Goth wannabes

Τριλαλό Τριλαλί …[/quote]

Ναι ακριβως…3 λαλουν και 2 χορευουν…

Θέλω να πιάσω γκόμινα gothou για να φω πως είναι . :roll:

Θα σου έκανα τη τιμή αλλά δε γίνετε άργησες :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Κανονικές κοπέλες είναι που απλά φοράνε μαύρα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εξαρτάται πως ερμηνεύεις το " κανονικές" :roll: :twisted:

Να σας πω κάτι; Γι’αυτά τα κορίτσια απ’την Κύπρο που άκουσαν him και υιοθέτησαν το gothic style: τουλάχιστον αυτές άκουσαν και κάτι από metal, έστω και him!Υπάρχουν κάποιες άλλες που ούτε ξέρουν τι σημαίνει metal και πάνε και μου βάζουν ένα καρφί να μόνο και μόνο για να δείξουν!! Να φανταστείτε, μια φορά που έκανα ζάπινγκ, τυχαία έπεσα σε μια συναυλία της Πέγκυς Ζήνα(!!)και έφριξα!Ακόμα κι αυτή φορούσε βραχιόλι με καρφιά! Δηλαδή έλεος!Πού καταντήσαμε! Αυτό πια είναι προδοσία στη μουσική!

καλα ειναι γεγονος οτι καποια στοιχεια απο γκο8 κ ροκ εχουν γινει πλεον μοδα :x αλλα οσο γ το ντυσιμο αυτο,κ γω ετσι ντυνομαι,επειδη ομως μ αρεσει!ειδικα το μαυρο χρωμα ανεκα8εν ηταν τ αγαπημενο μου!αρκει πιστευω να μην το παρακανουμε!π.χ.εχω δει κοπελιες αλλα κ αντρες,να μοιαζουν με βαμπιρ!Ε ενταξει,ειπαμε,αλλα οχι κ ετσι…

Λοιπόν, φοράω μαύρα από τότε που άρχισα να ντύνομαι μόνη μου!!! Δαντέλες, τούλια και λοιπά, άρχισα να τα φοράω από τότε που άρχισα να ράβω τα ρούχα μόνη μου.
Goth άρχισα να ακούω γύρω στα 15? [δηλ. δεν έπαιξε ρόλο η μουσική για να φορέσω κάτι]?
Που θέλω να καταλήξω? το goth λολίτα στυλ είναι της μόδας και το έφερε η Γκουέν Στεφάν [αν την λένε έτσι], ύστερα από ένα ταξίδι στην Ιαπωνία? τώρα θέλετε να μου πείτε πως αυτή έχει σχέση με το goth; Ή πως όλοι/ολες που φορούσανε [πριν 2 χειμώνες] μαύρα, δαντέλες, καρφιά [και ό,τι άλλο ήταν στην μόδα] ασχολούνται με την goth?;

Και, παρεμπιπτόντως? οι HIM που κολλάνε με την goth σκηνή; Επειδή έβαλε μια σκιά στα μάτια? ε, τότε να δεχτώ και τον Κοργιαλά?

__! Μπράβο! Πολύ ενδιαφέρον, καμιά foto /σκίτσο;

__! Μπράβο! Πολύ ενδιαφέρον, καμιά foto /σκίτσο;[/quote]

Όταν δω μια φίλη και μου σκανάρει τις foto και τα σκίτσα θα σου στείλω? [ευχαριστώ πάντως]

Συμφωνώ και επαυξάνω! Και μένα μ’άρεσε ανέκαθεν το μαύρο! Βέβαια δε ντύνομαι εντελώς goth, απλώς φοράω σχετικά μαύρα και κανα καρφί…

Μα βρε παιδιά? δεν κάνει κάποιον gothα το ό,τι φοράει μαύρα.
Ας σοβαρευτούμε λίγο. Το goth έχει πίσω του μια ολόκληρη φιλοσοφία, όχι μόνο στην ένδυση, και δεν μπορεί να σπαταλιέται με τους κάθε HIM.

Btw, μια κοπέλα μου είπε πως goth είναι οι Πυξ Λαξ 8O ? το έχουμε χάσει εδώ και καιρό το θέμα, στην Ελλάδα.

αυτες οι κοπελες ειναι ευρυτερα γνωστες ως goth posers…

λοοοοοοοοολ :lol: :lol: καλο κ αυτο παλι! :lol: παντως ναι συμφωνω διοτι ως γνωστον τα ρασα δεν κανουν τον παππα :stuck_out_tongue: