Goth wannabes

+Θα ήθελα να σου διευκρινήσω πως σε καμία περίπτωση δεν “προσβλήθηκα” από το post … :slight_smile:

+Το γεγονός πως ξεπέρασες την εμφάνιση κάποιου[που μερικοί “φοβούνται”] και τον γνώρισες αρκετά ώστε να τον σεβαστείς…δείχνει πως έχεις τσαγανό…Η αναφορά στο προηγούμενο post όμως είχε να κάνει με τους λόγους που κάποιος ντύνεται στα μαύρα - goth, και δεν υπήρχε πρόθεση να προσβληθεί κάποιος.

Εμένα προσωπικα δεν με αντιπροσωπεύει το συγκεκριμένο στυλ…
Όσον αφορά τους ανθρώπους που έχουν κατασταλάξει στον τρόπο ζωής, στην μουσική και στο ντύσιμο και εξακολουθούν να έχουν αυτό το στύλ, σημαίνει ότι πραγματικά είναι αναπόσπαστο κομμάτι του εαυτού τους. Απ΄την άλλη, κοπέλες που το υιοθετούν για έναν χρόνο και μετά φοράνε φουξί πιστέυω σημαίνει ότι απλώς πέρασαν από μία μαύρη φάση στη ζωή τους ή το έκαναν για να είναι μέσα στη “μόδα”…

Για αυτόν τον λόγο το μόνο που χρειάζεται είναι να δώσεις χρόνο …μέχρι κ ο άλλος να κατασταλλάξει στο τι πιστεύει κ τι τον εκφράζει-αντιπροσωπεύει,όχι όμως να τον κακολογείς-σνομπάρεις κτλ΄…

Αν κ όπως κατάλαβα δεν κάνεις κάτι τέτοιο ,πράγμα που με χαροποιεί…

Ο καθενας ντυνεται οπως γουσταρει και νομιζω οτι το ντυσιμο ειναι τελειως προσωπικο και δεν χρειαζεται κανεις να απολογειται για το πως και το γιατι ντυνεται οπως ντυνεται.
Δεν υπαρχει κανενας κανονας που να λεει πως πρεπει να ντυνεται ο καθενας και ειδικα σε σχεση με την μουσικη που ακουει.

Μηπως εισαι κουμουνιστης ?

Και ο κουμουνισμός είναι μία άποψη…και δικαίωμα του καθενός…!

Εχει καμια σημασια αυτο???

Γιατι δεν καταλαβαινω που κολλαει…εκτος αν ξυπνησες πριν λιγο Αντρεα…

μαλλον αυτό φταίει… :!:

Δεν κοιμηθηκα αλλα μολις ειχα γυρισει απο την δουλεια . Αν το λεω εγω κολλαει , αν το λενε αλλοι δεν κολλαει :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Χαχαχα…OK then…

Τριλαλό Τριλαλί …

Emena m aresoun oi gothoudes.Oxi oles.Oi wraies.me mayra isa makria mallia,wraio proswpo ktl ktl…Twra tis alles pou ginontai gkothoudes epeidh den briskoun gkomeno den tis goustarw katholou.Xalane thn piatsa.

Τώρα έχουν ένα παραπάνο λόγο για να ειναι Gothic girls (που λένε και οι 69 eyes)…Εσένα!!! :lol: :lol:

an kai akous sentenced den mporw na se katalabw.kanto liana.

Γινονται γκοθουδες επειδη δεν βρισκουν γκομενο;Και τι δηλαδη ετσι θα βρουνε πιο ευκολα; :?:
Συμφωνα με το ποστ σου αποκλειομαι απο τις γκοθουδες γιατι δεν εχω ισια μαλλια… :smiley:

Α αλλαξε την υπογραφη σου μην σκοτωθουμε :stuck_out_tongue:

Πολλές ναι.Νομίζουν οτί τραβάει αγόρια αυτό.
Δεν αποκλείεσαι απ τις γκοθούδες,απλά αυτή είναι η ιδανική εικόνα για μένα.

Το σιγκ δεν αλλάζει. :Ρ

ΝΑΙ δε το ξερα…Όσους γκόμενους χτύπαγες όσο ήσουν νορμαλ χτυπάς και στα gothic σου αλλά με τη μόνη διαφορά ότι έχουν μακρύ μαλλί και ακούν metal :stuck_out_tongue: Τι να το κάνεις :?: :?: :!: :!: Αν είσαι μπάζο δεν αλλάζει με το gothic… :!:

Η κακία της ημέρας… :cry: :cry: :cry:

Aika είσαι κοπέλα που ακούς σεντς??
ΑΝ ναι θέλω πικ :oops: :oops: :oops:

“Εδώ υπάρχει ένας έρωτας… μεεγάαααααλοοος
κι εσύ μιλάς για gοοoth και μεταλιάαα…
Αγάπη μου, όλα επιτρέεεεπονται στα foοruuums,
ειδικά, στο ρόοοκινγκ, το τζιάαααρρρ…”

Nαι ακούω sentenced αλλά δε μπορώ να σου στείλω “πικ” γιατί έχω έρωτα κρυφό με τον Shadowcaster (ε?είπατε τίποτα? :stuck_out_tongue: )