Gotthard-lipservice kicks ash!

Έχετε καιρό να ακούσετε ενα hard rock album ικανό να σας απογειώσει;
gotthard-lipservice κυρίες και κύριοι και θα με θυμηθείτε.
O Steve Lee και το σοι του,το έκαναν πάλι το θαύμα τους.
Δεν προσθέτω περαιτέρω σχόλια γιατί δεν χρειάζονται… 8)

Απλά το καλύτερο hard rock αλμπουμ, εδώ και πάρα πολλά χρόνια!!!
Ατόφιο hard rock επικών διαστάσεων!!!

Pure fuckin’ hard rock.
Είχα πολλάααααααα χρόνια να ακούσει κάτι τόσο γαμάτο που να με κάνει να ξεθάψω Def Leppard κτλ.
Φοβερός δίσκος \m/

Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο ! ! ! ! ! !

Πραγματικά δεν περίμενα ότι θα έβρισκα κάτι τόσο καλό! Δε ξεχωρίζει κάποιο best, όλος ο δίσκος είναι φοβερός!!!

Δε μπόρεσα να το βρω και να το αγοράσω και έτσι το κατέβασα από το ίντερνετ! Πολλοί ξένοι έχουν το άλμπουμ αυτό!!! :wink:

thanks bitch τέτοια άλμπουμ πρέπει να αναφέρονται!!!

Απλά το καλύτερο hard rock αλμπουμ, εδώ και πάρα πολλά χρόνια!!!
Ατόφιο hard rock επικών διαστάσεων!!!

Η καλύτερη κριτική! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Το ξέθαψα γιατί έτσι μου κάπνισε… Πραγματικά εκπληκτικό… Επιπέδου New Jersey, Pyromania, Whitesnake 87… Αξίζει να το αγοράσετε με τα 1000!!!
Anytime Anywhere, Δημήτρη το έκαναν videoclip, οπότε καταλαβαίνεις…

8εικος δισκος!

Θα ήθελα παρά πολύ να δώ ποιά είναι η γνώμη του Angel_In_Black για το εν λόγω album :smiley: :smiley: :smiley:

Θα παραθεσω την αποψη μιας φιλης μου που το ακουσε , και ενα ποσοστο 90 % με βρισκει να συμφωνω μαζι της. Ανοστο και ανουσιο Hard Rock , το μοναδικο κομματι που αξιζει ειναι το Anytime Anywhere , ολα τα αλλα ειναι πως να το πω μια απο τα ιδια . Βασικα οι Gotthard Ποτε δεν με αγγιξαν πλην του πρωτου τους δισκου νομιζω. Υπερεκτημημενοι. Αν ερθουν για live οπως εχει ακουστει θα παω , αλλα δεν τρελαινομε κιολας.

hit me with your hitakia - an einai anosto kai anousio to lipserveice - tote to 90 % ths mousikhs - einai patsabouria. oute kan anosta ki anousia. bebaiws to teleutaio paizei kai na symbainei.

Deja vu πού λένε :wink:
Πάντως δε’νομίζω να είναι υπερεκτιμημένοι. Πριν το Lipservice σχεδόν κανείς δεν τους ήξερε. Και δε’νομίζω ότι θα αλλάξουν και σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα!

Με αγάπη και μην τσαντιστείς… Είναι η ίδια φίλη σου που δεν της άρεσε το Start from the dark και συμφώνησες 90% μαζί της; Άμα είναι η ίδια, πες της σε παρακαλώ ότι είναι άσχετη… Εσύ πάντως δεν είσαι…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Άνοστο, άνευρο και στην τελική ανούσιο hard rock της σειράς που θα άγγιζε μόνο δεκαπεντάχρονα πιστεύω. Το κατέβασα μόνο και μόνο γιατί διάβασα καλά λόγια εδώ, αλλά απογοητεύτηκα. Τρελή pop τσιχλόφουσκα.

Δλδ κατά τη γνώμη σου οτιδήποτε έχει ευχάριστη ατμόσφαιρα και στίχους είναι για παιδάκια;

Παντως ουτε Pop ειναι αλλα ουτε και για παιδακια…Αλλα πραγματα ειναι για παιδακαι…

Εκτος αν ακολουθουμε την λογικη οτι η καφριλα ειναι για τους μεγαλους και η μελωδια για τους μικρους…

Και άλλοι δίσκοι έχουν ευχάριστη ατμόσφαιρα και στίχους αλλά κρατάνε και το ενδιαφέρον του ακροατή. Δεν ακούγονται σαν ένα τραγουδι 40 λεπτών. Οι AC/DC ας πούμε. Το pop ήταν σχήμα λόγου δεν το εννοούσα κυριολεκτικά. Η καφρίλα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Μιλάω για κάτι συγκεκριμένο.

