Graspop metal meeting 2011

Αφου ξεραθηκαμε στον υπνο το πρωτο βραδυ,το πρωι σηκωθηκαμε,προφανως με εμενα να ειμαι μεσα στην τρελλη χαρα που θα ξαναεβλεπα τον ΟΖΖΥ.Η φιλη μας που μας φιλοξενουσε θα ερχοταν μαζι μας με σκοπο να δει ΟΖΖΥ μιας και δεν τον ειχε ξαναδει.Αφου επιβιβαζομαστε στο αμαξι για να παμε απο Αιντχοβεν στο Graspop πιανει βροχη.Ενταξει, δεν με πειραζε αφου υπηρχε η λυση του να αγορασουμε αδιαβροχα.Πιο πολυ με πειραζε που θα εχανα τους DIABLO BLVD και τους KVELERTAK γιατι ηθελα να τους τσεκαρω μιας και Ελλαδα δεν βλεπω να τους φερνουν.Με το που φτανουμε παει η φιλη μας και αγοραζει εισητηριο,και αφου περναμε την εισοδο που σου δινουν βραχιολακι για να μπεις, βλεπουμε μια μικρη φωτοτυπια κολλημενη στον τοιχο που ελεγε κατι για τον ΟΖΖΥ στα Βελγικα ομως…στην αρχη φανταστηκα οτι ειναι σαν της προηγουμενης μερας ανακοινωση που εγραφε οτι κατα την διαρκεια των SCORPIONS απαγορευονται απο δημοσιογραφους και απο κοσμο οι φωτογραφιες…το γιατι δεν το καταλαβα.Anyway,ομως η φιλη μας αμεσως την ψιλιαστηκε τι τρεχει και μου λεει πως μαλλον ακυρωσε.Καπου εκει εχασα την γη απο τα ποδια μου.Λεω αποκλειεται και για να μας λυθει η απορεια ρωταμε ενα Βελγο οπου μας λεει τα κακα μαντατα.Οπως ειπε ο φιλος πιο πανω με εφτυσε ο Μητσοτακης και μου εστειλε φιλια ο Γκαργκαμελ.Πραγματικα το αισθημα ειναι πολυ ασχημο οταν περιμενεις μηνες πως και πως εκεινη την στιγμη.Προσπαθησα να σκεφτω λιγο θετικα…κατεβαινοντας στην κεντρικη σκηνη ειχαν βγει οι [B]LACUNA COIL[/B] οι οποιοι εμενα προσωπικα μου αρεσουν…προλαβα τα survive,spellbound,our truth.Παντως πρεπει ο κοσμος να μην ειχε και πολυ ορεξη γιατι η βροχη δυναμωνε.Ειπαμε να παμε στην MARQUEE 1 να αραξουμε λιγακι.Εκεινη την ωρα επαιζαν οι [B]SUICIDE SILENCE[/B] οι οποιοι μουσικα εμενα δεν μου λενε τιποτα…αδιαφοροι εντελως…αφου περναει η ωρα κατεβηκαμε στην κεντρικη σκηνη γιατι θα εβγαιναν οι δικοι μας [B]FIREWIND[/B].Τι να πω…απο οτι ο ηχος ηταν ο χειροτερος που μπορει να φανταστει κανεις…οτι του Αpollo απλα δεν του εβγαινε η φωνη…τους εχω δει και καλυτερους…καπακι φευγουμε για MARQUEE 1 και ηταν η ωρα των [B]TRIPTYKON[/B] Αν και τους ειχα δει Ελλαδα περσυ,ηταν σιγουρο πως δεν θα τους εχανα…φοβεροι αν και παιξανε μονο 6-7 τραγουδια…πηρα ομως την δοση μου απο Celtic Frost…αρα κομπλε.Ξανα πισω στην κεντρικη για [B]BLACK LABEL SOCIETY[/B]…ο ηχος συνεχισε να μην ειναι πολυ καλος…παντως ο ΖΑΚΚ εμενα μου αρεσε υπερβολικα…θελω εμφανιση μονο του σε κανα μαγαζακι Ελλαδα να γινει χαμος…παντως αυτα που ηθελα να ακουσω τα επαιξε,αρα ηταν ολα ενταξει.:stuck_out_tongue: Ωρα για MARQUEE 1 και για [B]MOONSPELL[/B]…δηλωνω μεγαλος θαυμαστης αυτης της μπαντας…τι να πω…καλυτερη εμφανιση απο το Sonisphere της Ελλαδας…φοβεροι και με πολυ ωραιο setlist που περιειχε vampiria,love crimes,alma mater,opium,awake και καπου εκει ειδα πως τελειωνε η ωρα τους…ομως κατι εγινε και ο Fernando