Gossip Girl

σωστός.για να είναι ολοκληρωμένο το poll έπρεπε να χωρέσω μέσα και την πουστάρα.:stuck_out_tongue:

ειπε το αγορι που ανοιξε θεμα για το gossip girl 8)

on topic

1η κ 2η ειναι μια χαρα

3η ειναι καλη αμα εισαι 16/παρθενος (βλεμμα αγελαδας επικ φειλ)

4η μου κανει σε μιλφ οποτε την αφηνω σε χορρορ :stuck_out_tongue:

5η μου φαινεται ζωο τελειως και την κοβω πως δεν θα ξερει ουτε πιπα να παρει , οποτε και αυτη pass

χορρορ ανοιξε θεμα και για το desperate housewives :stuck_out_tongue:

(σε βλεπω θαμωνα σε κανα sodade σε 6-7 χρονια :lol: )

μα στη σειρά υποδύεται έναν gay.κυριολεκτικά το λέω.:stuck_out_tongue:

ε!

Ε!

[SIZE=“7”]Ε![/SIZE]

gay mode on

Το μιλφ ρε είναι πολύ καλό, εμένα μου αρέσει

gay mode off

πολυ δακασλιστικο υφος εχει

ειμαι αμετακινητος , 1κ 2 ftw

(δεν σου παω κοντρα , εισαι στην νο1 πολη της ευρωπης-απειρο ρισπεκτ βρισε πες οτι θες εχεις ασυλια)

λοιπόν, ένα bump για μια προσπάθεια του threadstarter να συμμαζευτεί κάπως το thread. :stuck_out_tongue:

αυτές τις μέρες έκατσα και είδα όλα τα επεισόδια μέχρι και τον τέταρτο κύκλο, και μπορώ να πω πως όσο προχωράει η σειρά γίνεται καλύτερη και πιο ώριμη. το ειδύλλιο chuck-blair παρά την παράταση που έχει λάβει δεν έχει κουράσει, αποφεύγοντας όσο γίνεται τα κλισέ το είδους, και τραβαέι μόνο του τη σειρά. εξαιρετικό και το soundtrack, συμβάλλει τα μέγιστα στην επιτυχία της σειράς.
εχμ… αυτά. η σειρά ανανεώθηκε και για 5ο κύκλο, οπότε αναμένουμε…
τώρα #pestenamefate

Είμαι ένας άλλος ‘πρωτοδισκάκιας’ για αυτή την σειρά.Άρχισα να την βλέπω την μέρα που βγήκε στα ίντερνετς ο πιλότος.

Και η αντίδρασή μου είναι η κλασσική,οι πρώτες 2 σεζόν ήταν καλές,μετά το άφησα,το τράβηξαν πολύ

εγώ είχα δει τις 2 πρώτες σεζόν όταν είχαν βγει, και μετά το παράτησα για αρκετό χρονικό διάστημα. νομίζω πάντως πως αν και οι περισσότεροι χαρακτήρες δεν έχουν βάθος και προβλέπεις σχετικά εύκολα τις αντιδράσεις τους, η σειρά κατάφερε να εξελιχθεί σε κάτι διαφορετικό, και με καινούριες καταστάσεις κάθε φορά να κρατήσει το ενδιαφέρον. βοήθησαν αρκετά σε αυτό κάποιες δυνατές guest συμμετοχές, πάνω απ’ όλα όμως το ειδύλλιο chuck-blair. όσο προχωρά η σειρά αποκτά ενδιαφέρον και εξελίσσεται, παρά μένει στάσιμο.
τον φοβάμαι λίγο τον 5ο κύκλο είναι η αλήθεια (χωρίς momsen και szohr), αλλά αυτά θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα τους.

εξηγήστε μου ένα λόγο που σπαταλάτε χρόνο για να βλέπετε ολόκληρες σεζόν αυτής της κουράδας (πέρα απ’τις ωραίες γκόμενες)

note: έχω δει 5-6 full επεισόδια

γενικα αν δεν ηξερα τον χορορ θα πιστευα οτι ειναι γκομενακι, κι απ τα καλα. Τον συμπαθω παντως (την συμπαθω βασικα_)

έχω στη λίστα μου με τα καλύτερα της χρονιάς touche amore και fucked up. πρόσεχε γιατί σε παίρνει και εσένα η μπάλα!

ρε, μια χαρά σειρά είναι. νεανική, με το indie το soundtrack της, με ήρωες που μπορείς μετά από κάποια επεισόδια να ταυτιστείς μαζί τους, με story που δεν κουράζει, και με πολύ ωραία κορίτσα προφανώς.
για αυτό που είναι, είναι μια χαρά.

