Gogol bordello live!16 δεκεμβρη θεσσαλονίκη, 17 δεκεμβρη αθήνα

GOGOL BORDELLO
*
16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009
PRINCIPAL HALL THEATER ? ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
*
17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ? ΑΘΗΝΑ
*
Οι Gogol Bordello, η πολυφυλετική μπάντα από την Νέα Υόρκη που κατάφερε να κατακτήσει με τις μοναδικές μουσικές της, Ευρώπη και Αμερική, έρχεται ξανά στην Ελλάδα, για δύο σόου σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη!
Αν κρίνουμε από την τελευταία εκρηκτική εμφάνισή τους στο Rockwave Festival 2009, όπου πάνω από 15.000 κοινό παραμιλούσε… χορεύοντας, σίγουρα αυτό που μας περιμένει στις 16 Δεκεμβρίου στο Principal Club Theater, στη Θεσσαλονίκη αλλά και στις 17 Δεκεμβρίου στο Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας, στην Αθήνα δεν μπορεί παρά να είναι μία ατελείωτη gypsy punk γιορτή με πρωταγωνιστές τον αεικίνητο Eugene και την πολυπληθή παρέα του!
*
Οι τροβαδούροι, που κατάγονται από την Ανατολική Ευρώπη αλλά κατοικοεδρεύουν στην Αμερική, ενώνουν μοναδικά τη τσιγγάνικη μουσική της καταγωγής τους με τα πανκ στοιχεία της Δύσης: κλασσικός ήχος ακορντεόν και βιολιού εναλλάσσεται με έντονα ντραμς, για να μας διηγηθούν την ιστορία της μεταναστευτικής διασποράς της Νέας Υόρκης μέσα από κραιπάλες, χιούμορ και σουρεαλιστικά κοστούμια.
Ένα μουσικό μείγμα, πάντρεμα μουσικής και πολιτισμών, που δεν αφήνει κανέναν αδιάφορο!
*
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως μεγάλοι καλλιτέχνες όπως ο Manu Chao, οι Dub Trio αλλά και η Madonna έχουν συνεργαστεί με τους εκκεντρικούς Gogol, με την τελευταία μάλιστα να τους επιλέγει για την περιοδεία της!
*
Στόχος τους, όπως δηλώνουν,* είναι να προκαλέσουν το κοινό και να το οδηγήσουν σε νέες πηγές αυθεντικής ενέργειας!.. Και αν κρίνουμε από τα shows τους… σίγουρα το καταφέρνουν!
*
Οι Gogol Bordello, οι τροβαδούροι του νέο-αισιόδοξου κινήματος, έρχονται, έτοιμοι να μας δώσουν την πιο ?ενεργειακή εμπειρία? που έχουμε ζήσει!!
*
Check:





*
Τιμή Εισιτηρίου:
Τα πρώτα 1000 εισιτήρια κοστίζουν 25e.
Μετά την εξάντληση των πρώτων 1000 εισιτηρίων, η τιμή είναι 30e.
*
Η προπώληση ξεκινάει στις 24 Αυγούστου
*
Σημεία Προπώλησης:
Ticket House
Αθήνα ? Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς)
Θεσσαλονίκη ? Μητροπόλεως 102
*
Online Sales: www.ticketpro.gr

Aυτα ειναι νεα!!:smiley:

Και τις αλλες 2 σε φεστιβαλ ηταν γαμω αλλα μονοι τους θα ειναι αλλη φαση.

Στο Ξιφασκιας.
Ευχαριστω, δε θα παρω.

Καλό ακούγεται και οι τιμές λογικές… Τι εστί “Κλειστό Ξιφασκίας”?

Eπιτέλους μόνοι τους. Και με 25 -30 ευρώ σούπερ. Τώρα για το μέρος δε νομίζω ότι έχει και τόσο θέμα ο ήχος λόγω του στυλ τους, αν και πέφτει ακριβώς 2 χρόνια μετά τη δραματική εμπειρία Tool-Mastodon. Δυστυχώς η μπάντα είναι υπό την αιγίδα του Ντιντή, αλλά τι να γίνει.

Επιτέλους μόνοι τους κι επιτέλους θα τους δω γιατί τις άλλες φόρες δεν μπορούσα τις αλλές μπάντες…Αυτά είναι! Καλή τιμούλα…Φύγαμεεε…

Τρίτη και φαρμακερή. Αν δεν τους δω ούτε τώρα, θα φάω το καπέλο μου.

Βέβαια μου σφίχτηκε λίγο η καρδιά όταν κατάλαβα πού παίζουνε. Όσο ζούμε ελπίζουμε όμως (ότι θα τους πάνε πουθενά αλλού, λέμε τώρα…)

Μη τους χασεις,τωρα θα ειναι πολυ καλυτερα(αμα ειναι καλες και οι συνθηκες).:wink:

Γαμώ το κωλο-ξιφασκίας! :frowning: :frowning: :frowning:

Aλλά θα πάω εννοείται.
Όσοι είστε φαν και τους είδατε σε Καραισκάκη και Τέρρα να ξαναπάτε, δεν έχει σχέση το κουτσουρεμένο σετ των φεστιβάλ με το πραγματικό.

Να ελπίζω σε κάτι από το ντεμπούτο και το Multi άραγε?

Ψήνομαι για σαλόνικα (εκτός αν περάσω Αγρίνιο που τότε θα παω στο Ξιφασκίας). Το πρίνσιπαλ, απο όσο έχω ακούσει έχει καλό ήχο, ράιτ ?

yahoo!!! :yahoo:

Τέλεια νέα!!!
Μόνοι τους με full set που σημαίνει 2 ώρες (και βάλε??) χωρός!!! :smiley:
Καλή τιμή!

Αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα για το ξιφασκίας…
Άρα…
Να συνεχίσω να είμαι ενθουσιασμένος ή όχι? :-k

Η τιμή πάντως “σηκώνει” το ρίσκο θεωρώ.

πολύ καλή τιμή, αλλά τρίτη φορά μέσα σε λιγότερο από δύο χρόνια, είναι υπερβολή

βρήκαμε άλλο ένα σχήμα που αγαπάει το κοινό, κ θα το φέρουμε όσες φορές μπορούμε για να πάρει ότι μπορέσει

πολύ καλή μπάντα πάντως κ πολύ κέφι

εε θέλω να πάω γιατί και εγώ τους έχω χάσει τις 2 προηγούμενες φορές!
αρκετά καλή τιμή οπότε λογικά θα είμαι εκεί…όσο για τον χώρο πιστεύω ότι δεν θα έχουμε τεράστια προβλήματα…ελπίζουμε στο καλύτερο όμως!!


Now playing: Amon Amarth - Twilight of the Thunder God
via FoxyTunes

Καλη φαση !
Ο χωρος εινα γτπ αλλα τι να κανουμε.
Αλλαξτε και τον τιτλο ! Δεν παιζουν μονο Αθηνα…

Μονο που δε το φερνουν στα γεραματα οπως καποιους αλλους.

Και ουσιαστικά είναι η πρώτη φορά…

σωστό κ σωστό

το γεγονός παραμένει όμως

αγαπάμε γκογκολ όμως

Η μαλακία είναι που τους έφεραν στο Rockwave βασικά, όχι το επικείμενο live.
H δεύτερη μαλακία είναι ο χώρος.

Βασικά, αν κάνουν περιοδεία, το σκέφτομαι αν θα πάω εδώ ή αν θα τους δω σε κάνα Βερολίνο.