Grand magus - iron will

Οκ, στην αρχή δε μου είχε κάτσει καλά, αλλά μετά από καιρό έχω να πω οτι ο δίσκος είναι δισκάρα:D

ναι ρε. ξερό και αδιάντροπο μέταλ.

Ποιόν άλλο δίσκο προτείνετε από τους κυρίους?

Φοβερός δίσκος! Μου άρεσαν ιδιαίτερα τo “Like The Oar Strikes The Water” και το “The Shadow Knows”!

M’αρεσει οταν αυτο το παιδι μιλαει προστυχα.Ο ενθουσιασμος για το αλμπουμ δεν εχει κοπασει.
Ο χαρακτηρισμος δισκαρα του εχει κολλησει και δεν λεει να φυγει.

Τι δισκαρα ειναι αυτη…ΕΠΟΣ…την τσιμπησα αρχες Αυγουστου μολις γυρισα απο διακοπες για να μη ξενερωσω στην αδεια πολη και επεσα διανα! Αυτος ο JB πολυ συνθετης και γραφει και καλους στιχους. Ολα τα κομματια σπερνουν ειδικα το ομωνυμο. Αν και εψαξα πολυ για να βρω ψεγαδια εντοπισα μονο οτι τα τελειωματα των κομματιων μου φαινονται λιγο ιδια, αλλα μαλλον ειναι γιατι εχει συνολικα τρελο live αισθημα (σιγα μην το δουμε ποτε απο κοντα…). Χαλαρα στο top-5 της χρονιας. “Ι 'll never give in or surrender…”

εκαναν το μπαμ τους οι magus με αυτο τον δισκο,ανεβηκαν σε πηχη ,αν συνεχισουν σε τετοια επιπεδα,θα μιλαμε και αλλο για τον jb και την παρεα του!:wink:

Ένα νέο ΜΕΤΑL mailorder με πραγματικά [SIZE=“3”]καλές τιμές[/SIZE].

Από HARD ROCK μέχρι BLACK METAL! Και [SIZE=“3”]κλασσικό[/SIZE] ΜΕΤΑL και[SIZE=“3”] UNDERGROUND[/SIZE]!!!

Τσέκαρέ το και θα καταλάβεις τι εννοούμε!

Νέο υλικό προστίθεται διαρκώς, ενώ πακέτα αξίας 90 Ευρώ και άνω αποστέλλονται χωρίς καμία ταχυδρομική επιβάρυνση!!

δεν εκαναν το μπαμ πιστευω με αυτο το αλμπουμ οι g.magus, απλα επανηλθαν στα καλα αλμπουμς, το προηγουμενο ηταν ανεμπνευστο, απ’το πρωτο αλμπουμ ειχαν δειξει οτι δεν ειναι συνηθισμενη μπαντα και φετος επιβεβαιωθηκε.
επισης αυτη τη στιγμη ο j.b ειναι η πιο φορμαρισμενη φωνη των 00ς.

πεστα χρυσοστομε!

γκρεμίζει τοίχους και κόβει κώλους με χαρακτηριστική άνεση ο δίσκος.

+2 (ένα για το κάθε σχόλιο :p)

Καλα ολα αυτα, το χουμε λιωσει (το χω σε cd και θα το παρω και σε βινυλιο), αλλα θα τους δουμε ζωντανα? Ιδου η απορια? Τωρα ε, οχι μετα τον επομενο δισκο :!:

τελικα μονο σε εμενα δεν αρεσουν τα τελ. δισκακια τους ε?:-k

Το ομωνυμο κομματι ειναι ισοπεδωτικο λεμε.

Aμα συνεχίζει να βγάζει τετοιες δισκαρες ο JB,καλύτερα να μείνουν στο πάγο οι Spiritual Beggars για πάντα…

Χαχα… ποιοι Beggars ρε… ειναι νεκροι, παει. Δηλαδη:

http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=46588400&blogID=438611683

Υπογεγραμμενα CD απ τον Amott… παρε κοσμε. Φερτε μου δυο, θελω να χω και για το σπιτι…

Πόσες κομματάρες έχει αυτός ο δίσκος ρε? Όλα ένα κι ένα είναι, έχω λιώσει στο headbanging και τις δυσκοίλιες πόζες… Ειδικά τα

Like the Oar Strikes the Water
Fear Is the Key
Iron Will
Silver Into Steel
The Shadow Knows
I Am the North

τσακίζουν κόκαλα

Φοβάμαι να ακούσω τα πρηγούμενά τους μήπως και απογοητευτώ… :!:

τα 2πρωτα ειναι τελιως doom,ενω το προηγουμενο ειναι κατα καποιο τροπο ο συνδετικος κρικος σε αυτα και το IRON WILL.
ENNOEITAI πως η “ΣΙΔΗΡΑ ΘΕΛΗΣΗ” ειναι και το καλυτερο τους μεχρι τωρα!! (και το καλυτερο της χρονιας κατα την αποψη μου :smiley: )

Δοκοίμασα να ακούσω το πρώτο πάντως και απογοητεύτηκα.:frowning: