Godspeed You! Black Emperor - Allelujah! Don't Bend! Ascend!

FIRST!!!

15 toy mina skaei
ALLELUJAH! DON?T BEND! ASCEND! tracklist:

  1. MLADIC
  2. THEIR HELICOPTERS? SING
  3. WE DRIFT LIKE WORRIED FIRE
  4. STRUNG LIKE LIGHTS AT THEE PRINTEMPS ERABLE

Στα ιντερνετς υπάρχει πάντως.

EP or LP?

LP είναι.
Εδώ έχει ανέβει το μεγαλύτερο μέρος του ενδεικτικά: http://www.youtube.com/watch?v=J9ha-tC22ng

Το βρηκα μολις τωρα στο ιντερνετ και εμεινα μαλακας!!!Δεν ηξερα οτι εβγαζαν καινουεγιο…

πειτε και ποσο αψεγαδιαστο ειναι αυτο το Mladic.

έποc.

Tελειότητες μόνο.
Επίσης αυτό:

Τέτοια κλιμάκωση ούτε στον εμφύλιο της Γιουγκοσλαβίας.

τιποτα, το αλμπουμ ειναι απλα μια τελειοτητα!
σε φαση ποστ ροκ σιγουρα το καλυτερο των τελευταιων χρονων! αυτα τα σουιτς, αυτη η κορυφωση ολα ειναι ενα απιστευτο εποc.:smiley:

Τι είναι αυτό το Madlic ρε πούστη μου;

Πώς φαίνεται ο ανιστόρητος ο άνθρωπος. Mladic λέγεται.

αλβανιαν ρε αθεοι!

einai anaparastash ths allhs merias. ths elafrws mpixlikhs kai tempelas poy protima na einai mh paragwgikh apo to na ergazetai gia na ergazetai, auths pou paizei na klepsei h kai na zhtianepsei an paei strava h mera. auths pou th vriskei me to xali ths kai to giortazei parea me allous aplhtous th stigmh pou oi ikanoi douleoyn gia na mporesoun apo to perisseuma tous na agorasoun stous leprous sapounia na kseplynoun th mpoxa. ayth pou 8a krathsei to sapouni dyo lepta, isa isa gia na xaraksei me ta nyxia ths kana periergo symvolo metaksy swastikas kai dollariou kai meta na to petaksei epi8etika pisw stoys euergetes ths.

Πρεπει να παιρνεις κατι πολυ καλο…

peripou o,ti pairnoun oi gybe

Εγω δυστυχως θα συμφωνησω λιγο με τον somnabulist.Του GY!BE τους εχω πολυ ψηλα και ενω στην αρχη πορωθηκα μετα ψιλοξενερωσα με αυτο το “νεο” αλμπουμ.Η νεα βερσιον του mladic τα εσπασε και παροτι γενικα ηταν μαλακια η ολη κινηση/ανακυκλωση πιστευω η κατασταση σωθηκε καπως γιατι απο την πρωτη στιγμη εγινε ξεκαθαρο απο τους ιδιους οτι προκειται για επανηχογραφηση παλιου υλικου.(Aν δεν αναφεροταν θα μιλαγαμε για τεραστια απατη και κοροιδια).

Μην ξεχνάμε ότι το κυκλοφόρησαν με μηδενικό προμόσιον όμως ε, οπότε για κανένα λόγο δε μιλάμε για κοροϊδία/απάτη. Ούτε “στις τάδε του οκτώβρη νέος δίσκος” ούτε “αποκαλύφθηκε το εξώφυλλο” ούτε “αποκαλύφθηκε το τρακλιστινγκ”, που θα μπορούσαν να τους έχουν στην επικαιρότητα κάθε βδομάδα για κανά δίμηνο. Ξαφνικά μια μέρα μάθαμε όλοι ότι βγήκε.

Θα μου πεις, το αρχικό σολντ αουτ στον δίσκο το έκαναν. Αλλά και πάλι.

se ti akrivws symfwneis mazi mou? egw to mladic mia fora propses to akousa, den eixa idea pws einai palia ta kommatia oute 8a mporouse na me noiazeii ligotero auto. egw aplws eipa pou [theloun na] stekontai oi gybe giati einai gargalistiko otan erxetai se anti8esh me to pou steketai o krapsontis. epishs, se periptwsh pou den einai eukolws katanohto, protimw gybe apo krapsonti, den tous ekraza.