Και μόνο ότι ασχολούμαστε με κάτι που κυκλοφόρησε πέρυσι το Μαϊο, μάλλον κάτι έχει να πει…Τουλάχιστο σε κάποιους…
Επειδή είμαι από αυτούς που δεν θεωρούν τους Gotthard μεγάλη μπάντα, αλλά επειδή παρακολουθώ λόγω φίλων αρκετά την πορεία τους, (ως και live τους έχω δει στη Γερμανία), οι Gotthard γενικά κυκλοφορούν ποιοτικούς δίσκους και εάν είχαν προλάβει τα 80’ς θα είχαν καταφέρει να είναι πολύ πιο γνωστοί, και δεν θα περιοριζόντουσαν στην τεράστια επιτυχία που γνωρίζουν στη χώρα τους την Ελβετία (είναι κάτι σαν εθνικοί σταρ, ως και το κομμάτι της Ελβετικής Ολυμπιακής ομάδας έγραψαν καθώς ήρθαν και έπαιξαν στο Ολυμπιακό χωριό για την αποστολή της Ελβετίαςτο 2004) και στην κεντρική Ευρώπη. Γενικά στους δίσκους τους έχουν πολλές μπαλάντες, και ίσως για αυτό σε κάποιους να ακούγονται κάπως χλιαροί. Τα παλιότερα άλμπουμ τους είναι πιο σκληρά, οπότε προτείνονται έναντι των πιο καινούργων που αποσκοπούν να τους κάνουν γνωστούς και στην Αμερική. Πριν βγάλετε συμπεράσματα σχετικά με το αν είναι για “παιδάκια” ή για “νταγλαράδες” η μουσική των Gotthard ακούστε την προηγούμενη κυκλοφορία τους “One Team, One Spirit” που είναι ένα 2πλο best of, με το ένα cd να έχει μόνο hard rock κομμάτια και το άλλο μόνο slow (φαντάσου καψούρα που πέφτει στο γκρουπ). Το cd έχει τρομερή παραγωγή καθώς όλα τα κομμάτια είναι remastered. Εγώ κόλλησα στο πρώτο… Το δεύτερο ούτε που το άκουσα.
Γενικά πιστεύω ότι χωρίς οι Gotthard να είναι μεγάλο γκρουπ μπορεί να βρει ο καθένας κάτι στη μουσική τους.

Το οποίο απ’ όσο έχω καταλάβει ακούνε μόνο οι 30 plus…
Οι δεκαπεντάχρονοι αρέσκονται σε πιο ακραία πράγματα…

Το οποίο απ’ όσο έχω καταλάβει ακούνε μόνο οι 30 plus…
Οι δεκαπεντάχρονοι αρέσκονται σε πιο ακραία πράγματα…[/quote]

Και οι 30 minus κατι ψιλα…δεν μας εχουν παρει τα χρονια ολους εδω μεσα…

Το οποίο απ’ όσο έχω καταλάβει ακούνε μόνο οι 30 plus…
Οι δεκαπεντάχρονοι αρέσκονται σε πιο ακραία πράγματα…[/quote]

Και οι 30 minus κατι ψιλα…δεν μας εχουν παρει τα χρονια ολους εδω μεσα…[/quote]

XAXAXXAXAXXA Άσε ρε από τώρα κρύβεις τα χρόνια σου;

Το οποίο απ’ όσο έχω καταλάβει ακούνε μόνο οι 30 plus…
Οι δεκαπεντάχρονοι αρέσκονται σε πιο ακραία πράγματα…[/quote]

Και οι 30 minus κατι ψιλα…δεν μας εχουν παρει τα χρονια ολους εδω μεσα…[/quote]

XAXAXXAXAXXA Άσε ρε από τώρα κρύβεις τα χρόνια σου;[/quote]

Δυστυχως δεν μπορω να τα κρυψω…Αλλα δεν πατησαμε τα -αντα ακομα.