Gorgoroth, Vader, Valkyrja @ 8Ball 3/12/2011 και Gagarin205 4/12

Απιστευτο το χθεσινο λαιβ , ειδικα οι valkyria με επεισαν απολυτα εμενα προσωπικα!!! ειχε πλακα και το happening στο τελος που μετα απο ενα σετ μισους και δολοφονιας βαλανε και το τραγουδακι …the mighty jungle!!! Απιστευτη σκηνικη εμφανιση , εμενα με συνεπηραν !!! Κατεχουν την μπλακ μεταλ νοοτροπια απολυτα!!! Αξιοι συνεχιστες της μπλακ μεταλ παραδοσης!!! Εδιναν απολυτα παρανοια μισος ηταν φανταστικοι !!! Και φοβεροι μουσικοι και σκηνικη παρουσια …σατανικη!!! Σου επερναν τα μυαλα!!! Αυτο σημαινει μπλακ μεταλ!!!

Οι vader πολυ καλοι επισης , διασκεδαζες αφθονα μαζι τους!!! Πολυ καλη και δεμενη μπαντα χρονια στο κουρμπετι με απιστευτο σετλιστ. Εμενα το μονο που δεν μου αρεσε ηταν οτι τα φωνητικα ηταν πολυ θαμενα στον ηχο και δεν ακουγονταν ετσι που επρεπε. Κατα τα αλλα μια πολυ καλη εμφανιση τιμανε και το ονομα και την πορεια τους!!!

Οι gorgoroth απιστευτη σκηνικη παρουσια!!! Ενα ριγος ενοιωσα οταν ανεβηκαν στην σκηνη!!! Ο pest τα εδινε ολα και εχει πραγματικα ΦΩΝΑΡΑ!!! Ετσι τραγουδιεται το μπλακ μεταλ!!! Και ο infernus θεος!!! Συγκεντρωμενος στο εργο του!!! Μου αρεσε πολυ η παρουσια τους ειδικα το σοου με τα φωτα και το καπνο ενοιωσα οτι βρισκεσαι σε παγωμενο νορβηγικο νεκροταφειο μονος μεσα στην κρυα αδυσωπυτη νυχτα !!! Παραμενουν μια κλασικη δυναμη του μπλακ μεταλ!!! Ανεκφραστοι , ολοκληρωτικοι , σατανικοι!!! Επισης πολυ καλο σετ ουσιαστικα επαιξαν πολυ το Under The Sign Of Hell και ενα best of απο τα υπολοιπα!!! Destroyer τι κομματαρα!!!

Γενικα πολυ καλο λαιβ μου αρεσαν ολες οι μπαντες πολυ και ευχομαστε και αλλα πολλα τετοια λαιβ!!!

Coroner θα αφησω τα μυαλα μου στο πατωμα…

Για τον κιθαριστα που λετε παντως, ετσι νομιζα κι εγω αλλα οταν γυρισα σπιτι τα τσεκαρα κι ειναι ο ιδιος που ειχαν στα Under the Sign / Destroyer / Incipit Satan. Αλλα σκηνικη παρουσια χειροτερος απο κομπαρσος, χιλιες φορες καλυτερα να καθεται ακινητος παρα αυτα που εκανε. Σε μια φαση σας λεω νομιζα πως εβλεπα τον Τσακα να χει βαλει αλουμινια και κορπσπεηντ και να τρολλαρει το Νορβηγικο μπλακμεταλ. Μονο ο Πριγκηπας ελειπε.

Τι μαλακια παιχτηκε με τις τιμες εκει κατω στην Αθηνα ρε!Θεσσαλονικη ολα τα μπλουζακια πηγαιναν 15 ευρω (τσιμπησα Vader t-shirt και εψαχνα και κατι απο Gorgies αλλα δεν ειχε στο νουμερο μου) οπως και το cd Under The Sign Of Hell 2011…
Μυστηρια πραγματα,μαλλον ακουσαν τη δηλωση του Γιωργου ‘‘λεφτα υπαρχουν’’ και ανεβασαν τις τιμες στο δρομο…:lol:

Έχει ξαναειπωθεί στο forum: όταν τα merch έρχονται νότια, οι τιμές περιέχουν και τις τιμές των διοδίων από Θεσσαλονίκη έως Αθήνα (και τη βενζίνη μπορώ να σου πω). :lol:

Καλά, αυτό με τις τιμές στο merch χτες ήταν πρωτοφανές, εγώ πιστεύω ότι παίζει και να υπήρξε τραγική συνεννόηση.

Στη Πραγα τσιμπησα μπλουζακι Valkyrja με τη περιοδεια καπου στα 12-13ε,εδω δε ξερω τι εγινε και πηγαν τοσο…μεγιστη μαλακια βεβαια.

Όοοχι ρε ψηλέ… Ήταν απο τις πιο συμπαθητικές ξεμαλλιασμένες πατσαβούρες που έχω δει! Του έπαιξαν και σκηνικό στο τέλος με το βασιλιά των λιονταριών!!! Lolz
Κατά τα άλλα, παίξαν καλά και δε με χάλασε καθόλου η Watainίλα τους.
Vader και Gorgoroth θετικές εντυπώσεις κλασικά.
Όμορφα γενικά.
Τώρα το σκηνικό με το μεθυσμένο μαλακία, αλλά και το άλλο το παλικάρι δεν έδινε τόπο στην οργή.

Ποιο σκηνικό, χάσαμε ξύλο? :frowning:

Εσύ πού ήσουνα κρυμμένος by the way?

Καλά μη φανταστείς, δεν έπεσαν χοντρές, πιάστηκαν κανονικά όμως.
Μεθυσμένος ο ένας, δε σήκωνε μύγα ο άλλος. Ευτυχώς τα βρήκαν με την παρέμβαση των γύρω.
Ρε πρώτη μούρη ήμουν, κέντρο και σχετικά μπροστα 8)

Οι λέξεις είναι φτωχές για να περιγράψουν τη θειλά εκείνης της στιγμής:lol::lol::lol::lol:

ε άμα το’χαν 50-60 (!!!) το πράγμα, δεν θα το πολυφιλοσοφήσω: βουρ για αγορά του…“επίμαχου” από το διαδίκτυο! [I]Αμέ…;;;[/I]

στο carnal δεν ηταν που γκαριξε “μαλακαααα” ο peter και εγινε ολεθρος; καποιος να το ανεβασει youtube, ηταν το highlight της βραδιας :slight_smile:

@ 2:10 :metal: