο θεός…

Godsmack ΡΕ !

και εγω το ακουσα σημερα μια και μπορω να πω οτι δε με χαλασε καθολου!
το αντιθετο μαλιστα!

μια ωραια μιξη alice in chains k metallica…καλο δισκακι…το love-hate-sex-pain αν και πολυ ωραιο κομματι μου θυμιζει λογω πανομοιοτυπου τιτλο το επος love,hate,love των alice

πολυ καλο δισκος , το αγαπημενο μου ειναι το "shadow of a soul " … εχει υπερβολικα πωρωτικο ρεφρεν

τα σπανε οι τυποι.λιωσιμο και αυτο το δισκακι.:smiley:

Love-Hate-Sex-Pain,Devil’s Swing,Shadow of a Soul απλά ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ! και το cryin’ δεν με χαλάει εμένα…

Μακάρι να τους βλέπαμε και κανα live αλλά που…

αν εχεις υπομονη 15-20 χρονακια ολα θα γινουν. πρωτα να εδραιωθουν στις συνειδησεις των οπαδων, να βγαλουν μαπα δισκο, να πει ο χετφιλντ καμια καλη κουβεντα (αν και αυτο μπορει να εχει γινει) να βγουν περιοδεια με σοντομ και μανογουορ, η να πεθανει κανα μελος βρε αδερφε στο κατω κατω να γινουνε καλτ και παλι βλεπουμε!! :wink::stuck_out_tongue:

στα τελευταια αλμπουσ metallicιζουν αρκετα αλλα δε μασ χαλαει ειναι καλοι