Godspeed you! Black Emperor

Εκφράστε το θαυμασμό σας για αυτούνη τη μπάντα.

Τι θαρρος πρεπει να ειχαν για να ξεκινησουν με αυτο το ονομα! :lol: :stuck_out_tongue:

Άκου ρε αλήτι:!:

Εκφράζω τον θαυμασμό μου : “θαυμασμός”

yawn…

Μα δεν ειπα τιποτα κακο γι αυτους :frowning:

Κορυφαίοι.

Και αυτό είναι μεγάλη δισκάρα:

Όχι πως τα υπόλοιπα υστερούν.

Τη γνωμη μου για τo Raise Your Skinny Fists την εχω πει εδω:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=144707&postcount=186

Οι γκουρου του post-rock, οι (νεοτεροι) Isis, Red Sparrowes, Mogwai, Pelican και λοιποι τους χρωστανε πααααρα πολλα…

Τα σπανε!!!
εχω ακουσει ολη τους την δισκογραφια…

Τσεκαρετε και τους ΜOGWAI…

μονο αυτο εχω ακουσει και μου χει αρεσει παρα πολυ

Godspeed!
apla theoi…
kai apo ti ematha to dialisane…krima polu krima :confused:
toulaxiston iparxoun oi a silver mount zion
tespa…
post-rock fuckin rulez ;D

err, αν μπορείς μη γράφεις με greeklish, γιατί κουράζουν. Καλώς ήρθες στην παρέα μας! :slight_smile:

Μολις το κατεβασα και το ακουω…Θεε μου τι ναι αυτο!

Aνυπέρβλητο αριστούργημα. To live τους από τα συγκλονιστικότερα που έχω παρεβρεθεί

εγώ, όπως είπα και σ’ άλλο thread, προτιμώ τα “F♯A♯∞” & “Slow Riot for New Zerο Kanada”

Σήμερα είχα την τιμή να ακούσω το Raise Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven…
Στο τόπικ με τις post κυκλοφορίες ο Angmar είχε πει ότι είναι η κορυφαία post μπάντα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό, αλλά είναι αρκετά κοντά στην πραγματικότητα. Θα ακούσω και τα υπόλοιπα τους, και δεν πιστεύω ότι θα με απογοητεύσουν…

Ντάξει είναι το τελευταίο μου μεγάλο κόλλημα…
Έχω λιώσει κυριολεκτικά τα Slow Riot for New Zero Canada και Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven και έχω πραγματικά τρελαθεί, δεν περίμενα πως θα ακούσω τόσο τέλεια μουσική. Η τελειότητα σε νότες που λέμε.

Είναι και ανάρχια, ό,τι πρέπει! 8)

καλά, το τελευταίο ελέγχεται.

Μετά απο μπόλικο καιρό τους ξαναθυμήθηκα σήμερα και τους έλιωσα.
ΜΠΑΝΤΑΡΑ απο τις λίγες, κακά τα ψέμματα.
Βάζεις το Lift Yours… και απο κάποιο σημείο και μετά νιώθεις ότι βγήκες απο το σώμα σου.
Φυσικά ναρκωτικά είναι οι πούστηδες.

πρόσφατα είδα αυτό το βιντεάκι στο οποίο το κομμάτι που παίζει είναι το east hastings των Godspeed you! Black Emperor (τι τεράστιο όνομα για συγκρότημα 8O).

http://www.youtube.com/watch?v=hdFnwN0HXJE

τρελή κομματάρα και παει και απίστευτα με τις φωτογραφίες :wink:
Κατεβάζω δισκογραφία για να ακούσω και αλλά. Πάντως έχουν ένα μικρό πρόβλημα με τα ονόματα :lol: :lol: Μα είναι όνομα δίσκου αυτός “Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven” ή αυτός “All Lights Fucked on the Hairy Amp Drooling”.