Gogol bordello live!16 δεκεμβρη θεσσαλονίκη, 17 δεκεμβρη αθήνα

σουπίτσα πάντως στο RW - την πρώτη φορά ήταν πολύ καλύτεροι

δες τους Βερολίνο να ποζεριάζεις στο φόρουμ μετά

Εγω τους ειδα Βερολινο με 14 ευρω και 2 ωρες και σας γαμησαν ολους,πληρωστε σεις 30 να τους δειτε στο Ελλαντα.

Οκ?

Για πολλές σάπιες ντομάτες, και το “συγκρότημα” και αυτοί που θα πάνε να δουν αυτή τη γύφτικη κομπανία (και πολλοί από αυτούς πάνε και σε metal συναυλίες - αλλά ξέχασα, ο συναυλιάκιας είναι αρρώστια, οπότε κατανόηση, όπως λέμε “όπου γλέντι και γιορτή η Κοντύλω πρώτη”).

Σε γαμαμε ομως και εμεις και η γυφτικη κομπανια.

Μου κλάνετε τ’αρχίδια. Οι γύφτοι και ο αράπης που πάτε να δείτε σας γαμάνε

Οχι,εγω το ειπα πρωτος.

Καλώς τον Nocturnal Slayer πίσω! Δεν άντεξες μακριά μας αγορίνα, ε?

Χα χα χα χα, ναι ρε, και έλεγα ποιον μου θύμιζε τόσο καιρό…

Στα της συναυλίας, ξενερώνω με αυτό το 14ρι του Θεριού, αλλά τα χουμε συνηθίσει.
Να φερναν και Kultur Shock…

EΠΙΤΕΛΟΥΣ…

Δεν ετυχε να τους δω ουτε περισυ στο Fly Beeyond ουτε φετος στο Rockwave οποτε μια επισκεψη στους τρελους ειναι επιβεβλημενη…Και με πολυ καλο εισητηριο μας δινεται η ευκαιρια να τους δουμε και αυτους…

Θα ειμαι εκει…

Αν επιβεβαιωθεί το Κτήριο Ξιφασκίας, γιατί παρόμοια κίνηση είχε κάνει η DiDi με τους Motorhead παλαιότερα και τελικά τους πήγε Λυκαββητό, σκέφτομαι να την κάνω για Θεσσαλονίκη να τους απολαύσω σε ίσως το καλύτερο συναυλιακό χώρο της Ελλάδος…

Aλλάζει χώρο λέει η συναυλία της Αθήνας και θα γίνει στι Fuzz…

Καλά να περάσετε όσοι πάτε. Τους έχω ήδη δει δυο φορές, επομένως είμαι καλυμμένος προσωπικά. :slight_smile:

Καπως ετσι, αλλα αμα τα οικονομικα ειναι σε καλο επιπεδο λεω να το τιμησω το λαιβακι:).

Ελπιζω να’χει καλυτερο ηχο απο Λεβελλερς:-k.

Αν όντως άλλαξε ο χώρος της συναυλίας μιλάμε για το ΤΕΛΕΙΟ νέο!

Επίσης όσοι θεωρείτε ότι τους “είδατε” στα 2 πρόσφατα φεστιβάλ, σόρι αλλά τους είδατε μισούς.
Είναι και θέμα βέβαια του πόσο αρέσει στον καθένα η μπάντα.

Απ’ότι πρόσεξα η ανακοίνωση λέει στο νέο Fuzz (Πατριάρχου Ιωακείμ 1, Ταύρος | Πειραιώς & Χαμοστέρνας), το λέω γιατί σίγουρα πολλοί θα μπερδευτούν. Αν και δεν τον έχουμε δει τοχώρο, σίγουρα είναι καλύτερο από το να τρέχουμε στο ξιφασκίας.

Toν έχω δεί τον χώρο, καλός είναι σίγουρα μικρότερος απο το Ξιφασκίας. Ο ήχος ήταν άθλιος δεν ξέρω βέβαια αν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα. Όχι ότι θα πάω για να το μάθω βεβαία καθως αυτο το συγκρότημα δεν μου αρέσει καθόλου…

Απο το λάιβ των Levellers στο νέο Fuzz, o ήχος ήταν άθλιος πάντως…

Η δεύτερη φορά που τους είδα ήταν στο εξωτερικό, πέρασα τέλεια, πήρα αυτό που ήθελα, και δεν αισθάνομαι την ανάγκη να τους δω πάλι τόσο άμεσα.

Δεν τους έχει δει και θα ήθελα πάρα πολύ.Θα εξαρτηθεί αν έχω λεφτά, που είναι η μόνο μεταβλητή.


Now playing: Depressive Age - Friend Within
via FoxyTunes

Που είπαμε ότι είναι το νέο Fuzz;