ζητησε λιγο χρονο παραπανω και προφανως επαιξαν το mephisto και το full moon madness…respect…τελεια αποδοση και πολυ καλος ηχος…υστερα απο 6η φορα που τους βλεπω κατεληξα στο συμπερασμα οτι ποτε δεν με εχουν ξενερωσει οι Moonspell και οτι παντα ειναι πολυ καλοι…υστερα πεταγομαστε στην MARQUEE 2 για [B]ELECTRIC WIZARD[/B] μιας και το προγραμμα αλλαξε λογο ΟΖΖΥ…εκατσα λιγακι,αν και δεν με ξετρελλαναν…υστερα επιστρεψαμε στην MARQUEE 1 για [B]ARCH ENEMY[/B]…δεν ξερω αλλα εμενα δεν μου αρεσαν…καλυτερα να ειχα παει Monster Magnet…μπορει να φταει οτι ειχα αρχισει και λιγακι να κουραζομαι…αραξα και τους χαζεψα λιγο μεχρι να ξανακατεβουμε κεντρικη να δουμε τους [B]WHITESNAKE[/B] ενω το setlist μου αρεσε υπερβολικα κατι στην πορεια με χαλασε…βγηκαν με το best years και καπακι give me all your love,love ain’t no stranger,is this love,steal your heart away και forevermore απο τα καινουργια…καπου εκει εκανε μια κοιλια η εμφανιση τους μεγαλυτερη απο του Παγκαλου…Guitar solo,drums solο και καπου ενδιαμεσα το love will set you free και τελος slide it in,fool for your lovin,here i go again και still of the night…ομως παρατηρωντας τις γιγαντοοθονες βλεπω οτι ο Coverdale δεν πολυτραγουδουσε…πιο πολυ για backing vocals μου εκανε :lol: δεν ηταν και η καλυτερη εμφανιση τους…ξανα στην MARQUEE 1 για να χαζεψουμε τους [B]CRADLE OF FILTH[/B] Αν και τους ειδα φετος Ελλαδα ηθελα να τους ξαναδω…καλοι και με αρκετο κοσμο μεσα στη σκηνη να τους παρακολουθει…setlist παρομοιο με εδω…nymphetamine,her ghost in the fog,Heaven Torn Asunder,Lilith Immaculate,The Principle of Evil Made Flesh,The Forest Whispers My Name,Cruelty Brought Thee Orchids,From the Cradle to Enslave κ.α. Με το που τελειωνουν,πισω στην κεντρικη για το τελευταιο ονομα της ημερας…[B]JUDAS PRIEST[/B] για μενα?10’’’’’’’’ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟΙ!Φοβεροι και ενας Halford να σπερνει…τι θες?rapid fire?metal gods?judas rising?victim of changes?night crawler?painkiller?turbo lover?beyond the realms of death?breaking the law(το οποιο τραγουδησε ολο ο κοσμος…οχι οτι με ξετρελλανε)?the sentinel(τι κομματαρα)?electric eye?hell bent for leather(βγηκε κλασικα με την μηχανη στην σκηνη)?you’ve got another thing comin? και εκει που λεμε οτι τελειωσε το show να ξανα πισω για living after midnight.Η εμφανιση τους στην Ελλαδα πλησιαζει…ετοιμαζομαι ηδη…Α!Κατα τη διαρκεια της εμφανισης των Priest περναει και ενα ζωο Βελγος και ενω εβλεπε οτι ειμαι με την γυναικα μου, αρχιzει και της λεει κατι βλακειες…εκει ειναι που τρωει το σπρωξιδι του και ηρθε να μου ζητησει και ρεστα…ΖΩΑ!!!Καπου εκει μαζεψαμε την οση δυναμη μας ειχε μεινει για να γυρισουμε στο αμαξι…Απλα η μερα αυτη θα μπορουσε να ειναι απο τις καλυτερες της ζωης μου…στον γυρισμο σκεφτομουνα γιατι τοσο γκαντεμια…Ευτυχως η τριτη μερα μου αρεσε παρα πολυ…

WHITESNAKE—SLIDE IT IN???

8O8O8O8O8O8O8O8O8O8O