και στην τελική είμαι κολλημένος με τις αμερικάνικες σειρές. έχω δει μέχρι και τις πιο ανύπαρκτες που έχουν κοπεί στα 4-5 επεισόδια, οπότε δε μου είναι δύσκολο να δω σειρές όπως το gossip girl και το o.c.

Το 70% της σειράς για μένα ήταν η Blake Lively.

Το άλλο 30% ήταν που περνούσε η ώρα μου,ξεχνιόμουν και δεν σκεφτόμουν άλλες πίπες.

Στα ίσια

Πες μου σε παρακαλώ με ποιον ταυτίζεσαι γιατί εγώ έχω προσπαθήσει αλλά δεν τα κατάφερα.

πάω πολύ τον dan humphrey. μου βγάζει κάτι από τον seth cohen του o.c. τον οποίο επίσης συμπαθούσα.

και εδώ που τα λέμε, μπορεί το βλέμμα του στυλ “είμαι με 4 ώρες ύπνο” να είναι too much, αλλά ο chuck bass είναι ο τύπος που θα θέλαμε να ήμαστε όλοι μας σε ένα παράλληλο σύμπαν.

Σου βγάζει [I]κάτι[/I]? Μήπως απίστευτη ομοιότητα??!

8O Μέχρι τώρα ήμουν σίγουρη ότι είναι ο ίδιος ηθοποιός ρε!!!
Βέβαια ποτέ δεν έχω δει έστω ένα ολόκληρο επεισόδιο o.c. αλλά τεσπα.

και εγώ ακριβώς το ίδιο νόμιζα. :stuck_out_tongue:
ισχύει ότι μοιάζουν πολύ, αν και εγώ το εννοώ περισσότερο βάσει των χαρακτήρων που υποδύονται. παίζει βέβαια και το ρόλο της η ομοιότητα.

δες πάντως o.c. 10 κλάσεις ανώτερο από το gossip girl. έχει και πολύ eels στο soundtrack. τι πολύ, σε κάθε επεισόδιο βασικά…

ρε συ πραγματικα μας κανεις πλακα τωρα? και στο ποστ πανω δεν απαντησες ουσιαστικα…εγω τι να σου πω, ουτε γαμαω συνεχεια διαφορετικη γκομενα, ουτε στο upper east side μενω, ουτε δεν εχω λυμενο το βιοποριστικο προβλημα για την υπολοιπη ζωη μου, οποτε ειδικα τα περι ταυτισης μου ακουγονται αστεια. τωρα εσυ δεν ξερω, μπορει να τα κανεις ολα αυτα :stuck_out_tongue:

νταξει δηλαδη, ξερω πολλες κοπελες που το βλεπουν, αλλα κυριως γιατι οπως μου ειπε και η αδερφη μου (που ασχολειται πολυ με σχεδιο μοδας και λοιπες αηδιες- ηταν ετοιμη για central st martins να φανταστεις) λιγο πολυ ο,τι φοριεται εκει θα φορεθει μετα και τετοιες τριχες. το πως μπορεις να βλεπεις 40 λεπτα επεισοδια για το απολυτο τιποτα δεν μπορω να το κατανοησω

δεν είναι τόσο άσπρο-μαύρο ρε συ. με την ίδια λογική, πως μπορείς να ταυτιστείς με ήρωες από σειρές όπως το game of thrones και spartacus? και αυτοί οι ήρωες δεν είναι εκτός πραγματικότητας? στην αρχή το έβλεπα απλώς για να περάσουν χωρίς πολλά πολλά τα σαββατιάτικα απογεύματα έχοντας μπουχτίσει από το διάβασμα των πανελληνίων, αλλά στη συνέχεια το συνήθισα και ήθελα να δω και το επόμενο επεισόδιο… και το επόμενο… και το επόμενο…
υπάρχουν και πολλές αναφορές στην indie κουλτούρα στη σειρά, που γενικά με κάνουν να περνάω [I]ευχάριστα[/I] την ώρα μου. δε ζητάω κάτι παραπάνω από τέτοιες σειρές. o.c. δεν είναι βέβαια σε καμία περίπτωση…

μα δεν ειπα ποτε πως ταυτιζομαι με οποιονδηποτε

εντιτ
αυτο που θελω να πω, ειναι οκ ρε παιδι μου περνας καλα αυτο ειναι το ζητουμενο, αλλα οχι πως ταυτιζεσαι κιολας :p. εγω το βαριεμαι ελεεινα