Gotthard-Need to Believe

4 Σεπτεμβριου αναμενεται το νεο αλμπουμ των Ελβετων melodic rockers με τιτλο need to believe
στο myspace τηε μπαντας υπαρχει και το ομονυμο κομματι καθως επισης και το Shangri-La το οποιο θα ανοιγει το δισκο…
Απ οσο τα εχω ακουσει, μου φαινονται οκ…δηλαδη οτι ακριβως περιμενεις να ακουσεις απο ενα δισκο των gothard…
ελπιζω παντως ο δισκος να ειναι και συνολικα καλος στα μετρα τουλαχιστον του domino effect

Το need to believe είναι πολύ καλό κομμάτι,όπως είπες κλασσικού gotthard επιπέδου,το άλλο είναι απλά καλό…Έχω την αίσθηση ότι και ο δίσκος στο σύνολο θα ναι καλός,για να δούμε

Hello friends

The waiting is almost over. The new Gotthard album “Need to believe” will be released on September 4.

Tomorrow (Aug 28) the new single will be available as “Download”

I hope you all will make an effort to spread the word about Gotthard, so your friends will get a chance to discover this great band :slight_smile:

The new “Official Need to Believe” website will also be launched on September 4, so I hope you all will surf by.

www.​gotthard.​com

Greetings

Paul
Webmaster
Gotthard

αντε να δουμε σιγα σιγα…εχω αγωνια για αυτο το αλμπου…

αγαπάμε gotthard και πιστεύουμε πως το νέο αλμπουμίδιο θα είναι σούπερ

αγαπάμε όντως gotthard αλλά άμα συνεχίσει να χρησιμοποιεί τη λέξη wonder το ίδιο συχνά στα τραγούδια του δεν ξέρω αν θα το αντέξω.

δύσκολα θα το αγοράσω με το που βγει όπως τα 2 προηγούμενα. σε κανά χρόνο σε προσφορά ίσως.

μολις ακουσα το νεο αλμπουμιδιο…
δυστυχως το συνολικο αποτελεσμα δεν με ικανοποιησε…σαφεστατα κατωτερο απο το domino effect…κινουνται στο ιδιο ακριβως στυλακι αλλα με την πρωτη ακροαση δεν ξεχωρισα καποιο τραγουδι…και οντως λειπει το τραγουδι ''μπομπα΄΄…και μαλλον το shangri la που ειχαμε ακουσει πριν καιρο ειναι και το καλυτερο του αλμπουμ…εγω περιμενα κατι ακομα καλυτερο για να πω την αληθεια…

Σίγουρα όχι επιπέδου domino effect αλλά ακούγεται πολύ ευχάριστα.Ξεχώρισα τα tears to cry (μπαλαντολάγνα) και I dont mind

Shangri La, Right From Wrong, Unspoken Words και το μπαλαντοτετοιο μ’αρεσουν πολυ.

Το Domino Effect αρχικά με ενθουσίασε αλλά το βαρεθήκα γρήγορα και πλέον μπορώ να ακούσω ευχάριστα μόνο 1-2 κομμάτια από εκεί.
Να δούμε και μ’αυτό,παίζει να’ναι και καλύτερο απ’τις μέχρι τώρα ακροάσεις.

Έχει αγοράσει κανείς χριστιανός την ΑΠΛΗ έκδοση?

γτι ρωτας;

'Οσους ρώτησα πήραν τη limited και απλά θέλω να ξέρω αν η απλή έχει κανονικό booklet κλπ κλπ κλπ

Ta spaei ki ayto kai ektokseysi sta charts tis Germanias, Aystrias etc. kai fysika No1 sti xora tous, isos na ginei kai to emporikotero tous i plaka einai. Fainetai oti esto kai sta geramata kataferan na ginoun statheri dynami stin Eyropi se pio megali klimaka. Kratane ta standards tous kai o epaggelmatismos tous tosa kai tosa xronia eixe apotelesma. Mia band pou adikoutan kanontas tin mousiki mas sta petrina xronia tis…

Αυτό το γα%$μενο Tears to cry είναι μες τη Κ$%ΛΑ!!!
Ωραιο αλμπουμακι. Δεν ξέρω πως ήταν τα προηγούμενα. Το πρώτο που ακουω απ’ τη μπάντα είναι :stuck_out_tongue:

Aυτό διάβασα κ γω κ έμεινα λίγο μλκς,καθώς λένε ότι έχει φτάσει θέσεις σε charts που ποτέ άλλοτε οι Gotthard δεν είχαν φτάσει…:!:
Μεγάλη μπάντα…και το Need to Believe ένας απ τους αγαπημένους μου δίσκους για το 09…

έχοντας ακούσει μόνο 2 κομμάτια δεν έχω ακόμα πλήρη άποψη. Πάντως όντως είναι συγκρότημα που έχει σαφώς εξελιχθεί τα τελευταία χρόνια…

Kai to pio extensive tour mexri tora stin kariera tous. Opoios douleyei epaggelmatika kapoia stigmi amoibetai alla sti sygkekrimeni periptosi boithise oti eixan sigoura lefta stin xora tous ontas stars ekei opote siga siga psaxnane kai tis gyro xores.

το άκουσα όλο μια φορά, θέλω αν το ξανακούσω πιο προσεκτικά. Πέρα από 2-3 καλά κομμάτια δεν άκουσα κάτι αξιομνημόνευτο…