Goosebumps - Ανατριχίλες

Σειρά του ΄95. Βασισμένη στα βιβλία του R.L Stine, την έδειχνε αν δεν κάνω λάθος το 96-97 στην ελλάδα.
Είχε 37 επεισόδια όσο έιναι και τα βιβλία δηλαδή.Δεν πιστεύω να μην υπάρχει άτομο στην ηλικία μου και πιο μεγάλο που να μην έβλεπε.

[κλικable]
Goosebumps Intro

Και ποιος δεν θυμάται το απίστευτο intro της σειράς!!!


Now playing: Mastodon - The Last Baron
via FoxyTunes

Δεν το έβλεπα γιατί με τρόμαζε (δεν είχα και την ψυχραιμία που έχω τώρα…), είχα διαβάσει μερικά από τα βιβλία όμως. Ωραία πράματα…


Listening to: Imperia - Braveheart
via FoxyTunes

Εγω τα χαρτακια μαζευα.

Κι όμως. Υπάρχει. :stuck_out_tongue:

Κάτι μου λέει σαν όνομα αλλά… ως εκεί. Για παιδιά δεν ήταν αυτό?

Θυμάμαι πάντως που έβλεπα τη Ζώνη του Λυκόφωτος (όχι το αρχικό, το remake, χαχα) και το Friday The 13th, τη σειρά. Τι να γίνει, αυτά προβάλονταν την εποχή που ήμουν εγώ μικρός.

Ωχ, τα ξέχασα αυτά. Πρέπει να είχα σπαταλήσει πολλά χρήματα για να πάρω τις σοκολάτες (?) που τα είχαν. Ένα σωρό είχα μαζέψει και μετά μάλλον τα πέταξα…


Listening to: Imperia - Norway
via FoxyTunes

Σοκολατες? Σκετες θαρρω ηταν

Δεν είμαι σίγουρη, νομίζω με κάτι φαγώσιμο ήταν δώρο. Αφού τα έπαιρνα από το κυλικείο του σχολείου μου. Τώρα αν τα είχαν και σκέτα…


Listening to: Imperia - Abyssum
via FoxyTunes

σκέτα ήταν…και νομίζω είχαν κάνει πουστία και τα O που σχημάτιζαν το goosebumps ήταν σπάνια για να μην κερδίζουμε δώρα…αίσχος και ντροπή!

Οι Ανατριχίλες δεν μου άρεσαν ούτε τότε που ήμουν μικρός. Ακόμα και τότε δεν με τρόμαζαν καν.

δεν εχω δει επεισοδια η τπτ τετοιο…αλλα εχω διαβασει παρα πολλα…!μαλιστα παλιοτερα εκανα και παραγγελιες…

Nαί ρε Ανατριχίλες! Το έβλεπα μικρός (στον αντ-1 ε; ) αλλά και πιο πρόσφατα κατέβασα μερικά όταν με έπιασε ξανά μια κρίση… Θυμάμαι είχα λιώσει όλα τα βιβλία! Respect ο Stine! Αλλά για παιδάκια ε…;

Τη σειρα που και που την εβλεπα,τα χαρτακια τα μαζευα,τα βιβλια παλι δε τα ειχα τσεκαρει.

Μετραγε παντως.

:respect: τη σειρά δε την είχα δεί πολλές φορές αλλά κάνω συλλογή τα βιβλία :stuck_out_tongue: :oops: εεε μωρέ να έχουμε να θυμόμαστε από τότε που πηγαίναμε γυμνάσιο :-s

Πω! Angel_Death που το θυμήθηκες!! μπράβοοο…

και την σειρά ειχα λιώσει και τα βιβλία ! χαρτάκια δεν ήξερα οτι υπήρχαν…
τα βιβλία δυστιχος δεν τα εχω πια!! μου τα ειχε πετάξει η μαμα:cry: :stuck_out_tongue:
για την ηλικία μας πάντως ήταν πολύ μπροστά σειρα…:stuck_out_tongue: :smiley: