Grand Magus - Triumph And Power (31 / 01/ 2014)

Φρέσκο φρέσκο!

  1. On Hooves Of Gold
  2. Steel Versus Steel
  3. Fight
  4. Triumph And Power
  5. Dominator
  6. Arv
  7. Holmgang
  8. The Naked And The Dead
  9. Ymer
  10. The Hammer Will Bite

Bonus:
11. Blackmoon

[I] "Triumph And Power« has been completed. It’s a metal triumph of Viking power!!! Once again we worked with Nico Elgstrand as producer, a tradition that started with »Hammer Of The North« back in 2010. This is our strongest album yet, it has the northern feel, it has the power and the melody that has become our mark of excellence. Fans of true metal will take this album to their hearts. To top everything off, we have the striking and epic artwork of Anthony Roberts. The album cover perfectly captures the work on this album and GRAND MAGUS as a band. Stay true!

GM?[/I]

[SIZE=5]\m/[/SIZE]

παλι δισκαρα θα ειναι!!!

Κάβλα εξώφυλλο, κάβλα συγκρότημα, όλα άψογα. Ακόμα μια δισκάρα περιμένουμε.

Έχουν τρομερό σερί, δεν περιμένω να τα χαλάσουν τώρα. Και το εξωφυλλο πόρωση, απλά.

φοβερό εξώφυλλο!

[U][SUB][/SUB]Trailer[/U]

Παίρνοντας ελπίδα από το εξώφυλλο, ελπίζω σε ανάκαμψη και επιστροφή σε πιο στιβαρούς και mid tempo ήχους.

Εννοείς τα πρώτα 2 άλμπουμ ?

Πάντως το τελευταίο (The Hunt) δεν το λες και speed metal. Καρά mid-tempo ήταν.

Λοιπον το ομοτιτλο κομματι που ακουγεται στο τρειλερ εχει φοβερο ρεφραιν στα προτυπα iron will.

Ετσι και το αλμπουμ προσεγγισει εστω και λιγο τα μεγαλεια του iron will θα μιλαμε για θριαμβο. Για να μην παρεξηγηθω και το hammer και το the hunt μου αρεσουν παααααρα πολυ αλλα θα τα ηθελα ενα αλμπουμ. δεν ξερω αν με εννοειτε, εξω τα φιλερακια (εδω απλως καλα ) τραγουδια και οτι εμενε απο την συζευξη, να/θα ηταν στα επιπεδα iron will.

Εμένα τα αγαπημένα μου είναι το Monument και το Iron Will και mid tempo εννοώ Light Hater, Between Good and Evil, Ulvaskall , Self Deceiver Κτλ. Μετα το Iron Will αν και σε κάθε δίσκο θα βρω κάνα δυο που θα μου αρέσουν αρκετά δεν μπορώ να πω ότι το συνολικό αποτέλεσμα με τραβάει. Μου ακούγεται πολύ τετριμμένο και επιτηδευμένο. Αλλά εντάξει γούστα είναι αυτά. Εμένα το αγαπημένο μου τραγούδι από Magus πχ είναι το Chooser of the Slain που τέτοιο δεν παίζει να ξαναγράψουν ποτέ.

Οντως φοβερο το εξωφυλλο, ευχομαι να ειναι αναλογο και το εσωτερικο του “βιβλιου”.

Νέο άσμα

εδιτ: Ωραίο ρεφρέν

Πολυ ωραιο ρεφρεν ομως περιμενω ακομα περισσοτερα απο αυτους…

Ωραίο τραγούδι, αλλά κόπια Manowar. Πλέον κ σε στίχους και σε σόλο κτλ. Πάντως προτιμώ αυτή την πιο mid tempo κατεύθυνση από τις πιο γρήγορες κλασσικούρες. Επιπλέον, οι Manowar είναι η πιο αξιόλογη επιρροή που μπορεί να χει κάποιος από τον μέταλ χώρο :stuck_out_tongue:

Αμήν.

Δοξα, φωτια και ατσαλι.

Το κομματι πλησιαζει επικα [COLOR="#FF0000"]πολυ[/COLOR] τις κομματαρες του Iron Will.

Ενας μηνας εμεινε.

πες τα γιατί αν τα έλεγα εγώ θα με λέγαν γραφικό!

Edit: ντάξει το σόλο το λες και κόπια atlantean kodex, τους έχουν προλάβει :stuck_out_tongue:

Πολυ καλο τραγουδι! Οντως,θυμιζει αρκετα Μnowar.Το ρεφρεν μου αρεσε πολυ! Ελπιζω,ομως το αλμπουμ να εχει ακομα καλυτερα τραγουδια…

όταν μιλάμε για επικό μεταλ όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη ρώμη.-

:bow2: